Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból po operacji kręgosłupa lędźwiowego


Gość Krystyna

Rekomendowane odpowiedzi

Agnieszka: skoro lekarz sie nie zna to po co sie wypowiada ze zmiany sa powazne, (zmiany sa ale czy powazne oceni kto inny) jakby on sam zrobil rezonans a ma prace siedziaca i chociaz raz w zyciu mial problem (chocby na kilka dni) z kregoslupem to przypuszczam ze tez mialby nieciekawy rezonans, po prostu idz i sie dowiedz u specjalisty, ja osobiscie poszedlbym do neurochirurga, a nie neurologa. (u kilku bylem moze mam zle doswiadczenia) moja neurolog nie chciala sie wypowiadac co dalej sugerujac brak wiedzy w temacie co dalej i sama zasugerowla neurochirurga. No i jezcze spojrzenie z jakby drugiej strony czyli od strony rehabiitanta, ktory ma wiedze bardziej praktyczna, ktory wie ile sie da zrobic rehab()a neurochiryrdzy chca operowac rehabilitanci chca rehabilitowac i trzeba miec nadzieje albo wiedze (znac kogos) ze dziala bezintersownie (chce pomoc), czyli jesli neuro()g widzi szanse na rehab()e to na nie kieruje, a rehablitant nie widzi nadziei w rehab()i to nie robi zabiegow tylko wysyla do neuro()a Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie , chciała bym znaleźć neurochirurga po za miejscem mojego zamieszkania bo raczej u nas wszyscy sie znają z jednego szpitala, szukałam, już np. w gorzowie po opiniach na różnych forach już jestem zdruzgotana finansowo po wszystkich prywatnych wizytach ale powiem jedno w przychodni szpitalnej na wizycie jest zero zainteresowania nami i tym co nas boli .w poniedziałek idę prywatnie z tym rezonansem , chcę wiedzieć co oznacza ten opis . mam pytanie do Ewy czy mozna się starać o świadczenie rehabilitacyjne i jednoczesnie o rehabilitację z zus? np. sanatorium? bardzo proszę o odpowiedz . i napiszcie czy szukać lekarza po za szczecinem? i czekać na wizytę u operatora? . Motylek jak się czujesz? czy już jest poprawa ? Rafał dziękuje za slowa pocieszenia , bool masz naprawdę dużo wiadomosci na temat lekarzy i leczenia dużo pzreszedles a znając nasze realia chodzi mi o lekarzy leczenie mozna naprawdę popasc w przygnębienie ale musimy się jakoś trzymać i pocieszac nawzajem , pozdrawiam zajżę jeszce dzisiaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich. Agnieszko możesz starać się o świadczenie rehabilitacyjne i na tej komisji od razu mówić że chcesz iść na rehabilitację z ZUS i pytać o sanatorium, zresztą tak jak pisała wcześniej Grażyna będąc na zwolnieniu ZUS-owskim (pracodawca płaci za pierwsze 33 dni zwolnienia w roku kalendarzowym wynagrodzenie chorobowe później zwolnienie płaci już ZUS) możesz złożyć wniosek do ZUS o rehabilitację czy też o sanatorium. Nie wiem jakie dokumenty są potrzebne trzeb pytać o dokładniejsze informacje w ZUS. W poniedziałek masz wizytę u neurologa może po tej wizycie dowiesz się czegoś więcej i zdecydujesz gdzie iść do neurochirurga, może ten lekarz coś Ci doradzi skoro to prywatna wizyta. Trudno tu cokolwiek radzić u nas takie operacje wykonują w trzech szpitalach więc można skonsultować się z lekarzami którzy są z różnych środowisk a więc opinie w miarę niezależne. Mi neurolog doradził konkretnych neurochirurgów i później tylko zrobiłam wywiad ze swojej strony dla potwierdzenia tych informacji. Trzymaj się i nie poddawaj wiem, że oprócz cierpienia dochodzi jeszcze brak kasy ale trzeba jakoś walczyć i iść do przodu bo nie ma wyjścia. Pozdrawiam Ewka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość motylek298

