Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból po operacji kręgosłupa lędźwiowego


Gość Krystyna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam:) jestem tu nowa. 3 tygodnie temu mialam usuniety cały dysk i wstawiony implant w odcinku L5-S1, bo zrobił sie kręgozmyk i przepuklina:(. Operacja była robiona przez brzuch metodą ALIF (pamietam ze Gosia miala operacje przez brzuch, czy jest ktos jeszcze?). chodze sama, ale mam jeszcze silne bóle i drżenia mięśni. Mam nadzieje ze to przejdzie. Czy jest ktos jeszcze kto byl operowany w Stocerze? Pozdrawiam wszystkich obolałych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Ania :) Tutaj tylko Gosia miała taką operację. Aga trzymaj się trzymam kciuki za udaną operację, nie martw się zusem, to zakład z twojej pracy zażyczył żeby cię sprawdzić. Nie martw się i nie myśl negatywnie tylko pozytywnie, musi być dobrze. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.Fafał,ZUS wzywa do kontroli zasadności świadczenia,robi to w myśl jakiegoś przepisu,nie koniecznie zakład pracy nasyła ZUS na pracownika.Aga,nie jest to nic strasznego,prosta formalność i niepotrzebna strata kasy z budżetu.Ja byłam w ciągu całego okresu zasiłkowego chyba sześć razy wzywana.Byłam jeszcze przed pierwszą operacją i ani razu orzecznik-urzędnik nie zakwestionował zwolnienia.Z operacją też wierzę,ze będzie dobrze,po niej będziesz sprawniejsza i bóle nie będą męczyły.Będziesz operowana przez bardzo dobrego fachowca w tej dziedzinie,wręcz pasjonatę.Pozdrawiam i głowa do góry,jesteś młoda i musi być dobrze,innej ewentualności nie bierzemy pod uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Mariusz,właściwa diagnoza to podstawa, teraz trzymam kciuki i będzie dobrze.Czyli to ta przepuklina powodowała taki ból.A lewa strona zdrowa,te trzy operacje miałeś przez przepukliny? Dobrze,że się odezwałaś,bo w sumie to weszłam,żeby się dowiedzieć co u Ciebie. A ja mam zwolnienie do 12 grudnia. Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :))) Już pracuję dodatkowo na 0,5 etatu, nie jest lekko, ale daję radę. Również trzymam kciuki za Agę i Mariusza :) BĘDZIE DOBRZE !!! Joasia co dalej, będziesz szła jeszcze na zwolnienie czy do pracy? Co u ciebie Gosiu? Nic nie piszesz :( Pozdrawiam :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś nie mogę spać.Przez te manewry,bo tak trafnie mogę nazwać wizytę u lekarza we wtorek, zaczęła znowu drętwieć mi lewa noga. P. doktor mnie obejrzała i stwierdziła, że wszystko DB,tylko mam nie popsuć tego co zrobił neurochirurg,więc się trochę denerwuję tym bólem nogi.Jutro leze po zwolnienie,mam zlecenie do 12.12, a potem dalej mi przedłuży,zobaczymy jak długo. Rafale, a Ty po jakim czasie wróciłeś do pracy? Aga, napisz koniecznie jak po kontroli ZUS. Mnie lekarka poleciła sanatorium z zus-u, wiecie coś na ten temat? Mam sobie ściągnąć z internetu skierowanie, a ona mi wypisze,ale to dopiero na następnej wizycie. Trzymajcie się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Joasiu :) Ja na zwolnieniu lekarskim byłem prawie 160 dni. Ja ze skierowaniem, które wziąłem z zusu zaniosłem do lekarza pierwszego kontaktu i mi to wypisała i dopiero wtedy zaniosłem do zusu i czekałem na wezwanie koło dwóch tygodni i jak będziesz na wizycie i zatwierdzą ci że możesz jechać do sanatorium to będą pytać czy tu na miejscu czy gdzieś indziej ale jak najbliżej miejsca zamieszkania i dalej czekasz około 2 miesięcy na wyjazd. Jeżeli masz możliwość jechać do sanatorium to jedź tylko pamiętaj o tym żeby na ćwiczeniach się nie przesilić, wykonujesz do momentu ile będziesz mogła, nie więcej. