Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Heteroechogeniczność ognistka w tarczycy


Gość Krystyna

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam informacji na temat heteroechogenicznym ognisku. Znajduję różne określenia echogeniczności tylko nie to poszukiwane. W badaniu usg jest napisane: * w dolnym biegunie kikuta prawego nieostro odgraniczone, heteroechogeniczne ognisko o wym. 8*7*8 mm*, zaś w badaniu biopsji tarczycy:* odrost prawego płata tarczycy śr.8mm, grupy tyreocytów bez cech atypii. Obfity koloid.* Z tarczycą mam problemy od 6 lat, od strumektomii. Bardzo proszę o wyjaśnienie, interpretacjie wyników badań. Wizytę mam dopiero w grudniu. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heteroechogeniczna znaczy niejednorodna (o budowie lito, torbielowato, płynowej - jak w zwyrodnieniu). Wynik cytologii z biopsji jest prawidłowy. Po strumektomii (jeśli to była całkowita resekcja) doszło do niewielkiego (bardzo małego) odrostu tarczycy. Oczywiście leczeniem powinien zająć się endokrynolog. Wskazane byłoby wykonanie kontrolnych badań hormonalnych - TSH,fT4 i fT3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za odpowiedź. Hormony tarczycy są w normie. Badania są robione regularnie. Do tego wszystkiego doszła zmiana w lewej piersi z wyciekiem w kolorze zielonym. Endokrynolog wysyła mnie do onkologa, zaś onkolog do endokrynologa. Nie mam tak naprawdę fachowej opieki. Leczę się także prywatnie i nikt nie ma pomysłu co dalej. W niedalekiej przyszłości mam zamiar zajść w ciążę, ale coś mi się wydaje, że to nie tak szybko nastąpi. Tak czy inaczej, dziękuję jeszcze raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×