Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból brzucha, pleców i nogi a atak kolki nerkowej


Gość Monika

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, zwracam się z pytaniem, na które większość lekarzy, u których byłam, nie znleżli odpowiedzi. Mianowicie od około 8 lat dokucza mi ból brzucha po prawej i lewej stronie obok pępka, pod żebrami, wzgórek łonowy oraz plecy po prawej stronie, biodra i noga prawa. Badania , na których byłam, krew, mocz, usg, tomografia, nie wykazały nic prócz kamieni w nerkach. Pół roku temu miałam atak kolki nerkowej prawej i bolało podobnie. Czy powyżej opisany ból (brzucha, pleców, bioder i nogi) mogą wskazywac na objawy dotyczące nerek? Z góry dziękuję. Dodam jeszcze do mojej wypowiedzi, że ból występuję koło pępka i jakby schodził w dół do wzgórka łonowego i nogi prawej. Mam takie dolegliwości już około 8 lat z różną częstotliwością (tydzień boli, pół roku nie boli, 2 miesiące boli, 5miesięcy nie boli). Jak boli to zaboli i przestaje itd. Nie zauważyłam też aby te bóle były związane z jedzeniem ani też z wypróżnianiem się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za odpowiedż. Zastanawiam się jeszcze tylko nad tym, czy istnienie tzw. *piasku* w nerkach i ewentualne jego schodzenie przez moczowody mogą również dawac powyższe objawy bólów brzucha. Dziękuję jeszcze raz. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,proszę o pomoc od dwóch miesięcy boli mnie brzuch.Byłam już u wielu lekarzy,zrobiłam masę badań. Pierwsza diagnoza przeziębiony pęcherz dostałam furagin, nie pomogło.Więc zalecono mi antybiotyk Nolicin .-nie pomogło.Dostałam bardzo silnych bóli,brzucha i krzyża. Do toalety chodziłam co 10min.Ból był tak nie znośny że pojechałam do szpitala.Tam lekarz bez żadnych badań stwierdził zakażenie pęcherza,i dostałam Monural dwie dawki,i Uro-Vaxom.Lek pomógł na cztery dni,ale mój organizm zle go znosił .Bo trzęsły mi się ręce,pociły się i ciśnienie mi gwałtownie rosło i spadało.Pierwsze badanie moczu wykazało liczne kryształy szczawianu wapnia.badanie krwi dobre,Ob dobre. Usg brzucha dobre,Usg pochwy dobre, dostałam znowu antybiotyk Bactrim pomogło na cztery dni.badanie posiewu dobre,mocz powtórny dobry.I ból powrócił i jest do dzis.W między czasie brałam Buskopan,No-spe.Uro ap Nimesil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam że byłam jeszcze neurologa,wszystko ok,dostałam skierowanie na basen,u ortopedy zrobił mi prześwietlenia i wyszło że mam zwężenie przestrzeni międzykręgowej L5/S1.A mój lekarz urolog mówi że to od kręgosłupa,że mam walczyć o rezonans.Boli mnie wzgórek łonowy,nogi do kolan,pachwiny.i plecy,mam 30 lat i małe 3 letnie dziecko i nie mam siły by się z nią bawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emilio, ja miałam 15 lat temu atak kolki nerkowej. Wtedy dowiedziałam się po raz pierwszy, jak to boli i że mam piasek. Pomogło mi leczenie Fitolizyną i Uroseptem. Może był też jakis antybiotyk, tego nie pamietam. Zużyłam 2 tubki Fitolizyny i 2 plastry tabletek uroseptu. Potem jadłam i piłam, co chciałam. Unikałam tylko szczawiu. A, no i nie piję alkoholu, więc piwem nie mogłam się wspomagać w leczeniu. Dopiero w tym roku ponownie pojawił się złóg w badaniach i torbiel - wyszło przypadkiem w TK. Znowu zastosuję to samo leczenie w nadziei, że pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za twoją radą kupie Fitolizyne,i oczywiście spróbuje.To lek na receptę? Nadal boli,a Urosept brałam i nie pomogło.Niestety też jestem w gronie nie pijących.Znowu byłam w szpitalu ,i każdy lekarz mówi coś innego.Dla ortopedy to dziwne że tak boli.I dał mi skierowanie do przychodni ortopedycznej,a tam zadecydują co dalej.Tylko leki każą brać,tak pomagają w szpitalach.Traktują chorych jak intruzów.A to że od dwóch