Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Krwista wydzielina z sutka chłopca


Gość Sylwia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mój synek ma rok i od 5 miesięcy wydziela mu się z sutków krwista wydzielina.Podobne pytanie było zadane na forum tylko ze ja już robiłam wymaz wydzieliny z sutka,usg i wszystko wyszło w porządku.Wynik prolaktyny wyszedł podwyższony i czy ta wydzielina może być związana z prolaktyną u chłopca ? Ta krew znajduje się na ubranku z jednego sutka a z drugiego tylko jak ścisnę.Czy takie małe dzieci się leczy na podwyższoną prolaktynę ? Kiedy to może minąć bo ciągle ubranka są brudne krwią co prawda jest to około 8 kropek wielkości około 1mm jedna może troszkę mniejsze, przecież tak nie powinno być.Czy tak mały chłopiec może mieć brodawczaka sutka lub gruczolaka przysadki mózgowej ? Powiem jeszcze że karmiłam go do 10 miesiąca i od urodzenia aż do czasu gdy ta krew się pojawiła to wydzielało się mu z sutka mleko podobno z moich hormonów no ale czemu przekształciło się w krew i nie ustało po odstawieniu go od piersi? Czy wykonać jeszcze jakieś badania czy po prostu czekać ? Z góry dziękuję za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba na pewno w tej sprawie skonsultować się z endokrynologiem i to specjalizującym się w przypadkach dziecięcych. Podwyższony poziom prolaktyny może doprowadzać do nadczynności gruczołów sutkowych, przekrwienia ich co może wywoływać nawet niewielkie krwawienia z sutków. Wątpliwym jest, że przyczyną są gruczolaki przewodów sutkowych. Trzeba by także dziecko przebadać w kierunku ewentualnego guza przysadki. O wszystkim najlepiej jednak, żeby zadecydował endokrynolog.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×