Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból po operacji kręgosłupa lędźwiowego


Gość Krystyna

Rekomendowane odpowiedzi

Anka, czyli u mnie jest super, wnioskuje. Mam zreszta taka nadzieje,ze za jakis czas zrobie normalny sklon. Bez problemu przysiady, skrety i inne wygibusy robie.Mysle tez,ze to zasluga,ze bylam przed operacja bardzo sprawna, bo od lat cwicze nawet kilka godzin dziennie. Lekarz przed operacja tez to powiedzial,ze jestem sprawna, wiec wroce do tej sprawnosci. Pozdrawiam wszystkich cierpiacych, tych przed i po operacji....Ale, chyba po operacji nie wszyscy cierpia, prawda? 19:21

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rafał Szczecin

Witajcie :))) A mi brakuje 10 cm i bez ćwiczeń :) Czy mi zależy na tym żeby zrobić taki skłon i dotknąć palcami podłogi? Nie mam takiej potrzeby, dobrze że mogę kucać i to mi z pewnością wystarczy :) Z pewnością będziesz mogła pofiglować Gosiu :) Pozdrawiam cieplutko :))) 19,28

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie,ze to szczegol, czy sie dotknie podlogi, czy nie. Ale, ja jakas troche walnieta na punkcie aktywnosci fizycznej i wagi jestem i bylam. Cwiczylam przed operacja, pewnie dlatego po operacji jestem juz tez prawie sprawna jak przed. Lekarz wiedzial przed operacja,ze cwiczei jezdze troche , wiec od razu powiedzial,ze w moim wieku rzadko wszczepia sie ruchomy dysk, ale on mi taki proponuje, bo jestem wlasnie aktywna. Mimo mego lekko zaawansowanego wieku, 50 lat...haha.Gdybym nie byla, wystarczyl by mi nieruchomy. Mam dwa, i ten nieruchmy to chyba mi troche utrudnia zycie, ale zasluga ruchomego,ze jest tak, nie inaczej. Bez wzgledu na sklony, najwaznijesze jest zycie bez bolu, bo o to glownie nam chodzilo. Wiec, byleby bolu nie bylo, dzie i jutro. Pozdrawiam. 08*19

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rafał Szczecin

Witajcie :))) Witaj Gosiu :) Tak naprawdę można nie być dość sprawnie fizycznie żeby dotknąć podłogi palcami. Jak ktoś ma dłuższy tułów niż od pasa w dół to zawsze będzie sięgał do podłogi nawet rękoma a nie tylko palcami, a jak ktoś ma długie nogi to z ledwością może dotknąć. Co wy na to??? Dzisiaj cały dzień pada deszcz i śnieg i z całej brygady tylko ja byłem suchy i było mi ciepło tak się ubrałem, reszta zmarzła i zmokła i zadawali sobie pytanie dlaczego oni się tak nie ubrali :))) To tak z mojego życia :))) Pozdrawiam cieplutko :))) 16,34

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak rafal, poruszylam temat sprawności człowieka. Ale, nie mowimy o ekstremalnych przypadkach, kazdy czlowiek ma scisle okreslone proporcje swego ciala. I normalnie, kazdy zdrowy powinien przy sklonie dotknac palcami podloza. Ja sie po prostu zainteresowalam moja sprawnoscia po operacji i tyle.Jak dwa lata temu bylam w sanatorium to przy wstepnym badaniu bylo wlasnie to, czy sie dotknie podlogi przy sklonie. Moze uda mi sie, jak wczesniej dotknac podloza. Jak nie, plakac nie bede. Zycie bez bolu jest przeciez wazniejsze. Koncze juz ten watek, gdyz znow niektorzy zarzuca,ze piszemy o rzeczach blahych. Zycze dobrej nocy. Ja nie lubie zimy. Jesli juz, wole zime w jesiennym wydaniu niz snieznym. A ma byc mala zima. Czekam wiec na wiosne. 20:12

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się Twoja teoria Rafale z tymi długimi nogami *przeszkadzającymi* dotknąć podłogi - to ja pewnie do takich niewymiarowych osób się zaliczam hehe , ja już przed operacją miałam z tym problem, kłuło mnie strasznie w plecach i drętwiała mi noga i blokowało coś mnie że nie byłam w stanie dotknąć stóp - może właśnie przez to pogorszyłam swój stan ech... Gosiu nic sobie nie rób z tych niezadowolonych czy zniesmaczonych czy brrr czy fuj osób, a kim oni tu są moderatorami tej strony?, jeszcze czego będą nam dyktować o czym mamy pisać, cenzura się znalazła, wolność słowa jest, rozumiem jakby tu jakieś wulgaryzmy padały, a tu wręcz przeciwnie - kulturalni, sympatyczni ludzie, wspierający się nawzajem, rozmowy na poziomie, więc nie wiem do czego można się przyczepić... A tak z innej beczki znacie jakieś sprawdzone, naturalne metody na drożdżycę (grzybicę, kandydozę) taką kobiecą, przyczepiła się do mnie chyba na basenie czy saunie, ech te choroby nie dają człowiekowi spokojnie pożyć, cały czas coś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anka, ja tez jestem w tej kwestii nadwrazliwa. Tyle razy juz to mialam. Szczegolnie po antybiotykach i wyjazdach. Raz po reczniku hotelowym. Ponoc bez wizyty u ginekologa sie nie obejdzie. Choc sama kilka razy to przepedzilam. Czopki z apteki, sa ponoc jakies bez recepty, masc clotrimazolum, probiotyki. Dziala ponoc papka z cebuli, jogurt bezposrednio. Ale, chyba lepiej idz do lekarza. Widze,ze sa wsrod nas osoby, ktore lapia wszelkie dziadostwa. Bo juz sadzilam,ze to ja jakas felerna jestem. Ide dalej do lozka, wstalam, gdyz obudzilam sie i jakos nie szlo zasnac. Ale, sprobuje jeszcze, gdyz jest wczesnie. Pozdrawiam. 03:53

