Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból po operacji kręgosłupa lędźwiowego


Gość Krystyna

Rekomendowane odpowiedzi

Majka, moja znajoma była po operacji kręgosłupa i neurochirurg bardzo ją namawiał, w zasadzie kazał iść na wczesną rehabilitację, bo chciał żeby się szybko uruchomiła, bo ma trochę ciała ( puszysta) i tak się uruchomiła, że po jednej operacji miała zaraz drugą operację, a neurochirurg trochę się wystarszył, dlatego trzeba uważać i być mądrym,aby sobie nie zaszkodzić,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ela, mój szwagier miał pozrywane ścięgna w barku, po operacji lekarz odradzał mu rehabilitację. Powiedział że często musi drugi raz operować po zbyt intensywnej rehabilitacji. Pokazał mu jakie ruchy ma wykonywać ale max. do 3-5 powtórzeń na raz. Także wiem że zła rehabilitacja może zaszkodzić. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś miał jakiś zabieg u dr Stanisława Kwieka. Wiem że montuje stabilizatory DIAM ale głównie interesuje mnie czy robi operacje kręgozmyków. Czy operuje tylko prywatnie cz też na NFZ. A może ktoś miał operację kręgozmyku w Szpitalu Klinicznym w Katowicach Ligocie lub w innym mieście na Śląsku? Życzę wszystkim zdrowych świąt chociaż wiem że mnie się akurat to nie uda. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM! ja miałam zabieg u dr K... średnio jestem zadowolona zapłaciłam ponad 10 000 tyś a prawa noga dalej drętwa mam przepuklinkę dużą L5S1 Dr K... robił endoskop On głównie wstawia DIAMY i robi endoskopowe odbarczenie kanału rdzeniowego cokolwiek to znaczy za odpłatą ale byłam też u Dr Chrzanowskiego. Dla mnie bomba. Nie zostawia ludzi bez pomocy. Jakby ktoś miał naprawiać mój kręgosłup to tylko ON Odbiera telefon Ma podejście do pacjenta Ma też ogromną wiedze i dar. Dr K... robi masówkę. Dr Chrzanowski zbadał mnie dokładnie, podał jakie mam opcje do wyboru, na przetrwanie dał leki na regeneracje uciskanego nerwu kulszowego, po kontrolnym rezonansie mają zapaść dalsze decyzje, jest ponadprzeciętny, wybitny w swojej dziedzinie, w jego gabinecie czujesz że ten kręgosłup jest chory ale do leczenia a nie do przewalenia kolejnej L5S1. Pan dr Chrzanowski dla mnie drugi po Bogu. POLECAM w necie są dane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DO BEATA Słuchaj dobry człowieku. Uratowałaś mi życie tym wskazaniem na Dr Chrzanowskiego. Dziękuje ci bardzo i z całego serca. Jak ktoś się raz zetknie z Dr Chrzanowskim z Krakowa to o żadnym innym nie duma. Ma facet klase, wiedze i dar. DUŻA BUŹKA POZDRAWIAM Nie wiem skąd jesteś ale widzę że z niejednego pieca chleb jadłaś. Żeby to trzeba było grzebać ileś razy w tych moich lędźwiach to z Dr Chrzanowskim pójdę na stół jak w dym. DZIĘKUJE CI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie znaczenie ma jakieś 350 zł jeśli nie ma poprawy a pacjent dalej nie śpi, łyka leki i cierpi. Dr Chrzanowski robi kawał dobrej roboty. Jak trzeba to zrobi na NFZ i dobrze wiec ta wizyta to pikuś w porównaniu z tym że wywalasz tysiące a poprawa jest albo nie. Ludzie to przecież kręgosłupy was bolą a nie ząb. To nie jest prosta ingerencja. Trzeba mieć wiedze i doświadczenie a tego Dr Chrzanowskiemu nie brakuje. On jest neurochirurgiem , ortopedą traumatologiem. Łączy 2 w 1. Czego chcieć więcej. POZDR kręgosłupowców