Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Bolesne i opuchnięte kolano po operacji


Gość krysia

Rekomendowane odpowiedzi

1 września tego roku miałam operację rewizję stawu kolanowego prawego z z całkowitym wycięciem łękotki przyśrodkowej.Jeszcze w szpitalu miałam 4 punkcje. zawsze po opatrunku trzeba było usuwać plyn. Przeszłam rehabilitację gdzie też wyonano punkcję i pobrano próbkę na posiew. wynik negatywny. Kolano jest w dalszym ciągu opuchnięte bolące i ocieplone teraz może mniej po podaniu Diprofosu do stawu, Po tej operacji gdzie było napisane wysiękowe zapalenie maziówki nie da się chodzić.Kolano jest opuchnięte i bolesne nawet jak siedzę lub leżę. Bardzo mnie to martwi co mogę jeszcze zrobić czyżby musiałabyć następna operacja. Proszę gorąco o poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę jeszcze w tej sprawie skonsultować się ponownie z poradnią rehabilitacyjną. Może lekarz specjalista rehabilitacji doradzi w jaki sposób postępować i być może zaleci odpowiednią fizjoterapię (zabiegi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedz. 26 listopada dostałam ponowny zastrzyk z Diprofosu ale narazie nic się nie zmieniło może trochę kolano jest chłodniejsze ale bolesne mam uczucie jak by był tam kamień którego nie mogę usunąć. Po dłuższym chodzeniu kolano jest zblokowane także od tyłu i boków. Byłam miesiąc na rehabilitacji w Konstancinie gdzie byłam operowana rehabilitacja super ale skierowali mnie jednak do ortopedy. Lekarz proponuje serię zastrzyków go one, które miałam przed operacją i nic mi nie pomogły. Jest to duży wydatek i chyba mnie na niego ponownie nie stać. Proszępowiedzieć w miarę swoich możliwości czy coś z tym można zrobić oprócz endoprotezy. Dziękuję serdecznie i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastrzyk raczej nie - przed operacja powinni zrobić rezonans po operaci echografie - na rezonansie widać wszystko - na echo tylko zmiany być może przed operacja był tam plyn który teraz się uwalnia Echo to pokaze wiec przed kolejna operacja powinni to sprawdzić . U mnie tak jest przy stanie zapalnym operacja nic nie da . Jeżeli leki nie pomagają , zastrzyk radioaktywny w kolano . Będę wiedział za jakies 2-3 tygodnie . czekam na efekty po 3 punkcjach . Ortopeda jest przeciwny kolejnej operaci bo to nie ma sensu jeżeli nie usuna stanu zapalnego . 2 operacje na lekotki i kolejna czeka na zepke kolanowa . Jedyna rada ortopeda kaze siedzieć na dupie wiec siedz a jak nie to potem masz co zrobiles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×