Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Stara blizna pooperacyjna z wytworzonym bliznowcem


Gość Elawit

Rekomendowane odpowiedzi

Dwa lata temu miałam operację ginekologiczną po której została mi brzydka blizna, bo wytworzył się bliznowiec. Przez te dwa lata cały czas odczuwałam swędzenie i kłucie, więc bliznę smarowałam Cepanem i naświetlałam lampą Bioptron, ale od dwóch tygodni ból i pieczenie nasiliło się, nie mogę nawet spać na brzuchu. Na zewnątrz na bliźnie nie widać żadnych zmian. Czy wymaga to wizyty u lekarza, ew. co robić, aby zmniejszyć dolegliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno w tej sprawie trzeba skontaktować się z lekarzem. Radzę udać się na badanie najlepiej do chirurga. rzeczywiście pod blizną może wytworzyła się jakaś zmiana. Często w bliznach po zabiegach ginekologicznych pojawia się endometrioza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam 29 lat jestem po operacji tarczycy w lipcu 2009r, zrobił mi się straszny bliznowiec na szyji długości kciuka. Po tym wszystkim szukałam na necie info co dalej, potem zarejestrowałam się do chirurga plastyka(czekałam 6m-cy). Plastyk wyznaczył mi termin krioterapii na 6 grudnia 2010r, Byłam w tym dniu, zrobiono mi krio, wyznaczono kolejną wizytę na 24 stycznia 2011r, pojechałam na umówioną wizytę i NIESTETY ALE NIE ZROBIONO MI KRIOTERAPII, PONIEWAŻ NFZ nie podpisał umowy ze Szpitalem. Zostałam sama sobie. Płakać mi się chce. Zapisałam się na rehabilitację w mojej miejscowości, mam 10 zabiegów 1.Mobilizacja blizny, 2.Krioterapia. 31 stycznia miałam pierwszy zabieg, ale ja nie czuję poprawy po tym zabiegu, jak wtedy w Szpitalu. Tam w Szpitalu podali zastrzyk w bliznę ona jest lepsza zdecydowanie. Proszę o pomoc, może ktoś mi coś podpowie, nie mogę znaleźć krioterapii z zastrzykiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×