Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guz w szyi pod skórą


Gość Ryszard

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w ostatnim czasie wykryłem u siebie jakiegoś guza pod skórą szyi, jest to mniej więcej 10 cm poniżej lewego ucha. Guzek mały ok. 1 cm średnicy, nie boli, nie wystaje, siedzi w środku. Nie miałem w przeszłości żadnych problemów tego typu, jakichś zapaleń pobliskich węzłów chłonnych itp. Jestem osobą młodą. Cóż to może być? Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno powiedzieć bez badania. Może to być powiększony węzeł chłonny, kaszak, tłuszczak, włókniak. Trzeba w tej sparwie udać się do chirurga ogólnego, który po badaniu określi czym ten guzek jest i zadecyduje o dalszym sposobie postępowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam podobny problem. Jakoś półtora roku temu wyskoczyły mi na szyi po prawej stronie w okolicy węzłów chłonych potylicznych 3 lub 4 małe guzki, największy z nich ma 1 cm. Są przesuwalne w dotyku, takie gumowate, nie bolesne, ale czasem jak dotknę tego największego to tj. kłuje mnie o podłoże tego guzka. Niecały tydzień temu jak je sprawdzałam okropnie mi spuchły i wtedy bolały. Zrobiła się wtedy taka wielka gula, podeszła krwią. Teraz trochę zeszło. Została taka otoczka w środku biała, na około czerwona. Pod otoczką centralnie w środku znajduje się największy guzek. Ktoś mi powie co to może być? Dodam że nie chorowałam w ostatnich tygodniach ani nie ugryzł mnie żaden owad bo chodzę ciepło ubrana. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×