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam , tak byłam na komisji wszystko odbywało się bardzo bardzo długo , godzina ponad w gabinecie stań usiądz ,schyl palce pięta , ale wszystko dobrze ,tylko że to dużo nerwów mnie kosztuje miałąm tylko ostatnie badania a kazano mi wszystko poprostu wszystko z każdej wizyty od każdego lekarza mieć ksero, czyli każdy papierek muszę miec ,i powiem wam że albo już jestem jakaś zbyt wrażliwa albo ci wszyscy lekarze traktują nas jak bysmy byli jakimiś wyłudzaczami na zwolnieniach lekarskich nie wszyscy tacy sa . przeciez są badania i wiadomo kto jest chory a kto ma zwolnienia od 15 różnych lekarzy. tak to widzę moi drodzy pozdrawiam wszystkich ,Joasię, Basię, Rafała , Mariusza, trzymajcie się piszcie , zawsze zaglądam czy ktoś napisał i co u was.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Aga,tak to już u nas jest,że trzeba swoje odsiedzieć u lekarzy itp. Też się czasami zastanawiam,dlaczego się za tych kombinatorów nie wezmą, tylko innych tak kontrolują. A za oknem buro i ponuro i nie byłam dziś na spacerze, a szkoda,bo już to leżenie i tuptanie po domu bokiem wychodzi.Jeżeli chodzi o nogę, to drętwieją mi tylko palce,mam nadzieję,że przejdzie. Pozdrawiam...i poczcie,co słychać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam w tym dniu mglistym , listopadowym. Joasiu super że spacerujesz palcami drętwiejącymi nie martw się to wszystko po wolutku dojdzie do siebie i będzie dobrze a ruch jak najbardziej na to ma wpływ , Rafał czy dajesz radę w tych 2 pracach/ nic ponad siły? ja wiem że pieniądze ważne i jak dwa lata temu poczułam się lepiej po zabiegu też dawałam czadu w pracy tylko zapomniałam że ja ten kręgosłup mam połatany no i jest jak jest. piszcie czytam. pozdrawiam Joasiu, Rafał, Basi coś nie widac , a Gosia pewnie zapomniała nie zagląda tu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Aga czy Ty byłaś w ZUS-ie na komisji lekarskiej, czy u orzecznika ? Podziwiam Rafała, że zdecydował się na podjęcie dwóch prac, ale boje się że jego kręgosłup zacznie się niestety wcześniej czy póżniej buntować. Aga,w grudniu masz zabieg zaplanowany, a wiesz dokładnie którego grudnia masz się zgłosić na oddział? Ja byłam u neurochirurga i nie będę operowana, jeszcze w tym roku mam mieć robione blokady, czy się uda zobaczymy. Mam coraz częściej poczucie, że to wszystko nie ma sensu, wątpię w jakąś poprawę. Dobrych chwil jest coraz mniej a przez to i chęci do życia nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Basiu, a może warto skonsultować z innym lekarzem? Te blokady to rodzaj zastrzyków? Mam nadzieję,ze pomogą. Rafale,wszystko zależy,jaką pracę wykonujesz,przede wszystkim kieruj się rozsądkiem i uważaj na siebie. Moja koleżanka do pracy wróciła 2 m-ce po operacji,ale wszystko to sprawa indywidualna. Ja planuje powrót w lutym,ale jeszcze zobaczą. Aga 18 grudnia ma mieć operację o ile DB pamiętam. Gorąco Was pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :))) Witaj Aga tak daję radę, pomaga też mi żonka i moje dzieci, dużo jest pracy ale pomalutku nie na siłę, ale po pracy jak tyle różnych