Ból brzucha, pleców i nogi a atak kolki nerkowej

u?ytkownik
Monika

Dzień dobry, zwracam się z pytaniem, na które większość lekarzy, u których byłam, nie znleżli odpowiedzi. Mianowicie od około 8 lat dokucza mi ból brzucha po prawej i lewej stronie obok pępka, pod żebrami, wzgórek łonowy oraz plecy po prawej stronie, biodra i noga prawa. Badania , na których byłam, krew, mocz, usg, tomografia, nie wykazały nic prócz kamieni w nerkach. Pół roku temu miałam atak kolki nerkowej prawej i bolało podobnie. Czy powyżej opisany ból (brzucha, pleców, bioder i nogi) mogą wskazywac na objawy dotyczące nerek? Z góry dziękuję.

Dodam jeszcze do mojej wypowiedzi, że ból występuję koło pępka i jakby schodził w dół do wzgórka łonowego i nogi prawej. Mam takie dolegliwości już około 8 lat z różną częstotliwością (tydzień boli, pół roku nie boli, 2 miesiące boli, 5miesięcy nie boli). Jak boli to zaboli i przestaje itd. Nie zauważyłam też aby te bóle były związane z jedzeniem ani też z wypróżnianiem się.

Reklama
u?ytkownik
haemophilus

Tak, to mogą być bóle związane z kamicą nerkową, często ból promieniuje do biodra, nogi.

u?ytkownik
Monika

Bardzo dziękuję za odpowiedż. Zastanawiam się jeszcze tylko nad tym, czy istnienie tzw. *piasku* w nerkach i ewentualne jego schodzenie przez moczowody mogą również dawac powyższe objawy bólów brzucha. Dziękuję jeszcze raz. Pozdrawiam.

u?ytkownik
stapler

Takie objawy jak Pani opisuje mogą właśnie świadczyć o schodzeniu drobnych złogów przez moczowody z nerek.

u?ytkownik
Monika

Dziękuję za odpowiedż na moje pytania. Serdecznie pozdrawiam.

u?ytkownik
emilia

Witam,proszę o pomoc od dwóch miesięcy boli mnie brzuch.Byłam już u wielu lekarzy,zrobiłam masę badań. Pierwsza diagnoza przeziębiony pęcherz dostałam furagin, nie pomogło.Więc zalecono mi antybiotyk Nolicin .-nie pomogło.Dostałam bardzo silnych bóli,brzucha i krzyża. Do toalety chodziłam co 10min.Ból był tak nie znośny że pojechałam do szpitala.Tam lekarz bez żadnych badań stwierdził zakażenie pęcherza,i dostałam Monural dwie dawki,i Uro-Vaxom.Lek pomógł na cztery dni,ale mój organizm zle go znosił .Bo trzęsły mi się ręce,pociły się i ciśnienie mi gwałtownie rosło i spadało.Pierwsze badanie moczu wykazało liczne kryształy szczawianu wapnia.badanie krwi dobre,Ob dobre. Usg brzucha dobre,Usg pochwy dobre, dostałam znowu antybiotyk Bactrim pomogło na cztery dni.badanie posiewu dobre,mocz powtórny dobry.I ból powrócił i jest do dzis.W między czasie brałam Buskopan,No-spe.Uro ap Nimesil

u?ytkownik
emilia

Dodam że byłam jeszcze neurologa,wszystko ok,dostałam skierowanie na basen,u ortopedy zrobił mi prześwietlenia i wyszło że mam zwężenie przestrzeni międzykręgowej L5/S1.A mój lekarz urolog mówi że to od kręgosłupa,że mam walczyć o rezonans.Boli mnie wzgórek łonowy,nogi do kolan,pachwiny.i plecy,mam 30 lat i małe 3 letnie dziecko i nie mam siły by się z nią bawić.

u?ytkownik
Renata

Emilio, ja miałam 15 lat temu atak kolki nerkowej. Wtedy dowiedziałam się po raz pierwszy, jak to boli i że mam piasek. Pomogło mi leczenie Fitolizyną i Uroseptem. Może był też jakis antybiotyk, tego nie pamietam. Zużyłam 2 tubki Fitolizyny i 2 plastry tabletek uroseptu. Potem jadłam i piłam, co chciałam. Unikałam tylko szczawiu. A, no i nie piję alkoholu, więc piwem nie mogłam się wspomagać w leczeniu.
Dopiero w tym roku ponownie pojawił się złóg w badaniach i torbiel - wyszło przypadkiem w TK. Znowu zastosuję to samo leczenie w nadziei, że pomoże.

u?ytkownik
emilia

Za twoją radą kupie Fitolizyne,i oczywiście spróbuje.To lek na receptę? Nadal boli,a Urosept brałam i nie pomogło.Niestety też jestem w gronie nie pijących.Znowu byłam w szpitalu ,i każdy lekarz mówi coś innego.Dla ortopedy to dziwne że tak boli.I dał mi skierowanie do przychodni ortopedycznej,a tam zadecydują co dalej.Tylko leki każą brać,tak pomagają w szpitalach.Traktują chorych jak intruzów.A to że od dwóch miesięcy cierpię,bo boli 24h.To nic.

u?ytkownik
MAREK

Opisywane bóle w dole pachwinowym oraz po prawej stronie pod żebrem są charakterystyczne dla kamicy nerkowej. W celu spędzenia kamieni lub piasku, który nie jest wykrywalny przy badaniu USG należy systematycznie pić sok z cytryny- można słodzić miodem.
Nie używać cukru rafinowanego!
Jeżeli już to brązowy trzcionowy. Dużo pić, skakać po schodach, gimnastykować się . Od czasu do czasu można pić miętę. Pozdr. MAREK

u?ytkownik
dzof

Witamwas wszystkich *to cholerstwo i te bule ja tez mam ,pierunstwo tak dokucza ,walcze z tym dlugo ,w koncu juz mnie tak wnerwilo ze poszukalem znachora ,bo lekarze nie mogli mi pomuc na to paskudztwo *zalecenie brac shiling tong ,qian lije tong,olej rkitnika ,oliwe zoliwek, ziele dziurawca,ijeszcze jakies gozkie zielko , a i cystone ,kazal pic duzo wody zrudlanej ,jezeli przy sikaniu bedzie rzlo to znacz ze to dziadostwo wylazi zczlowieka no i ta sie dzieje ,mam nadzieje ze wreszcie wylezie ta zaraza zycze zdrowia

u?ytkownik
agnieszka

Witam u mojej 10 letniej corki w analizie moczu wyszlo ze ma liczne krysztaly szczawianu wapnia i lekarz powiedzial ze to piasek w nerkach na usg lekarz powiedzial ze jest wszystko ok ze nie ma zlogow ale kazal jej pic duzo wody i wode z cytryna czy to moze jednak byc ten piasek

u?ytkownik
Anka

Droga Emilko czytając Twoje posty, to tak jakbym czytała o sobie,przechodzę to samo(objawy,badania,odsyłanie do różnych lekarzy).Napisz -jesli tu jeszcze zaglądasz jak w koncu sobie pomogłaś ?

Twoja odpowiedź