Ból po operacji kręgosłupa lędźwiowego

u?ytkownik
Marta

Mam wskazania do operacji stabilizacja DIAM kręgosłupa lędżw.z jednej strony paraliżuje mnie strach przed konsekwencjami tej operacji ,przed ryzykiem,że może lepiej nie zaczynać,a z drugiej strony mój ciąły (choruję od ponad 6lat)silny promieniujący od kości pośladkowych ból do prawej nogi ,pięty uczucie prądu,chrupiące kolano,skurcze łydek,w czasie silnego ataku siedzenie jest niemożliwe,mam też zmiany w szyjnym -silne drętwienie prawej ręki łącznie z palcami,strzelanie w szyji ,szum w uszach-czy ktoś z Państwa miał operację we Wrocławiu -Szpital Wojskowy-?Dziękuję.

Reklama
u?ytkownik
Danusia

Witam!
Chciałabym b. nawiązać kontakt z p. Krzysztofem z Bielska. Jestem po operacji wszczepenia DIAM na odc. L5S1 przez doktora Kwieka (w Mikołowie) i po 2. operacji - foraminotomii i fenestracji wykonanej przez doktora Andrychowskiego (w Warszawie). Od 1. operacji minął rok, od drugiej - 5 mies. NIestety, tak b. oczekiwana ulga w bólu nie nastąpiła.
Wciąż cierpię i jestem na środkach p. bólowych. Jestem bezradna. Cwiczę codziennie 3xdziennie zgodnie z zaleceniem rehabilitanta. Odzyskałam pewną elastyczność, ale nadal odczuwam ból w pośladkach, biodrach, lewej nodze i przede wszystkim w odc. lędźwiowym. Mam takie uczucie, jak bym miała kilogram gwoździ, które cały czas wbijają się w moje ciało...Koszmar.
Serdecznie pozdrawiam i czekam na odpowiedź.
Danuta Krajewska
danusia36@wp.pl

u?ytkownik
Halina

Witam jestem 9 miesięcy po operacji discektomia L5/S1 i implantacja L4/L5 w Szpitalu Wojewódzkim w Jastrzębiu którą wykonał dr Jan Miodoński. Polecam tego lekarza jest SUPER !!!!!!

u?ytkownik
Zosia

Witam,
Mam pytanko do Haliny.Jak długo byłaś na zwolnieniu po założeniu implantu.
Ja jestem 2 mies.po zabiegu i jeszcze nie mogę dojść do siebie,ciągle boli,szczególnie po siedzeniu.

u?ytkownik
Hanna

Pani Krystyno proszę napisać jak w chwili obecnej czuje się Pani? Ja mam mieć stabilizację robioną w Bydgoszczy u prof Marka Harata, bardzo się boję. Czytając wszystkie opisy dolegliwości pooperacyjnych i ich skutki, to przyznam się, że na dzień dzisiejszy mam spore obawy. Jak narazie jestem na lekach, mam masaże i ćwiczonka i jakoś pomalutku daję sobie radę-nie pracuję.

u?ytkownik
agnieszka. b.

Bardzo prosze o pomoc jestem juz kilka miesiecy po operacji l5s1 wczoraj zabralam sie za sprzatanie podnioslam do gory odklurzacz i koniec bol niesamowity boli mnie jak chodze stoje czy siedze a nawet miejsce po operacji jak dotykam nie wiem co sie dzieje bardzo prosze o odpowiedz

u?ytkownik
MARCIN Z GORZOWA

Witam.
jestem 3 miesiace po operacji kregosłupa ledzwiowego l4/l5 ze stabilizacja miedzytrzonową ( dwa implanty ) od jakis trzech tygodni zaczęły mi dokuczac bóle w operowanej okolicy z promieniowaniem na prawy posladek i do prawej nogi. dostałem skierowanie na kolejny rezonans magnetyczny i zobaczymy co dalej. kazdemu co ma sie poddac operacji kregosłupa doradzam konsultacje z conajmniej trzema neurochirurgami i poddanie sie owej operacji tylko w sytuacji gdy jest ona krytycznie potrzebna.

u?ytkownik
agnieszka.b.

