Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Krwawienia na papierze toaletowym


Gość ona, 21 lat

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ona, 21 lat

Witam, od prawie 2 miesiecy mam minimana ilosc krwi na papierze toaletowym( cienkie kreski), do tego doszlo swedzenie odbytu, czestsze i regularne oddawanie stolca( raz na dzien) . Po wizycie u lekarza rodzinnego mialam robione badanie krwi i na pasozyty i wszytsko wyszlo ok. Dzisiaj natomiast mialam robione badanie przed odbyt i rowniez lekarz nic nie wyczul i dal mi skierowanie na retroskopie. Co oprocz zylakow odbytu wyklucza takie badanie? Czy gdybym miala polipa odbytu lekarz wyczulby w badaniu palcem? Zastanwia mnie jeszcze jedna rzecz gdyz gdy bylo podejrzenie ze to moga byc hemoroidy bralam czopki na zapalenie odbytu i hemoroidy to obajwy minely w 100%. Jak to jest mozliwe?? Co nowego moze wykryc retroskopia?? Dodam jeszcze ze jak bralam czopki to mialam sluz w kale i niewilka ilosc pojawila sie jeszcze 2 dni po braniu czopkow i raz jakis tydzien po( minimalna ilosc)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Prawdopodobnie są to żylaki odbytu. Jednak lekarz musi to potwierdzić badaniem endoskopowym i ocenić ich stopień zaawansowania. Doraźnie można stosować czopki tj. wcześniej, które łagodzą objawy stanu zapalnego. Od wyniku badania zależy przede wszystkim dalsze leczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym sposobem wykrycia żylaków odbytu jest badanie anoskopowe czyli wziernikowanie odbytu. Jest to badanie dokładniejsze niż badanie palcem. Sama rektoskopia w przypadku wykrywania żylaków odbytu nie jest zbyt dobrym badaniem, gdyż instrumentem szybko przekracza się linię zębatą przez co można przeoczyć zmiany ulokowane w tej okolicy (czyli żylaki lub np. szczelinę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Greg-62

Witam ! Miałem podobne objawy. Oglądałem ogłupiające reklamy TV i korzystałem z czopków na hemoroidy. Pomagały czasowo., ale po jakimś czasie już nie. Lekarz rodzinny po badaniu palcem dał mi natychmiastowe skierowanie do szpitala. Po miesiącu oczekiwania na kolonoskopię i 2-tyg na wyniki histopatologii, okazało się, że jest to nowotwór złośliwy odbytu. W moim mieście zaproponowano mi wycięcie odbytu ( do końca życia worek). W Krakowie zaproponowano mi jednak innowacyjną metodę operacji pozwalającą na zachowanie go oczywiście po uprzedniej radioterapii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×