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rafał Szczecin

Witajcie :))) Witaj Aniu :) Tak to jest jak się bierze antybiotyki, zgadzam się z Gosią, bo wszystko dokładnie ci opisała, więc ja ci już nie pomogę w tej sprawie :) A z tymi nogami tak jest, tak też mają karły nie obrażając nikogo, one czy oni mogą zrobić skłon i prawie dotykają w połowie między palcami a łokciami, ale nie wszyscy, bo to też zależy od sprawności fizycznej :) Widzę że Gosia nie może spać, ale to wynika z tego że kiedy chce to śpi, też tak miałem, gdy na wieczór chciałem iść spać to mi się nie chciało, a teraz jak pracuję to przychodzę do domu i mam ochotę się przespać i nie mogę bo muszę dzieci pilnować i inne obowiązki :) Przypomniało mi się coś, to wam opowiem jak byłem bardzo zmęczony po pracy a to było po moim zwolnieniu lekarskim na kręgosłup, moja żonka nie szła na popołudniu do pracy, ja się położyłem i zasnąłem, zapomniałem że nie idzie do pracy, było ciemno na dworze, w pewnej chwili mnie budzi i mówi -wstawaj, ja wstałem ubrałem się i chcę z domu wychodzić, żonka się pyta, -gdzie idziesz?, a ja powiedziałem -do pracy, -po co idziesz do pracy? -no jak to przecież mnie obudziłaś, -tak obudziłam, żebyś zjadł kolację :))) Ja popatrzałem na zegarek a tu godzina 21,30 Ale byłem szczęśliwy jak pomyślałem że jak zjem kolację to pójdę dalej spać, fajne jest wtedy uczucie :))) Ale dzisiaj padał śnieg, wyglądałem jak bałwan :))) Ania i reszta forumowiczów jak byście chcieli i mieli ochotę to możecie 20 stycznia zobaczyć i posłuchać jak śpiewamy w chórze ja z dziećmi moimi, mamy koncert w kościele Garnizonowym jeszcze nie wiem o której godzinie, podam później zainteresowanym bo jeszcze nie wiem, a jak nie pasuje to kolejny koncert mamy 31 stycznia o godzinie 18,00 *Czwartkowe wieczory chóralne* na Zamku Książąt Pomorskich pod tytułem: Czas na kolędę. Bardzo lubimy śpiewać i dlatego jesteśmy w chórze :) Pozdrawiam cieplutko :))) 17,07

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosiu, trafiłam do jakiejś ginekolog, stwierdziła na oko bez żadnych posiewów, że za dużo jogurtów jadłam - nie wiedziałam że mogą zaszkodzić, wypisała receptę na blisko 100 zł, no to na pewno teraz już wyzdrowieję - co za lekarze... Rafale - dawno, dawno temu grałam w kościele na organach i też śpiewałam w szkole średniej i na studiach łącznie w 3 chórach - sopranem byłam (nie wiem jak teraz, bo porzuciłam to hobby - wiadomo z powodu pogoni za pieniądzem, praca, praca, praca ...) Chętnie bym się wybrała na koncert Oby warunki pogodowe były lepsze niż dzisiaj To napisz proszę dokładnie o której POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rafał Szczecin

Do Ani :) Jak tylko się dowiem to napiszę godzinę :) Chyba z chórami to jest tak, zależy dużo od dyrygenta jak chór prowadzi :) Ja jestem tenorem, a moi chłopacy jak zaczęli śpiewać to byli altami, teraz są sopranami i moim zdaniem jak tylko przejdą mutację głosową to przejdą do tenorów :) Pozdrawiam cieplutko wszystkich i życzę przespania calutkiej nocy bez bólów i cierpień :))) 00,20

