Ból po operacji kręgosłupa lędźwiowego

użytkownik
Krystyna

Witam,
Jestem 2mies. po zabiegu usunięcia przepukliny kręgosłupa w okolicy lędźwiowej. Zabieg został wykonany metodą endoskopową. Kiedy próbuję usiąść, po ok 10min. pojawia się silny ból. Lekarz wykonujący zabieg sugeruje następną operację,polegającą na wstawieniu implantu.Dodam,że za pierwszy zabieg zapłaciłam 6tys. a następny ma kosztować 8tys. Na Kasę Chorych czeka się 4 lata.Ja mam 39 lat i od pół roku jestem na L4. Co począć poddać się następnej operacji?

Reklama
użytkownik
haemophilus

Niestety zabieg może okazać się ostatecznym rozwiązaniem w walce z dolegliwościami. Radzę również skonsultować się z innym neurochirurgiem.

użytkownik
Krystyna

Bardzo dziękuję za odpowiedź.

użytkownik
Krzysztof z Bielska B.

Witam. Wczoraj byłem na konsultacji z neurochirurgiem. W styczniu tez czeka mnie zabieg endoskopowy na L-4 / L-5 Mam miec usuwany dysk a zarazem wszczep implanta. Cena 6500.- za usuniecie i 8000.- za wszczepienie implanta. Zabieg będzie robiony w Katowicach - doktor Kwiek. Mam pytanie do pani Krystyny, gdzie pani miała robiony zabieg? Obawy zawsze są przed takim zabiegiem, to jednak sporo kasy, a przede wszystkim to przecież MÓJ KRĘGOSŁUP. Prawda? Dodam, że czeka mnie na L-3/L-4 IDET, a na L-5/S-1 kolejny implant.

użytkownik
Jola z Jasła

Witajcie.22 maja miałam operację kręgosłupa L4-L5(przepuklina).Przed operacją przeżyłam horror,poza przerażliwym bólem,rwą kulszową obustronną,miałam problemy w chodzeniu.Czekał mnie wózek inwalidzki Dostałam się w cudowne ręce doc.Andrzeja Maciejczaka w Tarnowie.Postawił mnie na nogi.Dzisiaj po rehabilitacji pooperacyjnej jestem nowonarodzona.Mogę wrócić do pracy.Nie bójcie się operacji.Jeżeli chcecie normalnie żyć decydujcie się odważnie.

użytkownik
Pozdrawiam Krystyna

Witam,
Odpowiedź dla Pana Krzysztofa z Bielska..Zabieg miałam robiony przez Pana dr.Kwieka. Nie mam wstawionego implantu i dolegliwości nadal się utrzymują. Ja mogę jedynie poradzić aby skonsultował się Pan jeszcze z innym neurochirurgiem, tak dla pewności.

użytkownik
Krzysztof z Bielska B.

WITAM.
Dziękuje pani za odpowiedź i za razem za podpowiedz. Hmmm... Na pewno jest to zależne co komu dolega i na ilu poziomach. Ja *cudów* nie spodziewam się, bo oprócz L4-5 (tu ma byc implant), to jeszcze mam L3-4 w złym stanie i L5-S1 brak dysku. Więc powrót do (normalności) jeszcze przede mną. Ja mam problemy od ponad 20 lat, do tej pory leczyłem to rehabilitacją - nastawianiem.
Wiem, że w moim przypadku samo usunięcie dysku nic nie pomoże, a tyle to robią u nas w szpitalu na NFZ.
Życzę duzo zdrówka i mało bólu. Pozdrawiam.

użytkownik
Krzysztof z Bielska B.

Nie wiem czy pani Krystyna jeszcze tutaj zagląda?
Jednak podziele sie z pania wrażeniami z mojego zabiegu. Otóż operował mnie pan doktor Kwiek, a operacja była 6 luty. Usunięcie dysku i wstawienie implanta.14500,- skasował. Dzisiaj jestem 2 tygodnie po operacji, a ból jest większy jak przed i coraz więcej nasila się. Byłem dzisiaj na konsultacji u pana doktora, wzruszył ramionami i mam zrobić rezonans. Zobaczymy co będzie dalej? Non stop teraz na tabletkach bólowych. Co u pani? Lepiej, gorzej?