skłonów, przysiadów i innych wygięć i się położę do łóżka żeby poleżeć i po jakiejś 0,5 godziny chcę wstać to mi ciężko, bo kręgosłup przez ten odpoczynek mi sztywnieje coś takiego jak by mi ktoś tam nalał beton i muszę się położyć na bok i po jakimś czasie przechodzi, prawdopodobnie jest to spowodowane tym że dużo wykonuję ruchów w różnych pozycjach. Najbardziej to odczuwam po grabieniu liści. Trzymaj się, po operacji będzie lepiej, nie może być inaczej :) Witaj Basiu nie załamuj się, każdy tu z nas ma dobra i złe dni, ludzie którzy nie odczuwają bólu tak jak my nie wiedzą jak to jest. Jak byłem po operacji to jadąc autobusem czy tramwajem to inni nie widzą i nie wiedzą że mnie kręgosłup bolał, kto wtedy ustąpi ci miejsca, a jak miałem kule to prędzej jest reakcja, i wstają i ustępuję bez problemu, powinni wymyślić jakieś opaski czy szarfy dla takich chorych osób, żeby inni widzieli że potrzeba jest usiąść na miejscu. A jeżeli chodzi o tą drugą pracę to w ciągu dwóch tygodni mogę zrezygnować, teraz jest mniej liści niż było pierwszym razem, ale dzisiaj były liście mokre i ciężkie, nazbierałem 8 worków 120 litrowych, ale poza tym mam jeszcze inne prace ale lżejsze w szkole, drobne naprawy. Witaj Joasiu wiem że wszystko zależy jaką pracę i w jaki sposób wykonuję, jestem konserwatorem boisk i tam zawsze coś będzie do zrobienia, teraz ten czas jest najgorszy bo liście, ale ich zaczyna być coraz mniej, ale papierki czy jakieś naprawy, w szkole w środku sam sobie wynajduję coś do pracy, dzisiaj naprawiłem kompresor do powietrza i nim miałem możliwość nadmuchać powietrze do opony w taczce i powietrzem wydmuchanie z 3 odkurzaczy filtrów powietrza i pojemników, do tego wyczyściłem 12 szczotek do zamiatania bo były końcówki włosia takie zbrylone, bo sprzątaczki te szczotki nie tylko używają do zamiatania ale też nakładają mokre szmaty i myją podłogi, chyba wiecie o czym piszę i jak te szczotki mogą wyglądać po czymś takim. A wczoraj wybijałem numerki na kluczach, bo sprzątaczki wiedzą jaki klucz do jakiej klasy, a przy niektórych nie było numerka, a ja za każdym razem w pękach szukałem właściwego klucza. I też czyściłem skrzynki i tablice od prądu z bezpiecznikami i licznikami i wyłącznikami i dzień mi tak szybko zleciał tak jak dzisiaj :) Pozdrawiam was wszystkich :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj Rafał pracowity człowiek z ciebie i zdaję sobie sprawę ze pieniądze są bardzo potrzebne , wiem i bardzo to odczuwam na zwolnieniu lekarskim muszę dojsć do siebie jak najszybciej i jakoś to wszystko sobie poukładać pozdrawiam cię bardzo mocno trzymaj sie duzo odpoczywaj damy radę. mam pytanie do Basi i Joasi czy też tak macie przed dniami kobiecymi że was dużo ale to dużo bardziej boli kręgoslup ? nic ale to nic mi nie pomaga wtedy jest to ból dwa razy większy i tylko położyć się i leżeć , mam 3 miesiące zasiłku rehabilitacyjnego czy w tym okresie już od lekarza nie musze miec zwolnienia? , nic juz nie pamiętam jestem tak zestresowana ze naprawde wszystko mi już wypada z głowy mam przepisany urodynex i milgamma leki wspomagające regenerację nerwu czy ktoś brał coś takiego? to sa leki z wit.b i z czymś jeszcze szukałam jakichś zamienników bo drogie są dosyć ale nie mogę nic odszukac . pozdrawiam jeszcze raz bardzo serdecznie .Basiu nie załamuj się ty zawsze mnie pocieszałaś ja wiem co czujesz wszystko