Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból po operacji kręgosłupa lędźwiowego


Gość Krystyna

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Grzegorz

Witajcie.Ja dziś wróciłem do domu.Pierwsze 3 dni po operacji to była tragedia,no ale to chyba wszyscy potwierdzą.Operację miałem w poniedziałek 11 maja a z łóżka zgonili mnie do chodzenia w środę po południu.W piątek pokazali jak się poruszać po schodach.Do sobotniego wieczoru miałem silną rwę kulszową w lewym pośladku i nodze która skutecznie utrudniała spanie i chodzenie.Dziś jest już dużo lepiej,sam wyszedłem na 3 piętro mogę zjeść normalnie posiłki na siedząco i pospacerować trochę po mieszkaniu.Mam nadzieje że dalej będzie równie dobrze czego i Wam wszystkim życzę.Trzymajcie się i wracajcie do zdrowia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam,ze wiele osob to ma tylko bol, nie moze nie mal nic...to ja mam super...Haha, choc caly kregoslup zjechany, od szyjnego na dol. Ale, idzie wytrzymac dzis. Moze dlatego, ze mam sto innych dolegliwosci i chorob..Czekam na opercaje , termin czerwiec 2016 rok, oko drugie. 11 maja padlam zemdlona, atak drgawek, nic nie pamietam, SOR, tomograf, ekg, kilka szwow na glowie, wstrzas mozgu..TO jest ciekawe zycie, mowie Wam..Pisze to z ironia, ale co poradze. Nie poddaje sie, jutro nawet jade do Hamburga na mecz ostaniej kolejki Bundesligii, bo jak ma sie zajecie, to jakby lepiej, nie boli nic..haha..I renty nie mam, zabrali, teraz walcze sadownie z ZUS. Mam na czerwiec i, lipiec termin badan u bieglych sadowych w Gdansku..Pozdrawiam..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzegorz

Witajcie.Jestem 2 tygodnie po stabilizacji kręgosłupa i wymianie 2 dysków.Wczoraj miałem zdejmowane szwy,wszystko ładnie się goi.Jestem w stanie już chodzić w miarę normalnie po schodach tzn.wyjść czy zejść z 3 piętra,powoli i z kilkoma przystankami.Bólu jako takiego nie odczuwam jest to dziwne uczucie w kręgosłupie podczas chodzenia,wstawania czy siadania jakby napinała si&#232* tam stalowa lina.Na początku po operacji brałem 3x dziennie po dwie tabletki Novaminsulfon 500 mg,na noc dodatkowo Oxycodon-10 mg bardzo mocny z narkotykiem i zastrzyki w nogę Fraxiparine 0,4 ml przeciw zakrzepicy.Od niedzieli biorę tylko raz dziennie Novaminsulfon 500. Tydzień temu we wtorek wyszedłem ze szpitala a w piątek przyszły papiery że w środę mam się stawić w Klinikum Bad Bramstedt na 3 tygodniowy turnus rehabilitacyjny , więc za 2 godziny wyjeżdżam.Na szczęście to tylko 35 kilometrów od nas. Jeśli chodzi o siedzenie to z tym również nie mam jakiś większych problemów oprócz tego uczucia ,,naciągania liny*.Życzę Wam wszystkim dużo zdrowia i aby nic nie bolał,odezwę się po powrocie no chyba że będę miał tam dostęp do internetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ta rechabilitacja jest za wczesna .oczywiście nie będę polemizować z niemieckimi profesorsmi ale doświadczenie mnie nauczyło czegoś innego.Jeśli wrócisz Grzegorzu do pracy to może to sie nie utrzymać.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich ,we wtorek mam wizytę u lekarza jestem ciekawa co mi powie i jak dalej funkcjonować co robić nie mam sily zupelnie bol mnie pokonał, jestem też zapisana do poradni leczenia bólu ale muszę miesiąc czekac na wizytę leki mi się kończą ale do lekarz rodzinnej nie lubię chodzić mam wrażenie że zajmuję jej czas ,ale to u każdego lekarza do którego idę z funduszu tak mi sie wydaje pozdrawiam trzymajcie się zdrowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Aga.Bardzo dobrze rozumiem co masz namyśli pisząc o lekarzach.Niestety oni tez maja dni lepsze i gorsze,maja problemy tak jak my wszyscy i niestety nie wszyscy potrafią swoje prywatne sprawy zostawiać za drzwiami gabinetu.Często czuję się intruzem w gabinecie lekarza rodzinnego.Jednak po takich trudniejszych wizytach staram się sama sobie tłumaczyć,że to oni są dla nas a nie odwrotnie.Nie ma innego sposobu aby załatwić receptę na leki,a lekarz nie robi Tobie żadnej łaski wypisując potrzebne tabletki,żeby jakoś radzić sobie z bólem i w miarę dawać radę w życiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.pociągnę temat dalej-moim zdaniem większość lekarzy to dupki i lenie patentowane,na widok pacjenta dostają białej gorączki ,nie chce im się myśleć a co dopiero naprawdę pomagać bo to zabiera za dużo czasu..działają na zasadzie spływaj !.-dopiero walizka pieniędzy otwiera im serca .mózgi i możliwości leczenia.Więc moi drodzy chorzy od dziś napadamy na banki.lub też produkujemy w domowym zaciszu.albo się nie poddajemy iwalczymy o swoje.W swoim życiu spodkałam tylko paru mądrych lekarzy.Mam duże doświadczenie to jest moja opinia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem juz po piatej operacji kregoslupa bo mi sie tak kregoslup sypie 4 operacje na poziomie L4/L5 a teraz mi sie sypnal L5/S1 i rozwalilo mnie powiedzenie lekarza ktory stwierdzil ze beda sie sypac nastepne dyski przy jakim kolwiek wiekszym wysilku wiec z praca moge sie Pozegnac.Bylem juz 2 razy operowany w opolu i naprawde polecam wam lekarzy z Wojewodzkiego centrum medycznego w opolu ja nigdzie wiecej juz nie pojde na operacje tylko tam bo chociaz te operacje pomagaja a mam dopiero 22 lata i juz kregoslup zjechany do konca zycia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, jestem po wizycie w poradni leczenia bólu dostałam skierowanie z podpisem lekarza pilne do poradni przyszpitalnej na arkońskiej to nie jest takie proste ,nie było szans żeby się dostać. Rafał zapisałam się prywatnie do spondylusa do profesora ślusarka, w poradni dostałam tez leki gabapentin to są przeciwpadaczkowe ale ponoć są bardzo pomocne w schorzeniach neurologicznych i bólowych związanych z kręgosłupem, chciałam zapytac czy ktoś już brał i czy pomogło. pozdrawiam jestem znowu na l4 i znowu w punkcie wyjścia, cały czas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :))) Wiem że miałem operację kręgosłupa ale w pracy nie ma osób które wykonują to w pracy tylko ja to robię i jestem potrzebny i dlatego od poniedziałku do piątku chodziłem do pracy na dniówki i nocki no i w weekend też pracowałem po 12 godzin i jutro idę na dniówkę i nockę i od wtorku myślę że już tylko na dniówki na 8 godzin :) Jestem trochę zmęczony bo mało spałem ale to nadrobię, bo idę na urlop od soboty na trzy tygodnie :) Pozdrawiam :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie, po jakim czasie można rozpocząć rehabilitację. Operacja przepukliny na poziomie L5S1, metodą YESS. Lekarz niestety nie raczył o tym poinformować, a jedynie wręczył wizytówkę zaprzyjaźnionego rehabilitanta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj aga ja bralem te leki gabapentin 600 i mi pomagaly ale po operacji w opolu nie musze ich brac Polecam ci doktora dariusza latke w opolu jedz na konsultacje i zobaczysz co ci powie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam juz pieniędzy ani siły na następne konsultacje , do pracy już na pewno nie wrócę sklep spożywka. to juz ponad moje siły a to było ostatnie podejscie po trzecim zabiegu ,,chcę jako tako funkcjonować i poszukać zajęcia żebym jeszcze mogła jakoś żyć ,pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wrongbit