WESOŁYCH SWIĄT a szczególnie BEATĘ z tego forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Nuna:) Jak się dostać do tego dr Chrzanowskiego. Możesz podać dokładniejsze namiary. Co ci zaproponował? Ja jestem w podobnej sytuacji tj. Po endoskopowwym usunięciu przepukliny L5S1. Problemy ze zdrętwiałą nogą i stopą zaburzenia czucia torem L5S1, brak odruchu skokowego oraz bóle kręgosłupa nadal. Czyli ta operacja chyba niewiele pomogła :(pozdrowienia i dzięki za odpowiedź. Marta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Dziękuję NUNA za odpowiedź w sprawie dr Kwieka. Byłam wczoraj na prywatnej konsultacji u dr Maliszewskiego w Jaworznie. Od razu zaproponował operację niestety prywatnie bo w szpitalu w Sosnowcu robią tylko nowotwory. Cena 17-20 tys w zależności czy zdecyduję się na 4 czy 6 śrubek i usztywnienie tylko kręgozmyku czy też wyższego kręgu w którym już jest dyskopatia a po usztywnieniu dolnego odcinka na pewno dyskopatia się pogłębi. Czy do dr Chrzanowskiego długo się czeka na wizytę? Mieszkam w Katowicach i operacja w Krakowie u dr Chrzanowskiego to spory problem bo jestem uzależniona od siostry która będzie zmuszona pracować i zajmować się mną ale skonsultowałabym się z nim chętnie. Termin operacji u Maliszewskiego mogłabym mieć już 14 stycznia ale siostra wyjeżdża na narty i muszę się dostosować do niej czyli dopiero luty wchodzi w grę. Ciężko będzie mi wytrzymać bo już stale jestem na prochach a ledwo chodzę. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NAMIARY DO DR CHRZANOWSKIEGO SĄ W INTERNECIE PRZYJMUJE W SZPITALU ORTOPEDICUM W KRAKOWIE UL. KOŁO STRZELNICY 3 PRZYJMUJE TAM W PONIEDZIAŁKI ZADZWONIŁAM TAM I PRYWATNIE DOSTAŁAM TERMIN NA MAJ ALE PRÓBUJCIE WYSŁAĆ SMS Z PROŚBĄ JEŚLI TO MOŻLIWE O SZYBSZY TERMIN MOŻE SIĘ ZGODZI - MNIE PRZYJĄŁ I TO STANOWI O JEGO CZŁOWIECZEŃSTWIE I ZROZUMIENIU DRUGIEGO TYLKO NIE STĘKAJCIE ŻE DROGO BO MNIE SZLAK TRAFIA PADAJĄ TU TAKIE KWOTY A KTOŚ O 300 ZETA BĘDZIE BIADOLIŁ ON MA TYLE LUDZI A MIMO TO JAK KTOŚ PROSI TO PRZYJMIE TRZEBA POCZEKAĆ NA KONIEC KOLEJKI POWODZENIA NR TEL ZNALAZŁAM NA STRONIE PANA DOKTORA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DO MARTA Jedyne co mogę ci poradzić to dr Chrzanowskiego. Na konsultacje pojechałam autobusem 220 km Z dworca głównego jedzie tam autobus do Ortopedicum nr 152 - 9 przystanków i jesteś u celu. Po co ci siostra? Ty masz tam 1h jazdy. Wszak do Krakowa macie 80 km. Wiem bo 10 lat mieszkałam w Chorzowie. Śląsk moim drugim domem. Nie dumaj tylko działaj. POWODZENIA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DO BEATA Czemu piszesz że z nikąd nie masz pomocy. Jak powiesz co trzeba to moze coś zaradzim. Koniec języka za przewodnika. Pomogłaś ty mnie może mnie sie uda pomóc Tobie, a jak nie to warto próbować. Zakładam że tu zaglądają wartościowi ludzie. Jak ktoś już poczuł co to długotrwały ból to prędzej zrozumie drugiego niż rodzinka, znajomi, przyjaciele. POZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DO MARTA Sorry to było DO MAJKA. Ja muszę zrobić rezonans porównawczy. Potem będzie decyzja. Prawdopodobnie mam ucisk na nerw nie od str zewnętrznej przez przepuklinę , którą dr K... zredukował jak mniemam ale od str wew kanału rdzeniowego. Możliwe że trzeba będzie dać silikonową wkładkę między wyrostki kolczyste bo amortyzacja siadła jak dysk się rozpada. Stąd nadal ból w plecach. ALE KAŻDY PRZYPADEK INNY Nie jest powiedziane że twój przypadek jest ten sam. DLATEGO KONSULTACJA jest potrzebna. POZDR PS Kto ci robił endoskop?