Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Czy to może być rak jelita grubego?


Gość justyna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Państwa, jestem młoda mam 21 lat , i mam problem , podobny do wszystkich tutaj zebranych ... otóż mam pewne pytanie , ponieważ boje sie że to może byc cos zwiazane z jelitami a miedzyinnymi myśle o najgorszym - rak jelita grubego... zaczne od tego czy jezeli nie mam wogóle zaparc, biegunki (może to dziwnie zabrzmi ) nigdy w życiu nie miałam, mój stolec jest uformowany dobrze ,wydalany zawsze po kazdym posiłku(mam tak od zawsze), dobry kolor , bez zapachowy,nie miewam duzych krwawień z odbytu jak niektórzy forumowicze, lecz dziaj zaniepokoila mnie jedna rzecz, otóż nad ranemposzłam jak zwykle do WC... oczywiscie było by wszystko wporzadku , lecz po wypróznieniu sie popatrzałam odruchowo na papier i do muszli , w muszli wszystko ok bez sladów krwi... lecz na papierze hmm... i otóz jest pytanie , zobaczyłam cos czerwonego , nie bylo to wodniste , lecz zwarte ze soba, pomysłałam skrzep , lecz byl to jasny kolor czerwony...ale nie wygladalo to na krew... 3 tygodnie temu przy wypróżnianiu sie , było wszystko ok , lecz gdy dotknelam papierem odbytu pojawila sie jasna krew. przestaszylam sie , w ten sam dzien poszlam do lekarza , przebadal mnie... powiedzial ze jest to krew od silnego podtarcia sie , przepisał krem, naprawde pomógl, lecz dziaj to cos w moim kale... nie wiem co to jest....czy mozliwe jest to ze jezeli jadam naprawde w duzych ilosciach papryki i pomidorow czy moze to jest własnie ta skorka ? nie wiem nie dotykałam , dodam jeszcze ze 3 miesiace temu , bardzo rozbolal mnie brzuch w lewej stronie , na drugi dzien po calodniowej glodówce poszłam do lekarza - obmacal brzuch- powiedzial ze nic nie czuje , pytal sie czy mam inne objawy 0takie jak biegunka, wymioty itd... naprawde nie mialam nic tylko ten ból brzucha , dodam tylko ze przed dzien wystapienia bólu... strasznie zmarzłam i strasznie sie trzesłam , mój brzuch byl caly zimny w ten czas... ale nie wiem dokladnie czy to to jest tego powodem.Odpowiedz lekarza była- NERWICA. i własnie zastanawiam sie czy jest to moze to co pan dr powedzial ?mam czasem stresujace dni zwlaszcza wtedy gdy sobei naopowiadam głupot z internetu ,wg mnie miałam juz wszystki raki jakie sa tylko możliwe... moje pytanie brzmi: CZY TO MOZE BYC RAK JELITA GRUBEGO ? w mojej rodzinie nigdy nie wystapil zaden nowotwor , moi pra dziadkowie umierali ze starosci w wieku ok 95 lat... dziadki do tej pory żyja...czuje sie ze tak powiem znakomice , od czasu do czasu chodze na silownie , duzo plywam , jem duzo miesa, ale dzien w dzien jem bardzo duzo , naprawde ogromne ilosci warzyw , owoców.... w mojej diecie nie brakuje nabialu, mleka, ciemnego pieczywa, omegi 3.... dodam tez , ze dr powiedzial ze moze to nie dobor jakiejs witaminy , wiec zakupilam witaminki , ale odrazu jak wzielam tabletki nie dobrze sie czulam... zadzwonielam do dr , powiedzial ze widocznie mam ich za duzo... kawy nie pijam , a jak juz to zbożówke , alkoholu -1 piwko na mieisac a nawet rzadziej....papierosów nawet nigdy nie probowałam.... takze bardzo byl prosiła panstwa o odpowiedz , bo zaczynam myslec o najgorszym...:( ps. dodam tez ze miewam czasami lekkie klucia w calej jamie brzusznej - ale jak to lekarz ujal. to przez nerwy... ale to boli nawet wtedy kiedy tych nerwow nie miewam... lecz przestaje bolec gdy sie czyms zajme lub cos zaczne robic, i to wlasnie mnie smieszy- wyglada to tak - przychodzi lekki klujacy boj w jamie brzusznej , gdy cos zaczne robic jak ręką odjąl naprawde przestaje! prosze o podpowiedz czy mam sie czyms martwic ? aha bym zapomniala jak i gdzie wyczuć powiekszona śledzione i wątrobe ... :) z gory bardzo serdecznie dziekuje , pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie słuchaj mądrości forumowiczów tylko zmykaj do dobrego lekarza! :)) to mogą być hemoroidy albo właśnie jaka sama zauważyłaś po zjedzeniu danego produktu mocz/kał zmienia barwę ostatnio sikałam na różowo i wiesz najmniej nie jestem chora! to po nadmiarze 1substancji -wiem bo kilka dni wcześniej robiłam badania i usg nerek itd tak więc nie zamartwiaj się bo to hipochondria cie wykończy a nie niby raki.. idz do lasu, popływaj odpocznij i nie martw się na darmo lepiej się pomódl bóg ci pomoże o tym zapomnieć poczytaj biblię a nie fora internetowe bo ci szkodzą-straszą cię!! życzę powodzenia:)) i dużo zdrówka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×