Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Uczucie pełności w brzuchu jak gdyby mi coś przeszkadzało


Gość DANIEL

Rekomendowane odpowiedzi

witam serdecznie. od roku borykam się z bulem brzucha tzn mam uczucie pełności jakgdyby mi coś przeszkadzało,teraz jednak ból jest tak dokuczliwy że koordynuje mi ruchy w dodatku czuję jak drętwieje mi noga chwilami,poniewaz miałem robione pare razy usg które nic nie wykazało,miałem robione nawet badanie kolonoskopii na którym tez nic nie wykazano jednak od tego czasu jest dużo gorzej,pomyślałem że powinieniem zrobić tomograf komuterowy jamy brusznej i miednicy niewiem tylko co pan mógłby mi doradzić i czy dobrze zaczynam,ból sie nasila a lekarze nie widzą problemu,badanie zamierzam zrobić odpłatnie i niewiem czy ewentualnie z kontrastem wykonać czy bez,prosze o pomoc i jakąś fachową poradę byłbym wdzięczny.daniel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może skoro kolonoskopia i USG są prawidłowe to zespół jelita drażliwego czyli okresowo pojawiające się dolegliwości bólowe, biegunki lub zaparcia bez zmian morfologicznych w zakresie jelita i narządów miąższowym. Są to zmiany w pracy jelit (czynnościowe). Zapewne TK także będzie prawidłowe jeśli to zespół jelita drażliwego. Celem pogłębienia diagnostyki można by ewentualnie wykonać jeszcze gastroskopię, aby wykluczyć patologię w zakresie żołądka i dwunastnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×