Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Makrognacja


Gość Daria

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 19 lat i od wielu lat leczę można powiedzieć ,że nawet walczę ze swoją wadą.Leczyłam się wiele lat zęby mi się prostowały po czym po jakimś czasie znów powracały do stanu z przed leczenia do tego zmiany w moim wyglądzie zaczęły mnie niepokoić.Zgłosiłam się do instytutu w poznaniu po rozmowie z lekarzem dowiedziałam się ,że mam makrognacje czyli (nadmierny wzrost kości twarzy i szczęki w trzech kierunkach zgryzowo: zgryz przewieszony oraz tyłozgryz z protruzją lub retruzją siekaczy górnych szerokość łuków jarzmowych zwiększona, okolica podnosowa i warga górna wysunięte) i tu mam poważny problem ,ponieważ czytałam wiele na temat operacji tego typu ,ale nic niema na temat operacji ustawienia i zmniejszenia szerokości łuków jarzmowych. To jest praktycznie główny problem,wygląd jest dla mnie ważny jestem dziewczyną dlatego proszę szanownego dr. o odpowiedz czy da się ustawić łuku jarzmowe w odpowiedniej pozycji. Z góry dziękuje za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi na ten temat się wypowiadać, gdyż to portal chirurgii ogólnej i zajmujemy się tą problematyką, a nie chirurgią szczękową. Trzeba to pytanie zadać chirurgowi szczękowemu - jednak myślę, że jest taka możliwości ustawienia odpowiedniego kości jarzmowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×