Ból po operacji kręgosłupa lędźwiowego

użytkownik
Krzysztof

No niestety mi po odstawieniu ketonalu wszystko się nawraca ból jest tak ostry że masakra,czuje się jak 3 dni po operacji ale mam nadzieje że będzie ok.

Reklama
użytkownik
aga

Witam ja tak się już męcze 2 rok po operacji mam implanty wstawione, ból cały czas nawraca , miałam nawet 2 neurolizy czyli środek p. bólowy wstrzyknięty w nerw , pomogło n a 2 dni pracuję w sklepie boję sie stracic pracę , żeby nie chodzić na zwolnienia , poprostu mam dosyc ból w pośladku i nodze czasami jest niedowytrzymania , i opadająca stopa , w czwartek mam konsultacje znowu zobaczymy , proponują kolejną operację bo nerw jest uciśnięty niewiem czy się zgodzic

użytkownik
Leszek

Do Agnieszki-jakie masz wstawione implanty i gdzie miałaś robionę operację? Nie jeździsz na rehabilitację? Pozdrawiam.

użytkownik
aga

Mam implanty przednie i tylne typu plif , operacje mialam w szczecinie na unii lubelskiej w szpitalu. rehabilitacje mi odradzono odrazu w szpitalu po operacji gdy zapytałam lekarz prowadzący stwierdził że raczej mi odradza. operacje robili mi ortopedzi teraz chodze do neurochirurga i on po zrobieniu rezonansu powiedział że nadal jest uciśnięty nerw . i tak to się wszystko ciągnie już od 2 lat. aga

użytkownik
Przemek

Miałem usunięty dysk l5S1( wcześniej silny ból i ucisk, czyli problem z chodzeniem). Operacja 20 stycznia tego roku. Nie mam implanta, kręgi l4 i l5 mają zrosnąć się ze sobą. Po operacji na drugi dzień wstałem z łóżka. 6 tygodni w pasie *pani Teresy*. Przez ten okres prawie nic nie bolało, normalnie funkcjonowałem, jeździłem samochodem itd. teraz jestem po 2 tygodniach rehabilitacji i pojawił się ból w okolicy cięcia na plecach, i czasami noga. Ale myślę, że to może kwestia zastanych mięśni. Przy rehabilitacji UWAŻAJCIE jakie zabiegi wam zapiszą. Ja między innymi miałem Terapuls i podczas 4 zabiegu pani która to wykonywała zapytała się czy na pewno mogę to mieć. Po konsultacji z neurochirurgiem, który mnie operował kategorycznie odradził mi Terapuls z uwagi na rodzaj jak wykonał operację ( nie mam nic metalowego ). Twierdzi, że mogą powstać obrzęki. I nie wiem , czy już jestem przewrażliwiony, czy faktycznie coś, czy bardziej zacząłem zwracać uwagę. W rezultacie czuję teraz dziwne bóle, których wcześniej nie było.

użytkownik
Przemek

Czy po usuniętym dysku macie uczucie sztywności w kręgosłupie i przy próbie schylania się odczucie jakby ktoś delikatnie przytrzymywał was za koszulkę?

użytkownik
Leszek

Pamiętaj,że rehabilitacja po operacji jest konieczna,co za lekarze są w tym Szczecinie?!Jeżeli nie będziesz się rehabilitowała to nie masz szans na pozbycie się bólu,a przede wszystkim Twoje prostowniki w stopie pójdą do śmieci i niestey nic Ci wówczas już nie pomoże,stopa zatraci wszystkie umiejętności .Plif-najpopularniejszy implant........poczytaj na ten temat.......)).Ja gdybym miał mieć ten implant to nigdy w życiu byś się nie zgodził.Przepraszam,że tak bezpośrednio piszę,ale taka jest rzeczywistość.Znam wiele osób z tego rodzaju implantem i niestety nikt nie jest z tego zadowolony,każdy odczuwa dyskomfort.Pozdrawiam i życzę wytrwałości w leczeniu.

użytkownik
Ewa

Witajcie moi mili, Ja jestem po wstawieniu implanta DIAM , który to wstawili mi 15 grudnia zeszłego roku, i od trzech tygodni jestem już w pracy. Czuję się znakomicie, pracuję normalnie i nareszcie od 10 lat nic mnie nie boli. Pozdrawiam Was wszystkich bardzo serdecznie i życzę dużo zdróweczka.

