Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Dziwny ból z lewej strony kolana u lewej nogi po ćwiczeniu baletowym


Gość Nina

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Od jakiegoś czasu-ponad miesiąc- czuję dziwny ból przy kolanie. Wykonując baletowe ćwiczenie- stojąc na jednej nodze i dociągając drugą nogę tyłem(w stronę pleców) tak aby rozwartość nóg wynosiła 180 stopni- nagle coś przeskoczyło i glośno chrupnęło w stawie biodrowym. Dodatkowo, od pachwiny w doł, do kostki, przeszył mnie chwilowy, kłujący ból(w okolicy kolana bolało najbardziej). Na drugi dzień miałam duże problemy z chodzeniem, które ustąpiły mniejwięcej po tygodniu. Teraz występuje jedynie nieprzyjemne uczucie w okolicach stawu biodrowego, które czuję przy siedzeniu, przeskakiwanie i *przemieszczanie* się elementów(jeśli można to tak nazwać), które znajdują się w okolicy kolana. Dodam, że siedząc dłużej niż 10-15 minut bez poruszania się(w tramwaju) odczuwam stopniowe narastanie nieprzyjemnego, kłująco-bolącego uczucia przy kolanie z lewej i z lewej-dolnej strony lewej nogi. Przy tym zauważyłam również uczucie lekkiego ucisku na 3/4 wysokości kości piszczelowej i z lewej strony kostki. Bardzo proszę o poradę. Z góry dziękuję i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam ten sam problem z lewej strony lewego kolana. boli mnie przy stąpaniu na ziemię. dodatkowo boli mnie biodro... jestem aktywny sportowo stało sie to przy grze w piłkę nożną. jesli wiecei cos na ten temat prosze o informacje. czy to przeciązenie stawu lub wiezadel czy cos gorszego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej z takim problemem zgłosić się do ortopedy. Bez badania nie ustali się powodu dolegliwości ani zdiagnozuje w żaden sposób choroby. Pewnych rzeczy nie da się wytłumaczyć drogą internetową. Byłaby to tylko czcza gadanina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Proponuje OLIMP GOLD GLUCOSAMINE 1000 lub inny jakiś suplement wzmacniający stawy oraz jej regeneracji ,należy go stosować 3 miesiące 1 miesiąc przerwy i tak przez 3 lata, stosowałem ten suplement 3 miesiące i znacznie obniżyły się problemy z kolanem , ale miałem teraz artroskopie robioną i znowu kolano boli, ale już zacząłem znowu używać suplementu i mam nadziej że moje kolana powróci do nowego stanu zdrowia. Jest to suplement dobry który na pewno NIE wyleczy całkowicie stawów ale podleczy i utrzyma je w dobrej kondycji.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×