Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Nawroty ropni odbytu


Gość Jarek G.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Panie doktorze mam problemy z ropniami odbytu. Powtarza mi się ta przypadłość 5 raz. ropnie miałem 1 raz z lewej strony i 4 razy z prawej. Przy 3 razie wyglądało to tak, zaczęło mnie boleć lewe jądro i okolice jądra ,między jądrem a odbytem. (nie wiem jak się to fachowo nazywa). Poszedłem do Urologa kazał zrobić USG,ale wykluczył ropień. Na usg wyszło zapalenie najądrza na który dostałem cipronex. Zaczeły się problemy z chodzeniem więc pojechałem do szpitala, tam stwierdzili że to nie ropień i znowu wysłali mnie do urologa. Następnego dnia zrobił mi się ropień duży i pękł. Ulżyło mi i jednocześnie przestało mnie bolec w okolicy miedzy jądrem a odbytem. Pojechałem do szpitala, gdzie mnie znowu nacięto i zdrenowano ropień. Po wyjściu ze szpitala po około 4 tygodniach rana zarosła. Po tygodniu od tego zdarzenia znowu w miejscu rany pojawił się ropień, pękł. Znowu pojechałem do szpitala, gdzie uznali że jest powierzchowny przepisali metronidazol w czopkach i płukanie strzykawką z wodą utlenioną plus maści. Podczas płukania ostatnio zaczęło mnie boleć i piec w okolicy między jądrem a odbytem po stronie rany, po naciśnięciu na to miejsce z rany wydostaje się troszkę tej wody utlenionej z płukania, co to może być bo ja już nie daje sobie z tym rady, proszę o pomoc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

W takiej sytuacji najlepiej udać się do chirurga. Trzeba ustalić czy nie występują przypadkiem przetoki okołoodbytnicze oraz ewentualnie naciąć ponownie powstały ropień. Przy prawidłowo przeprowadzonym zabiegu nawroty zdarzają się rzadko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×