Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zrośnięty napletek


Gość BCM

Rekomendowane odpowiedzi

Panie Doktorze mój synek ma 5 lat, w marcu tego roku mial robioną plastykę napletka, później okazało się że otwor jest zbyt mały i jest szansa że przez zsuwanie napletka i smarowanie maścią diprolene rozciągnie się. W listopadzie byliśmy an kontroli lekarz stwierdzil że otwor jest ok tylko napletek u dołu jest przyklejony i należy stopniowo go odklejać inny chirurg okreslił to jako zrosty napletka. Teraz nie wiem czy to odklejanie napletka uda się? Co zrobić jeśli są to zrosty? Chirurg proponowal też odklejenie całego napletka. Czy takie jednorazowe odklejenie napletka będzie bolesne i jak będzie po takim zabiegu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należy stosować maść i ćwiczyć napletek tk jak zalecił chirurg. Jest duża szansa, że przez takie czynności napletek zacznie prawidłowo schodzić z żołędzia. Czynności trzeba wykonywać powoli, delikatnie, najlepiej w ciepłej wodzie, po nawilżeniu i najważniejsze to systematyczne wykonywanie tych czynności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc, jestem Kamil mam 16 lat. Jak chodzilem do 4 klasy mialem taki przypadek. Lekarz to wykonal naprawde bezbolesnie. tylko te nieprzyjemne uczucie bylo z godzine. Nie ma co sie obawiac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konradoo1122

Witam. Sprawa jest taka, gdy próbuje zsunąć napletek, z jednej strony (lewej) schodzi bardzo dobrze, z drugiej (prawej) schodzi tylko troszeczkę a dalej w ogole nie schodzi. Co mam z tym zrobić? Czy mam o tym powiedzieć rodzicom? Czy z czasem uporczywego probowania zdjęcia go sam sie odklei?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

Proszę próbować powoli, codziennie, po natłuszczeniu (np. olejkiem dziecięcym), w ciepłej wodzie ściągać napletek z żołędzia penisa. Zazwyczaj to się udaje po długotrwałych zabiegach. Jeśli w przeciągu 2-3 miesięcy napletka nie uda się całkiem zsunąć proszę o tym problemie poinformować rodziców i udać się na konsultację do chirurga dziecięcego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×