Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Drobne zmiany ogniskowe i zwapnienia w tarczycy


Gość maria z łukowa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość maria z łukowa

Stan po leczeniu 131J. Tarczyca położona typowo, symetryczna o orientacyjnych wymiarach: Płat prawy: 8x11x30mm Płat lewy: 8,5x10x30mm Echogeniczność miąższu niejednorodna. W obu płatach drobne zmiany ogniskowe i zwapnienia, największa w dolnym biegunie PP hyperechogeniczna 6,7x4,7mm. Obustronnie widoczne pojedyncze węzły chłonne wzdłuż naczyń szyjnych o prawidłowej budowie. Chciałabym uzyskać interpretacje tych wyników i czy są one bardzo negatywne, ponieważ w tym roku nie mam szans już na konsultacje z lekarzem. Zapisy są dopiero po nowym roku a ja chciałabym się dowiedzieć czego mam się spodziewać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z opisu USG wynika, że jest to zwyrodnienie guzowate tarczycy z cechami zapalenia i odczynem węzłowym (zapaleniem odczynowym węzłów chłonnych). Zmiana w dolnym biegunie płata prawego może wymagać biopsji cienkoigłowej. Ważne oczywiście są także poziomy hormonów tarczycy czyli TSH i fT4. O dalszym postępowaniu musi zadecydować endokrynolog. Może uda się Pani przyspieszyć wizytę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w obu platach tarczycy widocznych jest kilka guzkow tarczycowych -hypo-,normo- i hyperechogennych .Najwiekszy zguzkow w lewym placie tarczycy _ normoechogenny ,dobrze ograniczony owymmmmiarac 1,0 X 1,3 cm w czesci srodkowej plata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×