Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guzki na głowie


Gość AsiaK z Gdyni

Rekomendowane odpowiedzi

Najczęściej takie guzki na głowie to kaszaki lub rzadziej tłuszczaki. Jedynym skutecznym sposobem ich leczenia jest usunięcie chirurgiczne. Musisz wybrać się z rodzicami (rodzicem) do chirurga dziecięcego i chirurg prawdopodobnie zadecyduje o dalszym leczeniu z pewnością zabiegowym. Po wycięciu zmian powie dokładnie czym były te guzki. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy jest to mozliwe ze to rak mózgu???ja mam taki guzek z tylu glowy wielkosci 0.5 cm przygladalam sie nic tam nie widac zeby bylo to innego koloru czy cos.. czy te kaszaki sie odznaczaja kolorem?czesto dosc boli mnie golowa mam obawy z pojsciem do lekarza bo nie wiem co mu powiedziec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Michał21

tez mam takie guzki na glowie tylko 4 mam 21 lat i mam je od okolo 5 lat czasem miewam bole glowy no i z czasemn troszke rosna juz sa widoczne gdy włosy sa sciete na krutko czy moze miec to jakies komplikacje w puzniejszym czasie ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam dwa guzki,jeden ok 8 lat a drugi 1 rok sa male i niebola,glowa boli mnie bardzo rzadko.Mysle o pojsciu do lekarza ale sie boje.Nie rosna te guzki.Jeden wyskoczyl mi po porodzie tak mysle a drogi tak jakos nie wiadomo skad.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobnie,nie wiadomo skąd mi się to wzieło,prawdopodobni to kaszak na głowie jest malutki,ale jest,drugi pod skórą nad ustami,mam skierowanie od dermatologa i musze odwiedzić chirurga.Takie zabiegi najlepiej robić porą zimową,lepiej i szybciej się goi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam 12 lat i ja mam podobnie mam dwa takie na czole strasznie one bola .mialam je wczesniej zniknely a teraz znowu sie pojawily ,wczesniej jeden rozdrapalam i wycisnelam mimo to ze bolalo tak bardzo, po porostu zacisnelam zeby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Werka.

Też mam podobny problem. MAm 15 lat i wczoraj zauważyłam, zee mam małego guza, nad czołem na głowie. Nie wiem co z tym robic, ale chyba udam sie do lekarza, to najlepszy sposob zeby sie dowiedziec co to, ii jak to usunac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam nadzieję, że większość tych wpisów typu: *mam 2 guzki kilka lat, są zaczerwienione, strasznie bolą jak myję głowę, a jednego to rozdrapałam* nie są na poważnie.......................... LUDZIE!!! to ja myślałem, że JA zwlekająca z pójściem do stomatologa, pół jamy ustnej mam chyba do wyrwania, zęby mi zaczęły gnić, mimo, że myję już je regularnie 2 razy dziennie. przeszłość z brakiem odpowiedniej higieny i kontakt z narkotykami doprowadziły mnie do tego stanu. mimo to nadal wstydzę/boję się iść do stomatologa. do tego mam podobnego guzka nad czołem, nie boli, na przestrzeni 10 lat wydaje się nieco większy. głowa boli mnie notorycznie, z przerwami kilkumisięcznymi, czase tak, że dosłownie nie mogę się ruszyć i zwijam się z bólu... pójdźmy wszyscy razem do lekarza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 16 lat i ten sam problem, od jakiegoś czasu pojawił mi się guz z tyłu głowy, zastanawiam się czy to coś poważnego bo kilka miesięcy temu miałam wypadek (potrącił mnie samochód) fakt był to uraz w nogę, mam do tego pory krwiaki w łydce. Ale myślę, że jedyną opcją to wybranie się do lekarza i chyba tak zrobię... :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×