Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból po operacji kręgosłupa lędźwiowego


Gość Krystyna

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie :))) Coś umilkło tutaj, piszcie co u Was? Odebrałem badania i wychodzi że mam za niskie: Hemoglobina, Hematokryt, MCV i MCH. Byłem u lekarza i mam kolejne badania z moczu i dokładniejsze badania na żelazo. Zobaczę co dalej :( Pozdrawiam :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie mam wynik może ktoś miał coś podobnego i wie czy to bardzo zle jest? za kilka dni mam wizyte u doktora to powie mi dokładnie , napisze co mi wyszlo obecnosc dość rozległych wewnątrzkanałowych zrostów pozabiegowych zniekształcających worek oponowy zrosty obejmują korzen lewego nerwu rdzeniowego wypuklina pierscienia włuknistego krazka l4l5 3mm stenoza modelująca worek ponowy tak to mniej wiecej wyglada pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Ago :) Z pewnością twoje wyniki nie są dobre, możliwe że te wyniki pomogą lekarzom którzy będą chcieli ci pomóc, nie martw się tym, będziesz w dobrych rękach :) Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :-).Aga napisz jak będziesz po wizycie u lekarza,co powiedział na temat RM i jakie leczenie Tobie zaproponował.Ja 12 sierpnia będę miała robiony RM z kontrastem.Nie wiem jak go podaja,dożylnie,czy może doustnie.Od badania zależeć będzie co może neurochirurg z moim kręgosłupem jeszcze zdziałać,żebym mogła jakoś funkcjonować.Pozdrawiam serdecznie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Basiu witajcie. ja miałam z kontrastem teraz badanie dożylnie i to o 15 minutach przebywania pod tym całym sprzętem potem i dali ten kontrast i dalej badanie 30 minut to trwało no i jeszcze musiałam zrobic badanie poziomu kreatyniny do rezonansu z kontrastem . Dam znać co doktor powiedział bo już nie mam siły być w takim zawieszeniu a czas mija l4 też i niewiadomo co dalej robic a lekow to już sie nałykałam tonę juz z bólem nie da sie inaczej fukcjonowac i jeszcze ten upał . pozdrawiam kochani i piszcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj AGO to ze ci sie L4 konczy bo jeszcze jest swiadczenie rechabilitacyjne ktore trwa 12 miesiecy i ja juz na tym jestem 7 miesiac a pozniej bede skladal papiery na rente ale ja na twoim miejscu AGO wybrałbym sie do doktora Dariusza Łątki do opola on jest naprawde dobry neurochirurg chociaz to nie jest zwykły neurochirurg bo jest to Doktor Nauk Medycznych. Moge się załozyc ze jakbys sie wybrała do niego to by napewno ci cos na to poradził

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga,ja natomiast radzę Tobie,zaufaj lekarzowi do którego poszłaś ostatnio,jestem na 100% pewna że potrafi się on Tobą zająć profesjonalnie i co nie mniej ważne po ludzku.Co do tytułów,jest również DOKTOREM NAUK MEDYCZNYCH :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie , witaj Basiu , Mariusz Opole od Szczecina jednak daleko a juz tutaj mam wizytę umówioną u neurochirurga i niech on dalej prowadzi i leczy ten mój wykończony kręgosłup wiem Mariusz ze jest jeszcze swiadczenie rech. ale czytałam ze po 3 miesiącach tego swiadczenia mogą zwolnic z pracy czy to prawda? .narazie czekam zobaczymy jak to bedzie po operacji .najwazniejszew zeby przeszedł ból i zebym mogła normalnie funkcjonowac pozdrawiam jeszcze raz wszystkich na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam termin zabiegu na grudzień tragedia tak długo i co ja mam zrobic teraz nie mam pojęcia poryczałam się z tego wszystkiego wiem ze inni czekają dłużej kilka lat na zabieg ale co w pracy konczy mi się zwolnienie nie wiem Basiu poradz mi jak to ułożyć pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz racje nie ma innej opcji w pracy nie dam rady . pracuję w handlu , sklep , codzienne dzwiganie , ostatni miesiąc pracowałam zaciskając zęby wierząc ze dam radę nie chciałam isc na zwolnienie ale faszerowanie się kilkonastoma tabletkami p. bólowymi żeby przeżyc dzien , nie dałam rady a wiadomo produktywność .a teraz ciągnę nogę za sobą ani siedziec , nawet spacer to wyzwanie nie mam wyjscia nic już nie wymyslę muszę czekac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Ago :) Ja byłem prywatnie u neurochirurga nazywa się Ślusarek, w Szczecinie w 2011 roku przy placu Grunwaldzkim prywatnie i po pierwszej wizycie ustalił mi termin że czekałem jakieś 3 miesiące, może chcesz spróbować u niego prywatnie? Wizyta koło 100zł. Jak się zgadzasz to podam namiary, jak się coś nie zmieniło od tamtego czasu. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaję ci namiary Przychodnia Specjalistyczna *SPONDYLUS* al.Jana Pawła II 39 w Szczecinie Czynne od pon.-pt. 8:00-20:00 rejestracja: 91 434 46 93 Lekarz: Prof. dr. hab. med. Jan Ślósarek specjalista neurochirurg Daj znać jak coś się dowiesz, trzymam kciuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga,gdybym była na Twoim miejscu trzymała bym się jednego neurochirurga.Jest teraz sezon urlopowy i prawdopodobnie dlatego dostałaś termin operacji na grudzień.Radzę złożyć do zusu wniosek o świadczenie rehabilitacyjne i czekać na zabieg.Nie zyczę Tobie żle ale musisz wziąć pod uwagę fakt.że przez jakiś czas będziesz musiała być też na rencie.Z kręgosłupem nie ma żartów jak wiesz i wiesz jak bóle potrafią życie uprzykrzyć.Będę miała RM w sierpniu i też liczę się z koniecznością kolejnego zabiegu,i wiem że na termin będę musiała czekac.Chiałabym tez Tobie powiedzieć,że w naszym przypadku dużo łatwiej znosic wszystko lęcząc depresję,stany lękowe.Pozdrwawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Basiu już naprawde robiłam tyle przemyśleń i kombinacji ,tak masz rację nic więcej chyba nie wymyślę ,dzisiaj juz bardziej na chłodno kalkuluję to wszystko myslałam ze się zmieszczę w 180 dniach l4 i jakos dojdę do siebie i wrócę do pracy .a tu niestety chyba tak nie będzie ,,raczej napewno Basiu doktor odradzał mi rehabilitację teraz bo stan zapalny i ten nerw uszkodzony ,dopiero po zabiegu cały czas nie mam wiary w to że dadzą mi rente jestem nastawiona anty do zus i tego wszystkiego , Basiu masz zupełną rację co do depresji muszę wszystko sobie poukładać ,muszę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga, zemną było tak samo.Z jednej strony dolegliwości bólowe i ograniczenia ruchowe a z drugiej niepewność i strach co będzie dalej.Najwazniejsze to zrozumieć,że nie jesteś zdolna do pracy i z uporem przeć do przodu.Nie jestem zdolna do pracy ale chcę jeszcze godnie pożyć.Z zusem ważne,o ile nie najważniejsze jest przestrzeganie terminów.Także musisz tego pilnować.Składając wniosek o świadczenie rehabilitacyjne,pamietaj żeby zachować czas do końca okresu zasiłkowego,tych 182 dni.Wniosek wystawia lekarz rodzinny,na podstawie całej dokumentacji z leczenia.Wszystkie wyniki badań,wypisy ze szpitala musisz skompletować,zrobić ksero.Kopie składasz z wnioskiem w zusie,oryginały przedstawiasz osobie przyjmującej papiery.W razie problemów odzywaj się,pomogę Ci ile będę mogła.Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Miesiac temu mialem usuniętom przepukline l4/l5 i wszystko bylo super do dzis. Poszedłem po miesiącu do pracy i po 8h wrocilem z bolem pleców. Bol nie zbyt silny i przeszedł po leżeniu pare godzin ale stres ze choroba moze wrócić pozostal. Ehhhh...