Witam wszystkich. Mariusz jakiego rechabilitanta poleca dr. Dariusz Łątka? Ja mam kregozmyk intmiczny z przerwaniem luku gdzies 3mm(maly) na poziomie s1-l5 i lekka przepukline. Na l5-l4 tez lekka przepukline. dolegliwosci bolowe nasilaja sie dopiero gdy jestem w ruchu z powodu niestabilnosci kregoslupa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZy wszyscy wyzdrowieli .nikt nie choruje na kregosłup .nikt nie pisze bo ja mam straszne problemy głownie z lekarzami .zjechałam całe woj.i nie ma lekarza .robią tylko przepukliny a jak ktos ma coś trudniejszego to niech zdycha.same knowały ,nieuki i lenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mi zadnego rehabilitanta nie polecili bo w moim przypadku nie moge miec rehabilitacji bo juz mialem 5 operacji a tobie aga powiem sam po sobie wizyta u dr. Latki kosztuje 100 zlotych a napewno ci pomoze mi pomogl dlatego tobie go polecama napewno ci pomoze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :))) Czym więcej pracuję to mnie nic teraz nie boli, a teraz jestem na urlopie i już mnie bolą całe plecy, to znaczy że w moim przypadku muszę pracować żeby mnie nie bolało. Pozdrawiam :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafal, nie do konca, bo Twoj kregoslup sie przyzwyczaial,ze pewien wysilek ma byc. Bo w sumie, ludzie sadza,ze nic robic nie mozna a to nieprawda, bo jak sie da, to trzeba..ja nie pisalam, bo maialm kanal zyciowy, jak to zwykle u mnie, zawsze cos..Prywatnie troche nie tak. Z corka mam problemy. BO pojechala do Paryza a tam nnici z wczesniejszej pracy..Ja...powiem szczerze,ze sie nawet nie zastanawiam, co z kregoslupem. Czasem op nim zapominam, choc pobolewa. Ale,z malym bolem mozna zyc a jak chce pobyczyc sie, to do lekarza po zwolnienie, bo zawsze otrzymam. Ogolnie, jednak, po operacji jest lepiej, bo przed, wtedy kazdy ruch to bol, kilka lat z non stop bolem. Teraz bolu mam o 3/4 mniej. Byleby nie bylo gorzej, bo w smie wszystko sama robie, jezdze, biegam, cwicze, chodze duzo..Ale, inne rzeczy niedomagaja..Ok, zal mi tych z bolem, bo bol potrafi chec do zycia odebrac. Ale, mam zjechany odcinek szyjny tez, ale na operacje nie dam sie juz..Coz, takie nasze zycie. Nie wiem nawet, co Wam pisac. Bo bolu wam nie odbiore, chocbym chciala..Pozdrawiam..W kazdym badz razie, jakby co, szpital w Slusku polecam. Chyba sie moja operacja jednak udala, choc mam wciaz pewne problemy z jelitami..I jakis przerost zoladka teraz,ze do gastrologa na grudzien mam..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×