Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból po operacji kręgosłupa lędźwiowego


Gość Krystyna

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj Aga :) Wiem że jesteś w złej sytuacji, lekarze zwlekają, bo się obawiają powikłań gorszych niż w tej chwili masz, lekarze chirurdzy też po kimś się obawiają że im coś nie wyjdzie, ja też w swojej pracy nie lubię po kimś poprawiać jak jest to źle zrobione, tylko ja nikogo nie krzywdze. Jutro do pracy a po niej do lekarza rodzinnego, czy to co mi przepisała w szpitalu mam przyjmowac dalej i w jakich proporcjach po przebadaniu. Aga wszystkiego dobrego dla Ciebie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Ela:) Ja jeszcze się nie przygotowyje do świąt. Choruje nadal, jestem na zwolnieniu i w poniedziałek ide do lekarza po L4 bo dzisiaj byłem i lekarz mi zmieniła antybiotyki, bo tamte coś słabe. Pozdrawiam cieplutko:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał, niektóre przeziębienia są paskudne i ciągną się jak*flaki z olejem*, jak się je dobrze nie wyleczy, to zaczyna się stan przewlekły albo jakieś powikłania, coś na ten temat wiem, też mnie czasami dopada, jakieś *upierdliwe* bakterie. Święta blisko, kuruj się! pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Ela, przygotowania pomalutku jak siedzi się w domu to jedyny plus że można coś pchnąć na raty. Ostatnio coraz gorzej wstać mi rano, jestem *pogięta* i doszły jeszcze jak to określam *strzały* ból który nagle dopada i praktycznie zwala z nóg. Pozdrawiam Wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Ewa, te *strzały* bólu masz w lędżwiach, w pośladkach, w udzie, czy do nogi? Ja , jak pochodzę, czy posiedzę, to ból się od razu potęguje w lędźwiowym i pośladkach. Jak dobrze z kimś o tym pogadać, kto ma podobnie, bo bólu nie widać, a domownicy nie bardzo chcą o tym znów słuchać. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam dużą przepuklinę 14x17 mm L5s1 więc ogłupiona bólem i stresem pośpieszyłam się z endoskopowym usunięciem przepukliny i dr K... Rezultat żaden. Ubyło mi kupę kasy i faktycznie zero odzewu ze str dr. K... . Jestem z zadupia. Mieszkam koło Krosna na podkarpaciu. Pomóżcie bo też mam małe dziecko i drętwą prawą nogę i bóle w plecach. Postanowiłam wybrać Lublin. Spłukana muszę zaufać że na NFZ może mnie poprawią. Nie podajecie kto was operował. Znacie dobrych neurochirurgów z Lublina? To duży szpital. Zakładam że mają wprawę. Może jakieś nazwiska. Czuje się po endoskopie jak frajerka. To była decyzja rozpaczy ale nie rozsądku. Z tego miejsca wszędzie mam daleko. Dokulałabym sie do Krakowa lub Lublina? Jakieś nazwiska? Please.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Ela, czy Ty robisz jakieś ćwiczenia usprawniające, chodzisz na jakąś rehabilitację? Co lekarz powiedział że tak długo odczuwasz ból. Przecież musi być jakaś przyczyna i jakieś rozwiązanie. Czy wykonujesz wszystkie ruchy czy masz jakieś ograniczenia. Ja mam stały ból w pośladku i prawie stałe drętwienie nogi po tej samej stronie. Psychicznie czuję się wykończona. W przyszły wtorek idę po 3 miesiącach czekania prywatnie do neurochirurga w Jaworznie. Ciekawe co mi powie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majka, ja jestem po stabilizacji kręgozmyku ( śruby), żaden lekarz nie da ci gwarancji, że po takiej operacji wogóle miną bóle. Po za tym każdy jest inny, dochodzą zwyrodnienia, różna anatomia, zależy jak operacja przebiegła... itp. Zaliczyłam już parę różnych rehabilitacji, króre nie wiele zmieniły. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ela, ja też mam kręgozmyk i dodatkowo dyskopatię na 3 poziomach. Wiem że jesteś po operacji kręgozmyku dlatego się interesuję co ludzie robią jak po operacji dalej boli. Ja sobie nie wyobrażam życia z bólem do śmierci tym bardziej że to nie jedyna moja choroba. Mój 70-letni wujek 8 lat temu miał stabilizację na 5 poziomach - 10 śrub i 2 pręty.Nie chodził na rehabilitację bo mu się nie chciało. Nic go nie boli tylko jest sztywny ale to oczywiste jak się ma 5 kręgów usztywnionych. Ale uszkodzili mu nerw odpowiedzialny za podnoszenie stopy i stopa mu opada. Większość takich operacji kończy się niepowodzeniem z różnych powodów. Niestety mnie taka operacja raczej też czeka i boję się aby nie było gorzej. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy ma ktoś informacje o lekarzu ze Śląska - dr Pasciak - Piekary Śląskie. Już dwoje znajomych poleca mi konsultacje u niego. Może ktoś ma jakieś doświadczenia. Pozdrowienia. Marta. PS. O dr Chrzanowskim też słyszałam. Wizyta 350 zł ale trudno się dostać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Marta Ja miałam konsultacje u dr Paściaka w szpitalu w Piekarach. Nie zrobił na mnie dobrego wrażenia - niegrzeczny, ponadto zalecił mi dodatkowy rezonans części piersiowej kręgosłupa który musiałam zrobić prywatnie, podczas gdy rezonans kręgosłupa lędźwiowego pokazał że tam mam kręgozmyk i 3 dyskopatie. W dodatku skarżyłam się na drętwienia i mrowienia nóg. Kręgosłup piersiowy nie daje objawów do nóg. Ja nie dałabym się mu operować. Ja w przyszłym tygodniu idę prywatnie do dr Maliszewskiego. O doktorze Chrzanowskim nie słyszałam ale może spróbuję się do niego umówić. Marta jaki masz problem z kręgosłupem. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majka, taka moja uwaga, jak te bóle nie utrudniają ci życia, to lepiej się nie operować. Ja przed operacją cierpiałam bardzo, po operacji bóle są inne, bo ruszone kręgi, nerwy itp. konsultacja tak, ale operacja w ostateczności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ela, niestety bóle utrudniają mi życie. Codziennie robię jakiś ruch który wywołuje całodniowy ból. Wczoraj podczas wieczornej gimnastyki źle się obróciłam z pleców na brzuch i dzisiaj ledwo ruszam nogą. Trzeba bardzo na wszystko uważać a zima przed nami i śliskie chodniki. Wiem że po operacji może nie być lepiej a nawet być gorzej i to mnie martwi. Marta, to właśnie powiedział mi dr Paściak że po operacji może nie być lepiej a nawet gorzej. Wiem że miał taki przypadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie rehabilitant zalecił ćwiczenia jak dla 80 latka: - napinanie brzucha, - napinanie pośladków, - leżąc na plecach prostuję nogi ale od kolana wzwyż, pod kolanem mam przeciągnięty szalik który trzymam rękami, - leżąc na plecach przyciągam raz jedno raz drugie kolano do głowy, - w klęku podpartym - wciągam brzuch, robię garb na plecach i podnoszę raz jedną raz drugą rękę* ostatnio z przybliżaniem tyłka do stóp, - leżąc na plecach delikatnie wciskam głowę i obydwie dłonie w podłogę. I to wszystko. Pytałam się o inne ćwiczenia czy mogę je robić ale zawsze odpowiada że nie. W lipcu chodziłam na rehabilitację do poradni rehabilitacyjnej i ćwiczyłam w grupie i jeszcze do tego serwowali mi wyciąg na kręgosłup po czym wylądowałam w szpitalu. Także potwierdzam że ćwiczeniami można zaszkodzić. Szok że tak mnie załatwili podobno specjaliści od rehabilitacji. Dlatego teraz chodzę prywatnie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beata, Mariusz Maliszewski to neurochirurg pracuje w szpitalu górniczym w Sosnowcu ale tam operuje kręgosłupy w związku z rakiem. Jeszcze pracuje w prywatnej klinice w Katowicach Ligocie (EUROKLINIKA) i tam robi stabilizacje odpłatnie ale metodą laparoskopową TLIF co jest bardziej niebezpieczne bo lekarz nie widzi co robi. Jeszcze jest Sportklinika w Żorach ale tam operują ortopedzi tak jak w Piekarach. Lepiej żeby operację robił neurochirurg bo kości zawsze się zrosną ale jak uszkodzą nerwy to nic się już nie da zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×