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj IGOR :) Miesiąc to za szybko, żeby wracać do pracy, dlaczego tak szybko wróciłeś? Nie wiem czy dobrze myślę, ale po operacji się bardzo dobrze czułeś i postanowiłeś wrócić do pracy. Jaką pracę wykonujesz? Ja wróciłem do pracy przed 182 dniach i w zależności co wykonuję to mój kręgosłup cierpi, ale nic na siłę, spokojnie. Przez dwa miesiące jak wróciłem do pracy dochodziłem do siebie i nie było łatwo, bo kręgosłup mnie bolał dość mocno, teraz jest ok. Możesz coś więcej o sobie napisać, jakie miałeś objawy, gdzie miałeś operację, w jakiej miejscowości i czy byłeś zadowolony po operacji, kto cię operował, w jakim jesteś wieku, jak długo się leczyłeś? Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam was ja obecnie jestem juz 7 miesiac na swiadczeniu rechabilitacyjnym narazie nic nie wiem kiedy bede mial operacje bo terminy w opolu sa juz takie ze zapisuja na lispiec w 2015 roku ale mnie caly czas boli to pod koniec sierpnia mam dzwonic i sie umowic jeszcze raz na wizyte w szpitalu zeby lekarz mnie gdzies w kolejke wcisnal tak mi powiedziala tas pani co rejestruje a dzwonic mam dopiero wtedy bo teraz maja urlopy a tez nie wiadomo kiedy mi ustali ta operacje moze tak byc ze tez bede skladal papiery na rente a to napewno bo po 4 operacjach to ja szybko nie wroce do siebie mi to sam lekarz powiedzial ze narazie o zadnej pracy mam nie myslec tylko po tym zabiegu na rechabilitacje jesli bedzie ok a napewno to sie nie skonczy na 1 rechabilitacji bo po poltora czasu wrocic do siebie to naprawde bedzie ciezko tymbardziej ze nawet uniesienie 2 litrow napoju to jest dla mnie ciezar wiec nie wiem czy ja wogole wroce do pracy jakiej kolwiek bo to moze byc naprawde ciezko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie , jak samopoczucie Rafal, Basiu , u mnie dzisiaj jakoś gorzej mam tak na zmianę dzisiaj odczucie jak by mi noga miała sie oderwasc i odpasc bol przy posladku paskudny., Basiu przepisal mi neurolog chydroksyzyne na noc na sen bo sypiam bardzo zle wczoraj wzięlam 2 tabl. i zasnęłam obudziłam sie o 7 wypoczęta chociaż. Mariusz strasznie u ciebie po 4 operacjach dlaczego tak? czy tamte nie pomogły czy były komplikacje? daj znac bo przerażające to jest po pierwszym zabiegu wszystko się sypie takie mam wrażenie pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich :-).Aga super że w końcu mogłaś się wyspać porządnie.Dobry odpoczynek,jak zauważysz ma spore znaczenie przy naszych kręgosłupach.We wtorek mam RM i będę czekała na wynik.Ciekawa jestem co będzie zawierał i jakie będą możliwości leczenia.Dzisiaj też od rana gorzej się czuję,bóle i drętwienia dokuczają,pomimo leków p/bólowych.Leżę więcej niż w ostatnim czasie,ale nie robię z tego tragedii.Zdaję sobie sprawę ze tak już zemną będzie.Mariusz,współczuję Tobie serdecznie.Wszyscy mamy podobne problemy.Ja też już przyjęłam do wiadomości,że do pracy się nie nadaję ze swoim kręgosłupem.Do wieku emerytalnego jeszcze mi brakuje,a o rentę musiałam z zusem walczyć w Sądzie.Żyję z dnia na dzień i to jest moje największe osiągnięcie bo do tej pory przerażała mnie wizja przyszłości i dalszego życia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Aga :) Od poniedziałku pracowałem do wczoraj na słońcu kosiłem trawę podkaszarką i jak się nią kosi to trzeba skręcać w prawo i lewo w pasie. W poniedziałek mnie bardzo bolał kręgosłup i do czwartku jak kosiłem to coraz mniej mnie bolało, dzisiaj już nie kosiłem i jest dobrze. Pozdrawiam Ciebie Ago, i trzymaj się musi być dobrze. Pozdrawiam również resztę którzy tu zaglądają i piszą tu :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×