w pewnym momencie wydaje się ponad siły nawet wstanie z łózka ja juz od 5 rano nie mogę spać denerwuję się ze muszę coś zrobić ale czy dam radę? cięzko mi było podłoge umyć wyprowadziło mnie to z równowagi , bardzo. pozdrawiam raz jeszcze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Aga, miałam kiedyś milgammę,ale mnie to żadne leki nie pomagały. Ale próbuj, może u Ciebie będzie inaczej.A tak, w ogóle to uważaj na siebie przed operacją,daj sobie spokój ze sprzątaniem, a przede wszystkim nie dźwigaj i nie nachylaj się. Wytrzymaj,żebyś nie pogorszyła swojego stanu. Mnie też bardziej boli przed kobiecymi dniami,pewnie tak ma być. Ty budzisz się o świcie,a ja zasypiam około 3. Rafale, Ty też uważaj z tym dżwiganiem. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :))) Witaj Beatko :) Jak byłem po operacji i na zwolnieniu pojechałem do ośrodka rehabilitacyjnego w Stargardzie Szczecińskim i byłem w sali gdzie w grupach wykonywaliśmy ćwiczenia to młoda rehabilitantka kazała wykonywać takie ćwiczenie, rękoma łapaliśmy stopy na leżąco na plecach i kazała ciągnąć nogi w dół a rękoma do góry i trochę przesadziłem, bo poczułem takie pieczenie w miejscu szycia, przestałem ćwiczyć, prawdopodobnie coś tam w środku musiało puścić i mnie tak piekło parę godzin, teraz tego nie czuję. To mi się przypomniało jak napisałaś o pieczeniu. Pozdrawiam :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam 18 lat i w wyniku wypadku komunikacyjnego doznałem złamania kompresyjnego kręgosłupa lędźwiowego L1,L2. Jestem 48 dni po operacji. Do pleców wstawili mi dwa pręty i 4 śrubki aby go usztywnić. Dodatkowo dostałem gorset ortopedyczny, który już odstawiłem, ponieważ tak polecił mi lekarz w poniedziałek (tj. 10.11.2014). Ból w plecach (miejscu operacji) odczuwałem tylko przez tydzień. Po tym pojawił się przeszywający ból w lewym kolanie, biodrze oraz okolicy miednicy i nad pośladkiem. Na wizycie kontrolnej powiedziałem o tym lekarzowi, stwierdził że to promieniuje mi z kręgosłupa i zalecił rehabilitacje. I tu mam kilka pytań.. Czy był ktoś w podobnej sytuacji? Jak długo będę odczuwał ten ból (nie mogę spać, przeciwbólowe takie jak ketonal pomagają tylko na 30 min - 2h góra) Czy rehabilitacja w takich przypadkach jest skuteczna? Dodam jeszcze, że w przyszłym roku będę miał te implanty usuwane z kręgosłupa i według lekarza *Wrócę do pełnej sprawności fizycznej*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kubusiu,widzę że nasi znajomi bardzo się wzruszyli Twoja historią.Ja przyznam też długo myślałam o tym nieszczęściu jakie Ciebie spotkało.Jesteś bardzo młodym człowiekiem i musimy wierzyć,że wszystko dobrze się skończy,że leczenie przyniesie dobre efekty i będziesz za jakiś czas sprawny jak Twoi rówieśnicy.Wiara to połowa drogi do sukcesu.Wiadomo będą dni gorsze i bardzo złe,pamietaj jednak żeby stosować się do zaleceń,jak masz postępować.Trzymam za Ciebie mocno kciuki.Co do Ketonalu,to jestem jego przeciwnikiem,poproś lekarza o wypisanie tabletek p/bólowych i p/zapalnych,w skład których wchodzi Tramadol i Paracetamol.Są to silne tabletki,ja je biorę i pomagają,stosowałam Apopatram,a obecnie Doreta(w sprzedaży pojawiły się opakowania po 90 tabl),są refundowane przez NFZ.Odzywaj się Kubusiu na forum,kiedy tylko będziesz czuł potrzebę,takie pisanie bardzo pomaga.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×