Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wyniki hormonów i DHEA poniżej normy


Gość onpo20

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry Jakiś czas temu prosiłem doktora o podanie hormonów jakie należy wykonać przed wizytą, z objawami wzrostu nadmiernego owłosienia i zmniejszeniem jakości spermy i utraty tkanki tłuszczowej (ew. hormonalnie czynnych guzów jądra). Pomógł mi doktor już po tym jak odebrałem część wyników. Dziś odebrałem resztę (jednak na wynik 17 oh progesteron jak się okazało trzeba będzie zaczekać nawet ok 30 dni, przez co moja wizyta u endokrynologa będzie musiała zostać odłożona gdyż nie chce iść bez kompletu badań) Czy mógłby doktor ogólnie ocenić wartość tych wyników? Czy mogą one być objawem wspomnianych wcześniej objawów bądź oznaczać jakieś poważniejsze choroby?, a jeśli nie to co jeszcze może być ew. przyczyną tych objawów? Chciałbym także wiedzieć co oznacza DHEA poniżej normy i czy jest to podstawa, aby jednak bez czekania na ostatni wynik udać się jak najszybciej do lekarza (szczerze mówiąc po przeczytaniu kilku tekstów nt. roli wspomagającej proces spalania tkanki tłuszczowej sądziłem iż może być powyżej normy), oraz czy 17 oh progesteron może ew. *dużo namieszać* jeśli będzie nie w normie. Wyniki: Hormon wynik: norma: Estradiol 83 pmol/l (28-156) Testosteron 17,34 nmol/l (9,9-27,9) LH 4,16 U/l (1,7-8,6) FSH 4,76 u/l (1,5-12,4) Prolaktyna 145,9 mU/l (98-456) i dziś odebrane: SHBG 15 nmol/l (13-71) DHEA 1,5 ng/ml (1,8-12,5) ! poniżej normy Kortyzol 14,6 qg/dl (5-25 przed południem 2,5-12,5 po południu ) badanie o g.9 :00 Będę bardzo wdzięczny jeśli doktor jeszcze raz zgodzi się zinterpretować moje wyniki i odpowiedzieć na nurtujące ciągle pytania. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej w wynikach badań nie widzę nic niepokojącego. Niewielkie odchylenie w zakresie DHEA nie ma raczej żadnego istotnego wpływu na funkcjonowanie organizmu (nawet to może być niewielki błąd laboratoryjny). Myślę, że raczej powinien Pan skonstatować się wcześniej z endokrynologiem nie czekając na 17OHprogesteron, który zapewne tez będzie w normie i nie powinien też w przypadku Pana dolegliwości mieć istotnego znaczenia. Może endokrynolog po badania w sposób zasadniczy pokieruje Pana dalszym postępowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję, myślę że prywatnie czas oczekiwania nie będzie dłuższy niż 2 tygodnie. A mógłby doktor napisać czym wg doktora może to być spowodowane jeśli hormony są dobre? Jakieś inne choroby, czy uwarunkowania też mogą dawać takie objawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×