Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból po operacji kręgosłupa lędźwiowego


Gość Krystyna

Rekomendowane odpowiedzi

witaj Anula napisz czy ten ortopeda jest godny zaufania i czy na wizyty chodziłaś prywatnie ,oraz czy też tak jak wszyscy odżegnuje się od poprawek po innych specjalistach. bo na prawdę ciężko mi już uwierzyć jakiemuś lekarzowi straciłam zaufanie, oraz nie mam wiary w to że będzie lepiej . czekam na komisje i na to co będzie dalej a jeśli nic nie uzyskam jak tu wrócić do pracy w handlu? pozdrawiam wszystkich i dużo zdrowia mniej bólu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Aga :) u dr. Larysza byłam raptem 3 razy oczywiście wizyty prywatne. Wiesz u mnie jest to pierwszy zabieg, nie mam ubytków neurologicznych, więc myślę, że będzie wszystko okej. Nie wiem jaki ma on stosunek do poprawek po kimś, ale fakt- faktem, żaden lekarz nie lubi robić po innym. Nie wiem co ci powiedzieć, jak dla mnie to jest okej. Aga a może dr.Sagan, bardzo dobry specjalista, operuje dzieci i dorosłych. Wiem,że można do niego dostać się do poradni,rejestrują do niego tylko jednego dnia na cały miesiąc.Jakbyś była zainteresowana to mogę zdobyć namiary. Nie trać wiary!! Walcz o siebie!!! Wiem,wiem łatwo się mówi....ale zawsze jest nadzieja na lepsze jutro :) trzymaj się kochana :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beata, pisałaś kiedyś, że o rentę walczyłaś w sądzie, jakie są szanse, że się wygra ? Ja jestem w takiej sytuacji, odwołałam się, ale nie wiem jak będzie dalej. Jestem po operacji, stabilizacji ledżwiowej z bólem cały czas. jak możesz , to coś poradź. pozdrawiam i życzę mniej bólu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Krysiu -tak walczyłam w sądzie ale o znaczny stopien niepełnosprawności miałam adwokata z urzędu i udało mi się z wyruwnaniem za dwa lata.Z zusem nie miałam raczej problemów- jakoś mi się udaje teraz dostałam na trzy lata.trzeba miec wiecej dokumentów nawet od psychiatry od neurologa u nas choroby nie widać ,a musi być widać gołym okiem że człowiek jest chory, ma być jak w teatrze.pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie:) Nie uwierzycie ale na komisji w sprawie przyznania swiadczenia rehabilitacyjnego w Zus lekarz polecil mi rozebrac sie do pasa i osluchiwal moje pluca. Jestem po operacji l5s1 z niedowladem nogi. Swiadczenie dostalam na 3 miesiace. Sprawdzilam potem kwalifikacje i rzeczywiscie byl to internista pulmunolog. Pozdrawiam wszytkich wesoło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam napiszcie czy w zus robią ogromne trudności z przedłużeniem świadczenia rehabilitacyjnego? czekam na komisję z zus wezwanie na komisję z orzeczeniem niepełnosprawności dostałam mam w połowie marca czekam na to wszystko i zobaczymy . noga boli bardzo jak by ktoś mi przywiązał kilka cegieł do pośladka pożyczyłam rowerek stacjonarny i trochę na nim będę się ruszała , boję się sama chodzić bo non stop się potykam stopa opada. pozdrawiam wszystkich dużo zdrowia oby tylko jako tako psychicznie się trzymać i nie załamać . zarejestruję się do lekarza psychiatry miałam opory ale nie dam rady sama trzymać tych obaw w sobie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marta, ja jak byłam na komisji lekarskiej , to lekarka powiedziała, żebym podniosła z leżenia nogę wyźej, ja powiedziałam, że to mnie boli, to ona na to -*to niemożliwe* , to był lekarz reumatolog ( jestem po stabilizacji lędż.) , to naprawdę jest cyrk w Zus, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj FALO :) Lekarze mogą to stwierdzić po stanie twojego zdrowia czy już mogą ciebie wypuścić czy jeszcze zostajesz. Witajcie :))) Widzę, że walka trwa z ZUSem nadal, moim zdaniem powinno być tak, idąc do orzecznika w ZUSie w trakcie badania powinien czuć to samo co czują osoby które tam przychodzą wtedy nie było by problemu, a nie tak jak oni twierdzą przychodząc o kulach, że już można iść do pracy i pracować. U mnie jakoś leci po malutku, rano jak wstaje do pracy to czuję kręgosłup, ból do zniesienia, jak się