miesięcy cierpię,bo boli 24h.To nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisywane bóle w dole pachwinowym oraz po prawej stronie pod żebrem są charakterystyczne dla kamicy nerkowej. W celu spędzenia kamieni lub piasku, który nie jest wykrywalny przy badaniu USG należy systematycznie pić sok z cytryny- można słodzić miodem. Nie używać cukru rafinowanego! Jeżeli już to brązowy trzcionowy. Dużo pić, skakać po schodach, gimnastykować się . Od czasu do czasu można pić miętę. Pozdr. MAREK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witamwas wszystkich *to cholerstwo i te bule ja tez mam ,pierunstwo tak dokucza ,walcze z tym dlugo ,w koncu juz mnie tak wnerwilo ze poszukalem znachora ,bo lekarze nie mogli mi pomuc na to paskudztwo *zalecenie brac shiling tong ,qian lije tong,olej rkitnika ,oliwe zoliwek, ziele dziurawca,ijeszcze jakies gozkie zielko , a i cystone ,kazal pic duzo wody zrudlanej ,jezeli przy sikaniu bedzie rzlo to znacz ze to dziadostwo wylazi zczlowieka no i ta sie dzieje ,mam nadzieje ze wreszcie wylezie ta zaraza zycze zdrowia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam u mojej 10 letniej corki w analizie moczu wyszlo ze ma liczne krysztaly szczawianu wapnia i lekarz powiedzial ze to piasek w nerkach na usg lekarz powiedzial ze jest wszystko ok ze nie ma zlogow ale kazal jej pic duzo wody i wode z cytryna czy to moze jednak byc ten piasek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisze krótko bo po co się rozwodzić w temacie proszę zażywać sobie dwie kapsułki 3 razy na dzień tego ziołowego preparatu o nazwie * Rowatinex * pomoże zapewniam leczenie do 3 miesięcy potem przerwa ze dwa i można dalej pomaga pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem. Ból utrzymujący się od miesiąca. Trafiłam nawet na SOR z podejrzeniem wyrostka robaczkowego. Byłam na usg jamy brzusznej. Mam po jednym kamieniu w obu nerkach 6 mm i 4 mm. Jak to radiolog stwierdził, prawdopodobnie coś schodzi z moczowodu, ale tego nie widzi bo połowa moczowodu jest widoczna, a druga połowa *pod kichami*. I skoro mam coś w nerkach to czego miałabym nie mieć w moczowodzie. Wyniki moczu są w porządku. Biorę furaginę, nospe i czasem jakieś leki przeciwbólowe jak już wytrzymac nie mogę. Chirurg mówił, że tu dla niego pracy nie ma, trzeba szukać dalej. Ginekolog ok, cytologia w porządku bez zmian. Jedynie w nocy mnie nie boli- jak jest ciepło. Jak tylko lekko zmarznę , od razu pojawia się ból. Od czasu do czasu mam parcie na pęcherz. Sama już nie wiem co mi jest... Boli mnie różnie. Dół jamy brzusznej promieniujący do wysokości pępka, wzgórek łonowy, prawa pachwina oraz noga, aż palce drętwieją. Boli mnie też na wysokości prawej nerki. Jeśli ból zniknie zaczyna boleć mnie brzuch nad pępkiem. I tak na zmianę. Jest mi często nie dobrze i nie mam apetytu. Ale ostatnio miałam sporo stresu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknij sobie może na portal adamed.expert z tego co pamiętam jest tam sporo opisane na temat właśnie kolki nerkowej. Sama jakiś czas temu miałam ten problem w rodzinie także naprawdę wiem co to znaczy. Ataki, bóle coś okropnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy ataku kolki nerkowej ból był ogromny, plecy, brzuch, podbrzusze i okolice biodra. Coś strasznego, co mam nadzieję już mnie nie dopadnie. Podczas ataku piłam dużo wody i fitolizynę w paście, ponieważ działa przeciwzapalnie i moczopędnie, a musiałam dużo sikać, by pozbyć się złogu, który juz znajdował się w moczowodzie. Dodatkowo brałam dużo środków przeciwbólowych i rozkurczających. Teraz dbam o profilaktykę i codziennie stosuję fitolizynę, bo mam tendencję do odkładania się złogów piasku w nerkach, a dzięki tej paście USG nerek wychodzi ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×