Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Przepuklina pachwinowa w ciąży


Gość Monika

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!Jestem w 20-tym tygodniu ciąży,mój lekarz ginekolog stwierdził,że mam przepukline pachwinową.Jak w moim przypadku może wyglądać leczenie?Czy jeśli będzie konieczna operacja,będę mogła rodzić naturalnie,bardzo mi na tym zależy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej w tym stanie nie wykonywać operacji. Jeśli jednak doszłoby do powikłań przepukliny (np. uwięźnięcia) i wymagana byłaby operacja najlepiej przeprowadzić ją w znieczuleniu podpajęczynówkowym (czyli do kręgosłupa) i to w trybie pilnym. Po takim zabiegu nie powinno być problemu z porodem przeprowadzonym drogami naturalnymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w 7ym miesiacu ciazy.Juz od 6ego miesiaca czuje bol w pachwinach.Niedawno pojawily sie tam zylaki a poza tym obserwuje dziwne powiekszenie pachwiny.Miejsce to jest zupelnie obrzmiale, a bol w tych okolicach naprawde ostry.Nie tylko wieczorem gdy jestem juz zmeczona ale i rano , czasem trudno mi stanac na nogi.Ciaza przebiega prawidlowo , nie mam tez nadwagi.Lekarka robila jakies badanie moczu , oprocz tego zalecila nosic pas podtrzymujacy brzuch. Jednak to co sama obserwuje i ten rozrywajacy czasem bol mnie bardzo niepokoi.Czy moge miec przepuchline i jak rozpoznaje ja lekarz. Czy zylaki w okolicach pachwin i krocza sa niebezpieczne przy porodzie? dziekuje i podrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby rozpoznać czy to przepuklina wystarczy skonsultować się w tej sprawie z chirurgiem, który po fachowym badaniu ręką określi czy takowa przepuklina występuje. Żylaki w okolicach pachwin i krocza są dość typowe dla okresu ciąży (fizjologiczne) i nie wiążą się z niebezpieczeństwem w czasie porodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×