użytkownik
Marta ze Szczecina

Miesiąc temu byłam operowana. Usunięcie dysku i przepukliny, bez implantu. Jestem sprawniejsza, nerw się regeneruje, ale ból jest przeraźliwy, zwłaszcza wieczorem. Bardzo liczyłam na to, ze operacja mi pomoże, po pół roku okropnego bólu leczonego ketonalem, mam mdłości na widok niebieskiej pastylki, ale zaczynam go znów brać. NIe wyrabiam. Jutro dzwonię do lekarza, który mnie operował, mam wrażenie, ze coś poszło bardzo nie tak.

użytkownik
Janusz

Witam mam pytanie do pana Krzysztofa z Bielska B czy dolegliwości zaczeły ustępować ponieważ też mam propozycjię wstawienia implantu dysku pozdrawiam

użytkownik
Krzysztof z Bielska B.

Witam. Dolegliwości nie ustąpiły. Za kilka dni tzn w czwartek kolejny stabilizator (implant) na poziomie L5-S1. W pierwszym poście (nieco wyżej) pisałem, że muszę mieć wstawiany na L4-L5 oraz na L5-S1 i w kwietniu jeszcze IDET na L3-L4. Panie Januszu, jeśli ma pan *uszkodzenie* na jednym poziomie, to stabilizator pomoże, ale jeśli na innych poziomach też? Hmmm... sam pan widzi co u mnie się dzieje. Dzisiaj minęło 4 tygodnie od wstawienia i wytrzymuje bez przeciw bólowych, ale ucisk jest i muszę wstawić na L5-S1. Jeśli ma pan jakieś pytania, to chętnie odpowiem. Pozdrawiam.

użytkownik
Janusz

Dziękuje za odpowiedż ponieważ miałem usuniętą część dysku u dok Kwieka bóle prawie znikły tylko pozostał problem z ruchomością nogi od poniedziałku zaczynam rehabilitacje zobaczymy czy to pomoże jeżeli niesprawi to panu kłopotu prosiłbym o wpis jak poszedł zabieg pozdrawiam i życzę udanego zabiegu

użytkownik
Ania

Witam serdecznie.Dwa tyg.temu mialam usuniety dysk na odcinku S1 i wstawiony implant.Bylam operowana w najwiekszym i najlepszym prywatnym szpitalu w Wielkiej Brytani.Tam takie operacje wykonywane sa na porzadku dziennym. Przez 10 dni czulam sie wspaniale,byl bol brzucha i posladka ale zadnego bolu w nodze.Niestety po 10 dniach poczulam przerazliwy bol biegnacy od posadka do stopy.Taki sam jak przed operacja tylko silniejszy.Lekarz twierdzi,ze to sie zdarza...mimo to,bardzo sie boje..W czwatrek jade na konsultacje.Czy to naprawde jest normalne? Czy to mozliwe,ze jest tak dlatego,ze pzez 1.5 roku przed operacja dretwiala mi noga??...

użytkownik
aga

Witam wszystkich z dolegliwościami po usunięciu dysku(L4/L5),ja miałam zabieg 4 lutego,kilka dni po operacji ledwo mogłam ruszać nogami,a o samodzielnym chodzeniu a nawet przekreceniu sie na plecy w łóżku niebyło mowy,we wszystkim pomagał mi mąż.Kilka razy odwidziłam mojego lekarza żeby mi coś poradził,a on stwierził że muszę być cierpliwa,ćwiczyć i pływać minimum 2 razy w tygodniu,wypisał mi tez skierowanie na zabiegi laserem i prądami i muszę przyznać,że chyba miał trochę racjii,bo zaczynam się lepiej czuć i wraca wiara że to kiedyś minie.Pozdrawiam

użytkownik
Krystyna

Witam Pana Krzysztofa,

Właśnie jestem 5tydzień po stabilizacji Diam.U mnie po usunięciu dysku wystąpiła niestabilność kręgosłupa..dlatego Diam okazał się koniecznością.Obecnie utrzymuje się ból w okolicy lędźwiowej,podczas siedzenia.Pojawił się też ból w okolicy kręgosłupa piersiowego.
Wybieram się na konsultację do innego lekarza...tak na wszelki wypadek. Tak się zastanawiam....może rehabilitacja i powrót do zdrowia po takich zabiegach,czasami trwa dłużej..
Pozdrawiam Krystyna.