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, nie...znow sie jakis dziwny odezwal. Jakis macho. Nic, co ludzkie nie jest nam obce. Czy to sie,ze kobiety staraj sie facetow rozumiec i odwrotnie. To sredniowieczne poglady,ze kazdy zyje swymi rzeczami. Teraz jest partnerstwo, teraz sie o swych sprawach wspolnie rozmawia. Takie poglady jak Twoje Japa, dyskwalifikuja Ciebie jako dobrego czlowieka. Anka, tez po raz pierwszy s*ysze,ze mozna zachorowac od jogurtow. One maja dobroczynne bakterie przeciez. Lekarze tez chyba maja swe dziwne teorie. A stowa na leki w obecnych czasach to niemal norma. Tyle zazwyczaj w aptece zawsze zostawiam. Japa, a co masz z kregoslupem, gdyz nic na ten temat nie piszesz? Kazdy jak sie pojawia tu, to opisuje , co mu dolega. Czekamy na przedstawienie Twej choroby. Rafal , nie przejmuj sie. Ze wszystkich Ty tu , zapytany, udzielisz informacji i trzymasz nas na duchu. Cieple pozdrowionka. 09:26

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rafał Szczecin

Witajcie :))) Ania czy możesz dać jakiś namiar? Gosiu, Asiu jak się czujecie? Zima powróciła do nas :) JAPA nie rozumiem cię co piszesz do mnie, albo cię nie słyszę bo cicho coś mówisz i nie na temat tego forum. Po drugie jak czegoś nie rozumiesz to się nie wtrącaj w rozmowę bo do ciebie tego nie napisałem, i jak nie masz problemów z kręgosłupem to nie musisz się interesować tym forum. Nie musisz tego czytać co ja napisałem, nikt cię tu nie zmusza. Zazdrość przemawia przez ciebie że piszę sobie z kobietami a ty nie :) Pozdrawiam cieplutko chorych :))) 11,10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Japa to ramol, tetryk, ktory innym zazdrosci. Do tej pory nic nie podaje o swej chorobie. Widocznie jest zdrwoy i nie ma nic do roboty, tylko kocha krytykowac innych. To forum jest dla ludzi z chorym kregoslupem, ale ci ludzie poza choroba maj inne zycie. Praca, dom, dzieci, wiec sie roznymi tematami tu dzielimy. Bo sie zzylismy z soba. Bo siebie staramy sie rozumiec, w przeciwienstwie do Ciebie, Japa. Zycze milego dnia. 11:29

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Szkoda,że jakieś osoby, które nie maja odwagi nawet podpisać się własnym imieniem na forum próbują dla swojej satysfakcji albo z nudów popsuć wszystko. Gdyby nie Gosia, Rafał, Ania ten wątek już dawno by nie istniał! Rozumiem,że możecie być zgorzkniali i lubicie denerwować wszystkich dookoła, no cóż... w sumie to mi was żal wejdziecie tu raz na jakiś czas, spróbujecie nas obrazić *jakie to nudne itp.* i znikacie. Sądząc po waszych wypowiedziach nigdy w życiu nic was nie bolało może oprócz głowy od myślenia - jak tu wkurzyć innych. mimo to pozdrawiam was: Japa itp. Rafale u mnie wszystko ok, jak na razie kręgosłup już prawie nie boli, w poniedziałek idę do ZUS-u na wezwanie i zobaczę co mi powiedzą, dzieci dziś właśnie pojechały na ferie do dziadków. Pozdrawiam was serdecznie 17.48

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rafał Szczecin

Witajcie :))) Do JAPY:) My nie jesteśmy specjalistami tylko wiemy co może być po operacji z człowiekiem, a specjaliści są od czego innego jeśli nie wiesz to wpisz sobie w internecie SPECJALISTA i poczytaj sobie może na jakiegoś lepszego trafisz który ci pomoże, bo my nie :) Pozdrawiam :))) 23,03

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O rany, Japa i Kolega Japy...to przechodzi w jakas paranoje. Mam wrazenie,ze to ta sama osoba. Te fora sa zalozone po to, by wspierac sie i wymieniac doswiadczeniami z zakresu chorob kregoslupa. Inne fora dotycza innych chorob.Troche o tym, troche o innych problemach, gdyz nasze zycie, jak i innych, to tez inne sfery. Jak ktos chce rady specjalisty, to powinien do lekarza sie udac. A nie szukac czegokolwiek na forach. Dzielenie sie swymi spostrzezeniami, swymi doswiadczeniami, pozwala bowiem lepiej zrozumiec swoj problem i widziec go inaczej, bo sa tez inni nim dotknieci. Slow mi brak na takie zachowania Japy I Kolegi Japy...Co za pseudonimy? Kazdy tu ma swe imie, a dziwne,ze ci, ktorym sie to forum nie podoba, nazywaja sie tak dziwnie, nie podaja nawet imienia. Ciesze sie,ze dzieki forum, poznalam kilka fajnych osob. Swoja droga, na co u licha, Wy Japa i inni chorujecie? Chyba na nic, bo o Waszej chorobie tu nic nie ma. Moze Wam tylko glowy szwankuja? Milej niedzieli. 07:59

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Jakos...nie piszesz nic. A po bardzo krotkim zwolnieniu wrocils do pracy* jak teraz? Jest OK? Ja sie do pracy nie nadaje, bo 8 godzin non stop nie dam rady jeszcze. Chyba praca lekka fizyczna jest dla kregoslupa najlepsza, nie siedzenie caly dzien, bez przerwy na tylku w wymuszonej pozycji przed kompem. Jakos, odezwij sie! 13:31

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×