Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Naciek raka jelita obejmuje błonę mięśniową i ogniskowo tkankę tłuszczową


Gość Krystyna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam U mojego męża rozpoznano raka jelita grubego Wyniki pooperacyjne:adenocarcinoma mucinosum G2 Naciek raka obejmuje błonę mięśniową i ogniskowo tkankę tłuszczową pT3N1 Naczytałam się i...... ogarnęła mnie czarna rozpacz Lekarze mówią mało i niechętnie ......Czekamy już ponad 2 miesiące na chemioterapię Lekarz powiedział ........sytuacja jest dramatyczna Mogę zaproponować tylko agresywna chemię 5 dni chemia 3 tygodnie przerwy i tak 6 cykli Jak to będzie wyglądało?? Kroplówki ?? Zastrzyki?? Mam taki ogromny żal do lekarzy że nic nam nie tłumaczą Mąż czuje się dobrze Nie odczuwał żadnych dolegliwości Chorobę wykryto przypadkowo Mąż jest mężczyzną z dużym temperamentem ......a ja umieram ze strachu że to niepotrzebnie Go osłabia .......co robić ?? Strach o niego rozum mi odbiera Co znaczy sytuacja jest dramatyczna ?? Przecież dziewczynki Go potrzebują Ja też Nie damy sobie rady bez niego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaawansowanie nowotworu jest duże. 5-letnie przeżycie około 20-40%. Musi byc włączona dodatkowa chemioterapia. Chemioterapię podaje się w szpitalu w trybie dziennym (kroplówki, popołudniu wraca się do domu) przez 5 dni z przerwą 3-tygodniową - 6 cykli. Trudno mi dokładnie określać jak ciężki stan jest męża bez szczegółowych danych klinicznych (dokładnego opisu operacji, obecnego stanu klinicznego, badań laboratoryjnych i obrazowych).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krystyna

Dziękuję Panu za odpowiedź Dzisiaj pierwszy dzień chemioterapii Na razie mąż czuje się bardzo dobrze Będziemy walczyć Wiara góry przenosi Dużo czytałam i wiem że to zła i podstępna choroba ale ........ale Dawid wygrał z Goliatem Jeszcze raz Panu dziękuję za odpowiedź i proszę trzymać za nas kciuki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×