Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Laesio hepatis Nephrolithiasis sabulosa ambilat susp


Gość Barbara

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Barbara Styczeń

Zrobiłam USG jamy brzusznej. Martwi mnie wątroba. Co z nią jest i co mogę zrobić? Poniżej opis do USG. Badanie USG jamy brzusznej: Wątroba ni.epowiększona o gęstszym echogramie miązszu - Jak w steaostzie, z nieco wyodrębnaiają się ok. 15 mm stre1 hypoechogeniczną w stosunku do pozostałego miąższu wątroby w przypęchf;rzykowym odcinku - naj pewniej fragment prawidłowgo miązszu wątroby POza tym echogra wątroby jednorodny. Drogi żółciowe_wewnątrz i zewnątrzwątrobowe nieposzerzone. Pęcherzyk żółciowy o niepogrubiałej ścianie bezkamiczy /echoujemny/. Trzustka niepowiększona o prawidłowym echogramie miąższu z nieposzerzonym przewodem WJrsunga Nerki prawidłowej wielkości, kształtu i położenia bez cech zastoju w UKm-ach Obustronnie widoczne są skąpesilniejsze echa ze skpeieńk1etichów odpowiadające zwłóknieniom pozapalnym, częśc z tych ech wykazuje dyskretne stozki akustyczne co budzi podejrzenie zmiany o charakterze piasek Szerokość i echogram warstwy miąższowej nerek w normie POla nadnerczowe wolne Śledziona niepowiekszona ,jednorodna Pęcherz moczowy o niepogrubiałej ścianie, transsoniczny. Przestrzeń zaotrzewnowa w widocznych odcinkach w wolna Duże naczynia jamy brzusznej prawid!owej szerokości Wnioski: laesio hepatis Nephrolithiasis sabulosa ambilat susp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

laesio hepatis Nephrolithiasis sabulosa ambilat susp.Rozlana wątroba,kamica nerkowa,podejrzenie występowania piasku. Stany pozapalne w nerkach/np po przeziębieniu/Leczenie farmakologiczne.Nie znam przyczyn badania USG /Jakie są objawy chorobowe/więc trudno się wypowiedzieć.Będzie potrzebne jeszcze badanie wątrobowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Barbara Styczeń

Czuję się dobrze. USG jamy brzusznej - poszukiwanie przyczyn nadcisnienia. Już mam ustawione 126-132/60 /78. mam podwyzszony cholestrerol HDL 1,35 nmol/l, LDL 3,2,trójglicerydy 1,63, ALT 27,Kreatynina 90, eGFR 54. Co mogę zrobić? Czy Essential forte może mi pomóc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaniżone wyniki /Kreatynina 90nmol/l,oraz wielkości przesączania kłębuszkowego /eGFR/ 54ml/min/wskazują na PCHN/przewlekła choroba nerek.Powinna pani udać się do nefrologa lub urologa.Może ,to wpływać na wzrost ciśnienia krwi.Na wątrobę wystarczy Essential forte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×