Witajcie do Agnieszki:) niestety ja poprawy nie widzę :( na dodatek dzisiaj wstałam z takim bólem kregosłupa jak przed operacja, miałam problem zeby usiąść na toalecie:( nie wiem od czego to zależne?poza tym bardzo mnie boli jak siedze lub chodze, pierwsze co zrobiłam to założyłam pas ,bo bez niego ani rusz:(ja mam kontrole w poradni 28 września zobacze co mi powiedza, bo mam wrazenie ,ze nic nie jest lepiej a na dodtake jak długo siedze to zaczęła mi drętwieć prawa noga do kolana, tak samo mam jak śpie lub leże na prawym boku tez mi dretwieje, poza tym mam jak leże to mam problemy z przewróceniem się na boki mam taki ciężki tyłek jakbym nie mogła go unieść(dodam ,że nie jestem gruba)i przy tym boli:( no i jeszcze te kłopoty z wypróżnieniem:(( od czasu operacji mam straszne zaparcia nie wiem czy to może mieć jakiś zwiazek z operacją??(bez środków przeczyszczajacych ani rusz)trzymaj się cieplutko:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze superistotny fakt, lekarz musi Cie zdabac a nie opierac sie wylacznie na rezonansie i to w zasadzie najpierw badanie pozniej zdjecia, bo stan faktyczny jest najwazniejszy, Tak jak pisalem z konkretnego segmentu sa konkretne dolegliwosci, bo konkretny miesien jest unerwiony w konkretnym miejscu (patrz link ponizej) a wynika z tego tyle ze moze byc gdzies usicsk/ekstruzja/protruzja i nie wadomo co jeszcze ale nie daje dolegliwosi, a za bol odpowiedzialny jest segment wyzej albo inne miejsce, dlatego tak wazne jest badanie stanu pacjenta, i potwierdzenie dolegliwosci ze zdjeciem, bylo wiele przypadkow usuniecia czegos a dolegliwosci pozostawaly dalej, (nie u Ciebe oczywiscie) Proztruzja to chyba nie jest nic strasznego, proztruzja: http://www.youtube.com/watch?v=zEOlXmUeK7o&feature=player_embedded miesnie k. dolnej. http://masazysta.info.pl/index.php?page=tekst&id=99 PS ja jeszcz skonsultowalbym to z dobrym rehabilitantem, podkreslam dobrym/doswiadczonym/uczciwym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to znowu ja , motylku jesli chodzi o kłopoty z wypróżnieniem mi to zostało od czasu problemów z czuciem jak pisałam wczesniej , to jest koszmar jednym słowem , myslałam ze po 2 zabiegu problemy się skończa ale widac że nie , czy ty też miałas tzw. zespół ogona końskiego? zanik czucia itp? ja też jestem w pasie boję się pzry takich czynnosciach w domu jak ugotowanie czegos czy siadanie , i te twoje obiawy są nadal niepokojące chyba też nadal jest cos nie tak jak trzeba. Ewa dziękuję cci bardzo zobaczę co mi doktor powie w poniedziałek czy ja mogę mieć rehab. czy mi pomoże powie co dalej , wtedy będe wiedziala co dalej , tak problemy z pieniędzmi przy naszych dolegliwosciach są non stop , wizyty leki ale trzeba zacisnąć zęby i walczyc ... o siebie. pozdrawiam ciepło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość motylek298

Agnieszko ja nie miałam zespołu ogona końskiego (szczerze mówiąc to nawet nie wiem jakie sa objawy?) czucie tez miałam ok wiec skad sie to wzięło?? tak bez pasa nic się nia da zrobić ja mam nawet problme przy głupim zlewie żeby sie lekko pochylić do niego bo boli w plecach a wiadomo że inaczej się nie da:9 to samo jest z umywalką i innymi czynnościami normalnymi które musimy wykonywać ja naprawde nie widze żadnej różnicy sprzed operacji, masakra nie wpomneo jakimkolwiek pochyleniu się do przodu bo to jest niemożliwe:( pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to faktycznie nie ciekawie to wygląda i co na to lekarz? jak zareaguje? chyba powinien kazać zrobić rezonans lub tomografię bo juz pora żeby było czuc poprawe chociaż małą niemożliwe jest tak cierpieć i przed i po miejmy nadzieje że doradzi cos konkretnego , pozdrawiam i życzę chociaż chwili bez bólu w ten weekend