Witam panie marcinie ja tez wlasnie dostalam skierowanie na rezonans i mam podobne bole tak jak pan i stabilizacje przednia i tylna l5s1 i jak pisalam wyzej wystarczylo schylenie sie i podniesienie niewielkiej rzeczy a bol jest okropny i wcale po operacji nie jest lepiej . a rezonans mam dopiero w czerwcu musze do tego czasu jakos wytrzymac , nie wiem co z praca co dalej , jestem zalamana . pozdrawiam serdecznie - agnieszka.b.

u?ytkownik
Katarzyna (Zielona Góra)

. Zniesienie lordozy lędźwiowej.Na wysokości L5/S1 widoczna jest pośrodkowa ,skierowana wrawobocznie wypuklina krążka międzykręgowego uciskająca worek oponowy i zwężajaca prawy zachyłek boczny.Kanał kręgowy dodatkowo zwężony jest w wymiarze dwubocznym na tym poziomie oraz na poziomie L4/L5 przez pogrubiałe więzadła żółte.Zmiany przeciążeniowe w stawach międzykręgowych .Niewielkie zmiany zwyrodnieniowe szpiku kostnego typu 2 w części tylnej płytki granicznej trzonu L5. Poza tym innych zmian nie wykazano.Stożek rdzeniowy i włókna ogona końskiego bez zmian ogniskowych. To mój wynik z MR ,proszę o odpowiedź.

u?ytkownik
grande el sol

Hej wszystkim.Ja miałem operowany odcinek L5-S1 w Krakowie w wojskowym szpitalu pod nadzorem dr.Chrzanowskiego.Zabieg odbył się 2,5 miesiąca temu i nie jest źle powiem szczerze.Pracuję od 10 dni i póki co czuję ból w okolicach lędźwi,ale jest do zniesienia.Na ostatniej kontroli u neurochirurga usłyszałem,że muszę zadbać o siebie (rehab,basen,joga) bo mam straszne przykurcze mięśni i jeśli tego nie rozciągne to mogą mi *polecieć* następne dyski...po tych słowach zrozumiałem jak ważna jest rehabilitacja pooperacyjna.Oczywiście rozciągałem się sam w domu po zapoznaniu się z zestawem ćwiczeń ale jak widać średnio mi to wyszło.Mam cichą nadzieję że bóle o których pisałem wcześniej są spowodowane nie rozciągnięciem mięsni...Pozdro i oby do przodu...

u?ytkownik
IZA

Witam.jestem 5 tygodni po operacji odcinka ledzwiowego na wysokosci L5S1 metoda endoskopowa [Y.E.S.S]przeprowadzona przez doktora Kwieka w Mikolowie.kiedy lykalam leki p.bolowe dalo sie jakos funkcjonowac.od tygodnia nie biore lekow i bol w odcinku ledziowym staje sie z dnia na dzien coraz silniejszy-a najbardziej kiedy chodze..jestem przerazona tym wszystkim bo myslalam ze po operacji bol przejdzie.za tydzien wizyta kontrolna i jestem ciekawa co na to pan doktor,nieukrywam ze bardzo sie boje.

u?ytkownik
agnieszka

Witam pani izo ja mam tak samo juz chyba przeszlam wszystkie tematy na forum aby sprawdzic czy ktos ma podobne obiawy bol wlasnie nasila sie przy chodzeniu od posladka do stopy , ja jestem rok po operacji l5s1 i wstawieniu stabilizacji ,staram sie nie brac lekow bo ile mozna ich lykac tylko ze bez nich czuje sie bardzo zle , boli non stop za kilka dni mam rezonans wtedy zobacze co dalej obawiam sie nastepnej operacji . pozdrawiam serdecznie . agnieszka

u?ytkownik
iza

Witam pani agnieszko,to co pani pisze jest dla mnie szokiem.mnie czeka stabilizacja i w tym przypadku niewiem czy jest sens przechodzic operacje jeszcze raz jezeli bol po wstawieniu stabilizacji dalej sie bedzie utrzymywal.od dzisiaj znowu na lekach,bo bol w posladku taki ze chodzic sie nie da.mysle ze bedziemy w kontakcie..pozdrawiam iza

u?ytkownik
agnieszka

Witam pani izo jutro mam rezonans a pojutrze lekarza neurochirurga i bede wiedziala co dalej ze mna bedzie , boje sie kolejnej operacji ale juz znose wszystko byle by tylko przeszedl ten bol , i zeby moc normalnie funkcjonowac i chodzic bo nawet to jest dla mnie wyzwaniem , a myslalam ze po operacji bedzie dobrze i bede mogla dalej pracowac. mam 35 lat dwoje dzieci a wydaje mi sie ze jestem do niczego , bol czasami jest silniejszy ode mnie pozdrawiam cieplo . ja tez mam nadzieje ze bedziemy w kontakcie . agnieszka

u?ytkownik
joanna

Witam wszystkich bardzo serdecznie ja jestem po operacji odcinka L-5 S-1 operacja odbyła się miesiąc temu i na razie moje samopoczucie nie jest w najlepszej formie zobaczymy co bedzie dalej a mam wszczepiony stabilizator DIAM pozdrawiam