Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Pasma zmian włóknistych w płucu


Gość Zofia

Rekomendowane odpowiedzi

Pasma zmian włóknistych w płacie środkowym PP oraz w języczku PL. Najpewniej zmiany pozapalne. Poza tym miąższ płucny bez zagęszczeń patologicznych.Węzły chłonne śródpiersia nie powiększone.Płynu w jamach opłucnej ani patologicznej tkanki w drzewie oskrzelowym nie stwierdza się.W środkowym odcinku kręgosłupa piersiowego widoczne są obustronnie pojedyncze węzły chłonne międzyżebrowe długości ok 17 mm.Powodują ucisk nerwów m- żebrowych? Innej patologii w obrębie ścian KLP badaniem TK nie uwidoczniono.Aorta w odcinku piersiowym nie poszerzona. Proszę o zinterpretowanie wyniku mojego badania.Bardzo martwię się tym, że są powiększone węzły chłonne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Węzły chłonne rzeczywiście są znacznie powiększone. Radzę jeszcze w tej sprawie udać się do chirurga. Jeśli te węzły są dobrze wyczuwalne może warto byłoby celem pogłębienia diagnostyki usunąć jeden z powiększonych węzłów i poddać go badaniu histopatologicznemu. O tym zadecyduje chirurg po badaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli węzły chłonne międzyżebrowe są powiększone w środkowym odcinku kręgosłupa piersiowego, to w jaki sposób można je wyczuć? Miałam wykonane usg tkanek miękkich okolicy mostka ok.4 lat temu, z którego wynikało:w miejscu wyczuwalnego bolesnego zgrubienia na wysokości wyrostka mieczykowatego- widoczny jest przerost tk.tłuszczowej grubość zmienionego obszaru do 19mm.W zakresie dostępnym badaniu usg nie uwidoczniono w tym miejscu innych zmian ogniskowych ani patologicznych zbiorników płynu.Nie wiem czy powyższe usg może mieć coś wspólnego z węzłami.Nie wiem skąd wzięło się to określenie,że należałoby usunąć jeden węzeł i daćdo bad histop. skoro lekarz pulmonolog oglądał TK klp i stwierdził, że nie ma powodów do niepokoju.Proszę więc o podpowiedź do jakiego chirurga mam się udać, żeby móc spokojnie spać. Chciałabym również prosić Pana Doktora o wyjaśnienie za które miejsca w tej okolicy odpowiadają węzły chłonne o których piszę do Pana. BARDZO PROSZĘ o szybką odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej, żeby Panią jeszcze dokładnie bezpośrednio zbadał chirurg ogólny. Węzły chłonne mają spływ chłonki z całej ściany klatki piersiowej. Jeśli jednak węzły są usadowione głęboko nie można ich wyczuć dotykiem. Można ewentualnie zastanowić się nad biopsją cienkoigłową pod kontrolą TK lub jeśli są widoczne też w USG pod kontrolą USG. O wszystkim musi zadecydować lekarz prowadzący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×