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Nuna:) Twoja energia i efektywność działania - tylko pozazdrościć :) Mnie operowal dr Winiarski - lekarz kadry skoczkow narciarskich -cokolwiwk to znaczy- Podobno też bdb specjalista :) Do Chrzanowskiego zapisze się i cierpliwie poczekam - nie mam takiej siły przebicia :( Pa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Majki. Dziękuję za informacje nt. Dr Pasciak a. Znajoma bardzo go chwaliła ale jej zabieg po prostu się udał. Nie każdy ma tyle szczęścia. A na forach opinie podobne są do Twojej wiec się nie wybieram. Spróbuję do Chrzanowskiego. Tak jak wyżej napisałam jestem po endoskopowwym L5S1 a mam też 2 przepukliny L3l4, L4l5 i ogólnie jest :( Oby do wiosny :) pa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DO MARTA Z tego co widze Winiarski kości może składa dobrze bo to ortopeda a do nerwów koniecznie neurochirurg potrzebny Wielu z nich sie rwie do takich zabiegów zawsze to się troche podszkolą ale samemu trzeba rozważyć czy warto ryzykowa. W sumie też być może bede poprawiana ale ile można poprawiać? Podziwiam Dr chrzanowskiego że się nie wypina na tych spapranych przez innych tylko ratuje co może. pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój fizjoterapeuta polecił mi dr Pieniążka - neurochirurga z Bytomia. Ma dobre opinie w necie, mąż koleżanki z pracy się u niego operował koleżanka potwierdza że dobry ale ma podejście takie jak nazwisko.Trzeba posmarować. To cecha chyba wszystkich lekarzy kasy nigdy dość. Po nowym roku chyba się do niego wybiorę. Zanim się położę na stół muszę skonsultować się u kilku specjalistów. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :) Jak pozwolicie to i ja dołączę do Waszego grona zmagających się z bólami kręgosłupa. Mój kręgosłup dokucza mi już od ponad 10 lat, ale od półtora roku daje mi nieźle popalić. W tej chwili czekam na zabieg stabilizacji, mam niestabilność odcinka lędźwiowego, tyłozmyk i dyskopatia. Próbowałam chyba wszystkiego, blokady, terapie manualną, zabiegi u osteopaty i z marnym efektem, ból odpuszczał na trochę, ale nie pamiętam dnia,żeby nie bolało. Wróć...po blokadzie 3 dni było fajnie i przespane 3 noce :) W końcu dojrzałam do decyzji o operacji, mam sporo wątpliwości, ale mam nadzieje,że będzie zdecydowanie lepiej. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Życzenia wszystkiego dobrego w Nowym Roku, a przede wszystkim mało bólu, wiecej sprawności dla wszystkich oraz dla Ewy, Agi, Rafała, Grzegorza, Majki !!!!!!!! Niech ten Nowy Rok będzie lepszy !! pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ja polecam dr. Dariusza łatkę z opola bardzo dobry lekarz moge tez polecic dr.zbigniewa florczaka oni mnie razem operowali i tylko dzieki nim moge normalnie chodzic a byla to moja 4 operacja wtedy 5 operacje robił mi dr.Maj tez z opola i tez jestem zadowolony chociaz juz nie wroce do pełnej sprawnosci po tych operacjach ale dzieki nim nie boli mnie caly czas jak to bylo przed a musze uwazac zeby nic nie dzwigac bo groza mi nastepne operacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×