Zerwany paznokieć

u?ytkownik
niusia

Wczoraj niechcący naderwałam paznokieć (duży u lewej nogi), który już i tak zszedł do połowy. Polała się krew, więc musiałam pojechać na pogotowie. Tam chirurg zerwał mi drugą połowę paznokcia (ból nie do opisania). Założono opatrunek i kazano przemywać rivanolem. I tyle. Żadnych więcej zaleceń, informacji. Czy ktoś z was przeżył już coś takiego? Ile czasu trzeba nosić opatrunek, czy wystarczy samemu zmienić na zwykły jałowy gazik, czy trzeba chodzić codziennie do przychodni. Co z obrzękiem, no i tą niemiłą raną? Jak długo się to goi, kiedy można zacząć normalnie chodzić i po jakim czasie już jest wszystko ok, czyli zagojona rana i możliwość założenia buta? Dzięki za odpowiedzi.

Reklama
u?ytkownik
medicus

Przemywanie rivanolem i zmianę opatrunku,może pani robić sama/proszę zadbać o czystośc rąk/Po utwożeniu się*strupka*zmienić na np Prestopor/przylepiec z gazikiem.który pozwala *odychać*/Obrzęk sam przejdzie do tygodnia,Przy chodzeniu,będzie występował,dyskomfort,uczucie bólu jest zależne od człowieka,napewno z dnia na dzień będzie mniejszy.Obuwie luźne nie uciskające,przewiewne.

u?ytkownik
maggda

Witam. Dziś miałam nieprzyjemny wypadek i doszło do naderwania paznokcia u nogi ( duzy u lewej stopy) . Nie zerwal sie do konca ,ale trzyma sie bardzo slabo. CO robic? zerwac go czy zostawic, przykleic klejem, isc do kosmetyczki??

u?ytkownik
IKA

Wczoraj moałam podobny wypadek, z tym samym zakończeniem.Do tego paznokiec pekł w zdłuz na pół.palec spóchł,paznokiec podniósł się już troche do góry.Przyłozyłam altacet w żelu i zdjjęłam plaster, ale znów założyłam.Wydaje mi się,zepaznokieć bedzie schodził,az boję sie pomyślec,jak będę chodzić w pełnych butach.Nie wiem czy iść do lekarza,biję się,że będzie go zrywac.Nie wytrzymam.Na razie pod plastrem trzyma się.Powinnam zmyc lakier,ale zaczekam jeszcze ze wzgledu na możliwość zakarzenia.A wogole nie wiem co robić, może jakis lekarz nam cos tu doradzłby? Czekam z niercierpliwościa i pełna obaw.

u?ytkownik
haemophilus

Niestety w takim wypadku najlepiej udać się do chirurga. Każdy przypadek trzeba traktować indywidualnie. Możliwe, że będzie trzeba zerwać paznokieć.

u?ytkownik
Aguśśś

Hej! przezylam taki wypadek jak go opisujecie... bylo lato chodzilam w japonkach i troche zaposcilam paznokcie... i mialam troche dluzsze... no i zachaczylam o schodek. paznokiec zerwal mi sie gdzies na 2/3 paznokcia. krew mi leciala z pod paznokca. ale go nie ruszalam. przemylam woda utleniona plukalam paznokcia. zrezygnowalam z wizyty u chirurga bo wiedzialam ze paznokiec beda mi zrywac. musialam uwazac jak i gdzie chodze bo lekkie zachaczenie bardzo bolalo. ale gdzes po 3 tyg przestalo wogole bolec. po 2 miesiacach paznokiec nadrwany mi odpadl i podspodem byl juz nowy tyle ze polowa dopiero ale rosnie dalej. i obylo sie bez chirurga :)

u?ytkownik
Andzia159

Witam wszystkich i proszę o pomoc...:(wczoraj strzeliłam paznokciem o mebel, ból niesamowity, krew trysnęła i okazało się,że zerwał mi się tips z całym paznokciem u małego palce w prawej ręce :( Teraz rana nie ładnie wygląda, jest jakby mokra..czy ktoś może mi powiedzieć ile to się będzie goić i ile bedzie boleć? Zastanawiam się,czy Riwanolem przemywać,chociaż na razie nie dotykam, bo boli strasznie *(

u?ytkownik
TyTyRyTy

Witam wszystkich wczoraj zatrzasnelam sobie w drzwiach od auta maly paluszek od reki i paznokiec mi sie zlamal na tym bialym luku wlasciwie przy samej nasadzie...mam ten paznokiec caly czas bo zakleilam wczoraj plastrem i obandazwalam odrazu...dzis jak zmienialam opatrunek widze ze palec jest napuchniety od wody...czy musze ten stary paznokiec isc zerwac???

u?ytkownik
iza

Ja tę krzywdę zrobiłam sobie nie całą godzinę temu. Nadal boli, wasze komentarze są szokujące, a co jeżeli uszkodziłam nerw, jeżeli paznokieć nie odrośnie?Nie wiem czy iść do lekarza czy samemu zmieniać optrunek.

u?ytkownik
RAFAŁ

Witam wszystkich i pozdrawiam, mam ten sam problem zerwałem paznokieć na palcu u stopy trzyma się na samym końcu, boję się iść do lekarza bo będzie chciał go zerwać ,dopuki jest paznokieć oslania mi ranę i nie boli. Mam pytanie czy tak można i czym przykładać.

u?ytkownik
x

Należy zerwać paznokieć, który odstaje, nawet kawałkiem, ponieważ może wdać się zakażenie i narobi się jeszcze gorzej. Wcale to tak strasznie nie boli.

u?ytkownik
gosc

Palec moczyc w wodzie ciepłej z dodatkiem szarego mydła powinien sam odejsc

u?ytkownik
kamyczka

Hej ja tez ma ten sam problem lecz u dloni malutki palec.mialam tipsa na nim i podczas sprzatania przy gwaltownym ruchu zerwalam sobie jego do polowy i nie wiem co mam zrobic dalam pod wode ale piecze bardzona dodatek mam warstwe zelu na nim :( czy moze mi ten paznokiec zejsc sam obejdzie sie bez lekarza jak myslicie .

u?ytkownik
agnieszka

Mam pytanie miałam zerwanego paznokcia czym go teraz przemywac

u?ytkownik
RENATA

Hej 2 dni temu zerwalam paznokcia u prawej reki tego malego straszny bol,dostalam w aptece jakis plaster zelowy i preparat na znieczulenie nie boli teraz ale wyglada jak by byl caly czas mokry jak zdejme plasterek,co robic prosze o rady.moze powinnam isc do lekarza,skora wokol rany taka wymieknieta i biala,okropny widok.prosze o rade.pozdrawiam