Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Kamica dróg żółciowych, w przewodach wewnątrzwątrobowych


Gość Kasia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 10 lat temu usunięto mi pęcherzyk żółciowy z powodu kamicy. Po 7 latach (dwie przebyte ciąże w międzyczasie) okazało się, że mam kamyki w przewodach wewnątrzwątrobowych. Miałam bardzo duże ataki. Doszło więc do zabiegu EPCW, w którym zepchnięto kilka złogów (błotko) do dwunastnicy (ale nie wszystkie). Okazało się, że mam zwężenie prawego przewodu wewnątrzwątr.Przepisano mi lek - kwas żółciowy - na rozpuszczenie pozostałych kamieni. Przez 3 lata miałam spokój, niedawno zaczęły się ponownie ataki. Czeka mnie kolejne EPCW ale panicznie się boję. Wiem, że lekarz który go wykonuje jest bardzo doświadczonym endoskopistą ale powiedział, że nie podaje się znieczulenia ogólnego gdyż zabieg wymaga współpracy ze strony pacjenta. Jednym słowem - boję się tego zabiegu. Czy to prawda że jak brodawka Vatera już jest nacięta po poprzednim zabiegu, to czy kolejne badanie jest mniej bolesne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie ma to wpływu na to, że kolejne badanie będzie mniej bolesne. Musi Pani sobie uświadomić fakt, że śluzówka jelita (także brodawki Vatera) nie jest unerwiona i manipulacje w jej zakresie nie wywołują dolegliwości bólowych. Ból jest wywołany napinaniem całej ściany jelita i jej pociąganiem (manipulacjami gastroskopu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×