Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zakażenie rany po operacji stawu biodrowego


Gość Sebastian

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Bliska mi osoba leży właśnie 6 dzień po operacji przeszczepu stawu biodrowego i jest rana cieknąca, podają antybiotyk, po operacji w 48 godzin podano 2 litry krwi a na 4 dobę rana nadal krwawi. Jest zmienna gorączka od trzeciej doby 37-38 st. gorączki. Lekarze są mało komunikatywni i nic nie chcą powiedzieć. Proszę o pomoc czy zrobić pobranie próbki z rany i zawieźć prywatnie do badania czy to zakażenie rany albo rozprzestrzeniające się ofólne zakazenie? Co robić ? Bez badania krwi i wymazu lekarz zadecydował o podaniu antybiotyku i gorączka nadal bez zmian? Proszę o pomoc i informację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie działania z pacjentem trzeba ustalić z lekarzami prowadzącymi (nie można takich rzeczy robić poza ich plecami). Nie można na własną rękę podejmować decyzji na temat diagnostyki i leczenia osoby przebywającej w szpitalu. Proszę porozmawiać bezpośrednio z lekarzami prowadzącymi, oni na pewno wytłumaczą obecny stan kliniczny pacjenta, przedstawią dalszym sposób postępowania i rokowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JESTEM PO OPERACJI STAWU biodrowego,/minely juz 4 miesiace//zaniepokojony jestem,bo tylu odczuwam pieczenie i bol//podobno byly jakies problemy z rana// na 6 czy 7 dzien po operacji byl brany wymaz z nosa i pachwiny//po powrocie do domu na podstawie wypisu doszlem.ze wymaz byl w kierunku MRSA[PLUSY]//CO MAM ROBIC //NADMIENIAM.ZE RANA JEST ZAGOJONA //

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pudlo! (W sprawie 2 wpisu od konca). Domyslam sie z jakiego srodowiska pochodzi ten wpis. Czy wpis powstal w wyniku wlasnych domyslow,czy tez pomocy jakiegos informatora. Jesli wlasnych,to okazal sie niesprawiedliwy.Nie nalezy osadzac drugiego czlowieka zbyt pochopnie ,bo mozna sie bardzo pomylic i skrzywdzic. A jesli pomogl informator to okazal sie beznadziejny,niezly typek ,jednym slowem do bani. Pomimo tego ... serdecznie pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×