Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Bolesność piersi


Gość Justyna

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry! Od kilku cykli odczuwam nieustanny ból piersi. Kiedyś pojawiał się na tydzień przed okresem a wraz z jego wystąpieniem zanikał. Obecnie utrzymuje się bez przerwy, tyle że w zależności od dnia cyklu, ma różną intensywność. Nie przyjmuję hormonów, tabletek antykoncepcyjnych, żadnych leków, ciążę też wykluczam. Rok temu miałam USG piersi ze względu na zrost tkanki gruczołowej, jednak radiolog powiedział, że nic złego się nie dzieje. Co może być przyczyną takiego bólu? Dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ból spowodowany nadmierną reakcją hormonalną gruczołów sutkowych, dośc często występującą u kobiet. Jeśli ból jest problematyczny radzę w tej sprawie skonsultować się z ginekologiem. Prawdopodbnie włączy leczenie hormonalne (najczęściej stosuje się środki antykoncepcyjne regulujące wydzielanie hormonalne i reację receptopów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mogę przyjmować tabletek antykoncepcyjnych gdyż powodują u mnie krwotoki (wypróbowałam lekkie, silne, średnie). Czy w takim razie doktor przepisze mi hormony w czystej postaci? Ból nie jest uciążliwy na tyle, bym nie mogła normalnie funkcjonować, ale na pewno jest niepokojący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie odpowiem Pani na takie pytanie konkretne ponieważ to działka ginekologiczna, a nie chirurgiczna (w czym ten portal się specjalizuje). Proszę udać się na kontrolę do ginekologa, który wszystko Pani dokładnie wytłumaczy i wprowadzi odpowiednie leczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×