Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Gorączka i rozejście zwów po operacji wodniaka jądra


Gość Włodzimierz

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Włodzimierz

Witam. Jestem po operacji wodniaka prawego jadra. Operację wykonano w dniu 25.08.2009. Po wyjsciu ze szpitala 28.08.2009 okazało się, że goraczkuje i w 2 miejscach szwy rozwiazały się. Kontrole lekarskie i zalecenia lekarskie wykonywałem w/g wypisu i porad lekarza urologa. Do dnia dzisiejszego jestem na zwolnieniu lekarskim poniewaz miejsce pooperacyjne boli. Jadro jest w/g mnie powiekszone, niekształtne i umiejscowione bardziej w gornej czesci niz to drugie. Mam wrazenie jak by to było podwiązane. Po dłuszym spacerze i wysiłku pobolewa w prawej pachwinie promieniującym bulem. Nie wspomne o bulu jaki jest po kierowaniu autem. Badania USG i kontrole lekarskie kończą się powiadamianiem , że wszystko w swoim czasie. Dowiedziałem się jeszcze, że pobolewa bo płyn nie moze się wchłononć. JAk długo mogę jeszcze to odczuwac? Czy to normalne zjawisko? Mam 55 lat i co dalej. Po operacji miało byc lepiej a tu problemy. Nagrzewaniwe i smarowanie Ketonalem miejsca pooperacyjnego. Owszem ale jak długo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami po takim zabiegu z zakażeniem rany pooperacyjnej może dojść do przewlekłego zapalenia jądra z odczynem zrostowym wokół jądra. Leczenie w takiej sytuacji jest długotrwałe i uciążliwe. Dolegliwości bólowe mogą utrzymywać się miesiącami. Musi Pan chodzić systematycznie na zalecane badania kontrolne przez urologa i spełniać jego zalecenia. Czasami dochodzi do wznowy wodniaki i wtedy może być konieczny ponowny zabieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×