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :))) Ja jak do tej pory to tak samo co do mojego zdrowia i samopoczucia, to nie mam sensu o sobie nic pisać, Wy opisujcie co u Was ja będę czytał. Napiszę coś jeszcze we wtorek, bo w środę już nie będę zaglądał, aż przyjadę ze szpitala to się odezwę co i jak wrażenia i czy coś ta rehabilitacja mi pomogła :))) Pozdrawiam Was i życzę jak najszybszego powrotu do zdrowia :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich :))) Nic nie piszecie to ja napiszę :) Dzwoniłem do rehabilitanta Arka i powiedziałem mu że mam termin do szpitala na rehabilitację i powiedział mi żeby nie brać żadnych masaży stopami i zabiegów dziwacznych, jak nawet bym wziął to mówił jak tylko w trakcie zabiegu coś mnie mocniej zaboli to przerwać, a jak bym chciał porozmawiać to dzwonić do niego to mi doradzi co i jak najlepiej. Jeżeli chodzi o wizytę tą drugą na którą miałem iść to powiedział że nie muszę jak już mam ten termin i jak będę chciał to po szpitalu też mogę co jakiś czas przychodzić do niego. Co Wy na to??? Czuję się w miarę dobrze, chodziłem, byłem w kościele z dziećmi na mszy św., trochę czuję że ta prawa noga jest trochę drętwa, inna od lewej. Pozdrawiam cieplutko :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich. U mnie może trochę lepiej, mogę na więcej sobie pozwolić, dłużej chodzę i siedzę ale potem muszę odleżeć bo czuję w plecach i w nogach. Fakt że nie bardzo potrafię się oszczędzać - matka Polka. Trochę jeżdżę na rowerze rehabilitacyjnym (na razie tak 3 razy po 5 min) mam wrażenie ze to trochę mi pomaga rozruszać *środek* ale jak się złacham przy garach to mi już ciężko jeździć na rowerze. Nastawiam się na poprawę po rehabilitacji którą zaczynam za tydzień, te tabletki które biorę raczej cudów nie zdziałały może jeszcze za wcześnie żeby był jakiś skutek. Pozdrawiam Ewka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłam u lekarza zobaczyła opis oraz płytke pokazała mi gdzie jest wypuklina i ze faktycznie uciska , no i kazała skontaktować się z neurochirurgiem czy operować czy szukać dobrego sprawdzonego rehabilitanta być może się uda wcisnąć krązek na miejsce, i nie trzeba będzie się znowu ciąc ,wolałą bym to drugie zobaczymy co powie lekarz , już mam dosyc lekarzy , szpitali i wszystkiego , wszystko wiąże sie z kosztami a nie mogę przeznaczyć lwiej częsci na wizyty , a przecież normalnie się nie dostanę , bo na ten rok nie ma już rejestracji do neurochirurga,i koło się zamyka, przepraszam za gorycz w tym wszystkim ale jakos dzisiaj mnie tak wzięło ,na żale , wiem że ludzie mają większe problemy że nasze kręgosłupy w porównaniu z innymi to pryszcz , ale powiem tak gdyby mozna się było dostać normalnie do przychodni i się leczyć nie bylo by takiej złosci i bezradnosci , a o dtego doszlo jeszcze to że boli mnie dzisiaj bardziej niż zwykle ,pozdrawiam i życze zdrowia , nie załamujcie się tak jak ja bardzo was proszę , napewno bedzie lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich. Agnieszko mam pytanie czy mówiła coś na temat torbieli. Tak sobie pomyślałam może spróbuj pójść do tej poradni neurochirurgicznej i wyżebrać coś w rejestracji powiedzieć, że jesteś po operacji i zaczęły się komplikacje i musisz dostać się do lekarza, nie wiem jakie są u Was zasady ale często trzeba zapytać lekarza czy przyjmie poza numerkami (może podpytać rejestratorek który jest *normalny*). Nie wiem co Ci doradzić bo wiem sama, że ten nasz cholerny system leczenia może doprowadzić człowieka do załamania nerwowego. Trzymaj się jakoś i nie załamuj! Pozdrawiam Ewka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj Ewa, tak mówila ze zazwyczaj torbiel pooperacyjna po jakimś czasie sama się powinna wchłonąć , i nie jest groźna , nie nie ma szans na to żeby się dostać po za kolejnością , ale chcę poprostu podjechać do szpitala i dostać się do lekarza który mnie operował zaraz po obchodzie zapytać tylko o to badanie , czy mam czekac i czy jest szansa zarejstrowania w przychodni przyszpitalnej, może mi się uda w ten sposób? dziękuję za miłe słowa bardzo mi tego trzeba ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :))) Z tego co czytam