Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Znamię na napletku


Gość witek

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 45 lat, mieszkam Częstochowie.Od zawsze miałem pewne problemy ze zbyt krótkim wędzidełkiem lub zbyt wąskim napletkiem.Zdarzało się i zdarza , że w czasie lub po stosunku odczuwam dyskomfort z tego powodu.W ostatnim czasie (2-3 lata) dochodzą do tego łagodne przewlekłe stany zapalne czy podrażnienia.Idealna wręcz higiena nie zapewnia że samoistnie ustępują a nawet narastają. Stosuję na własną rękę maść *Triderm* w śladowych ilościach na przemian z *Alantanem*.W ten sposób stan zapalny znika. Lecz po krótkim czasie wszystko zaczyna się od nowa.Po wewnętrznej stronie napletka mam ( miałem zawsze) ciemne płaskie znamię średnicy ok. 0.5-10mm.Nie jest ,ani bolesne ,ani się nie powiększa. Jednak te stany zapalne zawsze zaczynają się właśnie z tego miejsca.Zastanawiałem się dawniej nad sunięciem znamienia ze względów zagrożenia nowotworem,co wiązałoby się raczej z usunięciem praktycznie całego napletka.Ostatnio doszły te stany zapalne i teraz już muszę coś z tym zrobić.Mam konkretne pytanie: czy od razu się obrzezać (prywatnie -ile to może kosztować ?) , a jeśli tak to w jakim ośrodku najlepiej ? Czy standardowy korowód :-( Lekarz rodzinny * skierowanie *urolog *skierowanie na zabieg * czy takie rzeczy robi się w ramach NFZ ? co lepiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Tak, najlepiej usunąć podejrzaną zmianę. Trzeba udać się do lekarza rodzinnego po skierowanie do urologa, on już bezposrednio umówi na zabieg. Inna droga to prywatna, której koszt to około 700-1000 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×