użytkownik
aga

Dziękuje za odpowiedż , zastanawiam się czy powinnam powiedzieć lekarzowi o tym że bez rehabilitacji nadal nie będzie dobrze sama nie wiem kazał mi sie zastanowić nad operacją i mam mu dać odpowiedz w czwartek na wizycie boję sie kolejnego zabiegu żeby nie było gorzej , ale neurolizy nie przyniosły rezultatu i tak jak pisałam jest źle , a czucie już nie wróci w nodze co mnie najbardziej niepokoi tak mi powiedzał że zbyt dużo czasu upłynęło i nerw nie odnowi . czasami brak mi już optymizmu i cały czas jest strach o pracę i z drugiej strony że będzie gorzej po nast. operacji życze duzo zdrowia panie leszku i dziękuję za odpowiedz

użytkownik
Krzysztof

Witam mam kolejne pytanie na które nie potrafie znaleść nigdzie odpowiedzi,miesiąc temu operacje kręgosłupa tzn.fenestracja L4/L5 prawostronna,Foraminotomia i usuniecie dysku(tak jest napisane na wypisie) do dnia dzisiejszego jest coraz gorzej tzn.mam problemy z leżeniem na brzuchu,na plecach jak się schyle to musze się czegoś przytrzymać żeby wstac,drętwieje mi prawa dłoń i cała prawa noga,jak dłużej poleże to nie moge wstać z łóżka(szczególnie jak się rano budze) ból jest kilka dziesiąt razy wiekszy niż przed operacją.Na rechabilitacji jeszcze nie byłem czekam na wolne miejsce w kwietniu max.w maju mnie przyjmą.
Moim zdaniem te objawy nie są normalne,ale już sam nie wiem jeśli ktoś wie coś na ten temat to prosze o odpowiedż

użytkownik
Goska

Witam Was wszystkich cierpiacych. Mialam operacje 31.03.11r., byla to stabilizacja miedzytrzonowa i transpedikularna na poziomie L4-L5-S1 (Stryker). Mam 6 srub tytanowych,2 blokery i 4 cage. Przed operacja tak jak wszyscy mialam dolegliwosci bolu bioder,mrowienie nog i kregoslupa. Dzis jestem zadowolona z mojej decyzji. Pracuje na Bloku operacyjnym i wiem, ze im predzej zdecydujesz sie na zabieg tym mniejsze beda skutki uboczne. Ja juz na drugi dzien wstalam z lozka bez bolu bioder i paskudnego mrowienia w nogach.osiem dni po operacji sama zakladam skarpetki,schodze i wchodze po schodach,przesypiam noce bez bolu. Jesli moge cos podpowiedziec,to neurochirurg a nie ortopeda czy chirurg zna sie najbardziej na nerwach oplatajacych kregoslup,to on przez caly czas zajmuje sie nie tylko kregoslupem ale i glowami gdzie ludzie naprawde wychodza z tych paskudnych chorob. Ci co robia operacje za kase sa do bani!!!! Licza tylko ile im przybylo w portfelu. Pozdrowionka od Goski

użytkownik
Anna

Witam wszystkich.
Czytając te wszystkie wypowiedzi zaczynam mieć obawy - po wykonaniu wszelkich badań lekarz neurochirurg skierował mnie na operację L5-S1 (implant najprawdopodobniej).Proszę o informacje dotyczące skutków w/w no i oczywiście jaki jest termin powrotu do pracy - nie jest to praca fizyczna tylko lekka biurowa a rehabilitacja może odbywać sie przecież w międzyczasie.Proszę o pomoc w podjęciu decyzji, z góry bardzo dziękuję.Pozdrawiam wszystkich przed- i po-

użytkownik
Ewa

Aniu witaj to zależy jaki implant.... Ja jestem po stabilizacji Diam, i już po trzech miesiącach wrócilam do pracy. Czuje sie fantastycznie , też mam prace za biurkiem i daje rade. Pozdrawiam serdecznie i życzę zdrowia.

użytkownik
Przemek

Witam. Mam usunięty dysk bez wstawiania implantu. 3 miesiące zwolnienia pooperacyjnego i rehabilitacja, czyli gimnastyka przez 2 tygodnie. Teraz nic mnie nie boli, schylam się i dźwigam ( niestety na zgiętym kręgosłupie obciążenia 20 kg ) i nie czuję dolegliwości neurologicznych ( minęło po około 2 miesiącach od operacji wszystko o czym wcześniej pisałem). Podsumowując jestem zadowolony z operacji.

użytkownik
Elżbieta z Koszalina

W lipcu będę miała operację kręgosłupa przez brzuch, bardzo się boję ale nie mam wyjścia, muszę pracować bo mąż jest niepełnosprawny na pierwszej grupie . Kiedy po operacji będę mogła wrócić do pracy i czy chodzenie po schodach jest zaraz po operacji możliwe mieszkam na czwartym piętrze bez windy.