u Ciebie Agnieszko to nie masz łatwo:((( I nikt z nas nie ma też łatwo :((( Ale będę trzymał kciuki, musi się wszystko ułożyć i poukładać, wierzę w to :))) Jutro ostatni dzień z bliskimi i zaczynam po woli tęsknić :))) Pozdrawiam cieplutko i życzę wszystkiego najlepszego :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał trzymaj sie i napisz jak tylko przyjedziesz, napisz jak było i czy pomogło , dobrze pamiętam że jedziesz na miesiąc? to trochę tam będziesz , i napewno będzie lepiej przyjedziesz napewno w lepszej formie trzymam kciuki i pamiętaj! tak jak mówił Arek jeżeli coś nie będzie ci pasowało i będziesz czuł się gorzej przerwij, będe trzymać kciuki pozdrawiam serdecznie i napisz odrazu po przyjeździe jak było i jak sie czujesz ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :))) Dzwoniłem do szpitala gdzie jadę, pielęgniarka powiedziała żebym wziął wszystkie badania na temat tej choroby, skierowanie od specjalisty, wypis ze szpitala, książeczkę ubezpieczeniową i dowód osobisty. A resztę to przybory toaletowe, szklanka, sztućce, ręcznik, a z ubrań najlepiej coś na sportowo, dresy najlepiej, tenisówki albo trampki, kapcie, buty takie co można w nich pływać, mam takie, albo klapki. Mówiła że nie ma przepustek na wyjście ze szpitala, mam tam być 16 dni roboczych, ale jak lekarz zadecyduje to dłużej, jak są problemy np.: z sercem czy jakieś inne... Jak przyjadę to w pierwszym dniu są robione badania, a na drugi dzień jakiś zabieg prądami. Pracują od pn do pt i sobotę ale chyba krócej, niedzielę nie ma żadnych zabiegów. Sale są trzy osobowe, tv na 2 zł, wc i łazienka jest wspólna. Resztę wam opiszę jak wrócę, albo nie wrócę to żonie przekażę żeby wam napisała, że ludzie nie wracają. Ha ha ha ha ha.... taki żarcik :))))))))))) Jutro może jeszcze wpadnę tu na forum i coś jeszcze napiszę:))) Pozdrawiam Was cieplutko i powodzenia życzę i też trzymam za Was kciuki i myślę o Was. Miłego wieczoru :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni raz piszę, jak wrócę to jak najszybciej postaram się streścić mój pobyt :)) Dostałem pieniądze z PZU nie całe czterysta złote, na pewno się przyda :))) Dziękuję wszystkim za pomoc, że jesteście, chociaż bym wolał żeby nie było takich stron jak ta i ludzi chorych jak my:) Ale fajnie było Was poznać i będę z Wami i trzymał kciuki za Was żeby się wszystko dobrze poukładało :))) Jak najmniej cierpień i bólu :))) Pozdrawiam i uśmiech dla Was zostawiam :))) Pa pa Agnieszko, Ewo, Motylku i Bool :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziewczyny jak się czujecie , Ewo , motylku , lepiej? Ewo napisz jak rehabilitacja , ja czekam na wizytę u neurochirurga i bede wiedziała co dalej , bo narazie , jakos zmian nie widzę na lepsze pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich. Jutro idę jeszcze na konsultację do rehabilitanta określi chyba jakie zabiegi i myślę że od poniedziałku zacznę. Czuję się chyba trochę lepiej ale ja nie potrafię się oszczędzać i już jak mogę sobie na więcej pozwolić to łażę i siedzę aż mnie zacznie tak rypać że padam i leżę jak kłoda. Ostatnio usłyszałam taką opinię że jednak mimo wszystko trzeba być w ruchu więc pomimo tego że mnie rypie to chodzę wypytam się jeszcze o co się da w czasie rehabilitacji. Pozdrawiam Ewka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość motylek298

witajcie Agnieszko U mnie w sumie bez większych zmian:( byłam na kontroli lekarz powiedział ,że mu się nie podoba ,ze tak boli i dał skierowanie na powtórny rezonans(termin ok dwóch miesięcy ,bo podobno teraz obraz będzie rozmazany) i masaże i prądy , w poniedziełek jaade się zarejestrować zobaczę jakie terminy bo prywatnie niestety mnie nie stać:pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie .ze mną jest też tak jak z Ewa łaze robię bo dzieci bo obiad bo pranie , bo znowu brudno , i tak do czasu aż daje znać o sobie ból wtedy tylko lezenie daje ulgę włąsnie tak typowa matka polka , ale co zrobic jak trzeba maz w pracy , zakładam pas i robię jak boli bardzo kładę się i to mi daje ulgę najbardziej lezenie na wznak,.pozdrawiam cieplutko trzymajcie sie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×