rozruszam to mija. Może to tak jest na zmianę pogody? Pozdrawiam cieplutko i życzę mało cierpienia i bólu :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :( mam 20lat i nabawilem się kregozmyku istmicznego 3go stopnia. Na opisie RTG jest rozszczep lukow l5-s1, oraz kregozmyk l5 zwężenie otworów między kręgowych .Czekam na wynik TK po którym najprawdopodobniej będzie decyzją o stabilizacji 4 lub 6 srubami. Czy ktoś z was miał taki zabieg i ile czasu trwał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Falo, w szpitalu jest się 7 dni po takiej operacji, chyba że są powikłania. Operacja może trwać 2, 3 godziny, to różnie. Jak nabawiłeś się tego kręgozmyku, to nie wada wrodzona ? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ela, przy podniesieniu zbyt dużego ciężaru, poczulem zgrzyt i ból w plecach.Od tego czasu pojawiło się codzienne zgrzytanie w plecach,mrówienia nóg i promieniuje bóle posladkow łydek czasem aż do stopy. Ciężko mi się przyznać ale boje się tego zabiegu stabilizacji śrubami lecz innego wyjścia raczej nie będę miał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewa, co u ciebie słychać, jak samopoczucie? Czy *ólowo* coś się zmieniło ? Ćwiczysz na rowerku dalej? Ja też pedałuję, ale czasami mnie gorzej boli imuszę odpuścić. Psychicznie z tego bólu jest czasami żle. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam jestem po komisji zus ,nie przedłużyli mi świadczenia tzn. pani która przeprowadzała badanie powiedziała że zbada mnie jeszcze lekarz medycyny pracy i psycholog gdyż ona uważa że jestem za młoda i mogę pracować i dopiero podejmie dezyzje po dalszych badaniach pierwszy raz się z takim czymś spotykam ,czułam się okropnie nast. badanie mam za tydzień nie wiem o co w tym wszystkim chodzi czuje że postanowią stwierdzić iż jestem zdolna do pracy. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich Ela, są dni że ból umiarkowany, ale częściej rypie tak że ciężko wytrzymać, pogoda ma na to też wpływ. Staram się trochę pedałować tak na raty, bo boję się że przez brak ruchu mięśnie całkiem sflaczeją. Falo, najpierw zwolnienie 182 dni a dopiero po tym świadcz. reh. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga, wiem że te komisje dobijają człowieka, lekarka skierowała cię na dodatkowe konsultacje ale dziwię się że do lekarza medycyny pracy a nie do specjalisty np. neurologa. Nie mam słów na określenie lekarz na którego trafiłaś ( musiałabym tu nieźle poprzeklinać). Myślę że po tych konsultacjach dostaniesz świadczenie albo rentę - bo jak nie to ja już nie wiem komu zus daje cokolwiek i czy tam są normalni lekarze. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Falo, wykorzystałeś już zwolnienie lekarskie - pół roku ? Póżniej na świadczenia rehabilt. jak napisała Ewa, zaświadczenie od neurologa, lub ortopedy, neuroch. do papierów. Aga, lekarz medycyny pracy będzie cię ogladał ? Wszystko to w ZUS bardzo dziwne, ci orzecznicy ( trudno ich często nazwać lekarzami ).............. pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo dziwne jeszcze się z takim czymś nie spotkałam o co chodzi? że co stwierdzi że jestem zdolna do pracy? już na prawdę nic mnie nie zdziwi i znowu nerwy oczekiwanie rozglądam się za pracą nie mam wyjścia może z orzeczeniem znajdę coś na co moje zdrowie i ból pozwoli ,nerwy stres i nic więcej jak przekraczam progi w/w instytucji to krew się we mnie burzy pozdrawiam i trzymajcie kciuki chociaż wiarę już straciłam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :))) Wychodzi, że ci którzy nie są zdolni do pracy to tylko niech się kładą i od razu do trumny :(((((( ZUSOWI to by pasowało. Czy w zusie żaden z lekarzy nie choruje???????? Też mi się to nie podoba, że z ludzi taką zlewkę robią :( Byłem dzisiaj w ZUS-ie i wziąłem wniosek o rehabilitację leczniczą w ramach prewencji rentowej ZUS. I jutro się zarejestruję do lekarza rodzinnego, żeby mi ten wniosek wypełnił i zawiozę z powrotem do ZUS-u. Pozdrawiam i życzę dużo zdrowia :))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×