Przerzuty rakowe z tarczycy do płuc i węzłów chłonnych

u?ytkownik
Daniel

Witam,
Przeszło dwa miesiące temu moja 20 letnia siostra przeszła operację usunięcia całej tarczycy wraz z częścią wezłow chłonnych szyi. Powodem operacji okazał sie nowotwór brodawkowaty złośliwy. W zeszłym tygodniu odbyła kurację jodem w instytucie onkologii w Warszawie. W trakcie odbywania tego leczenia wykonano jej prześwietlenie szyi wraz z rezonansem magnetycznym ciała. Z wyników badania wyszło, że nastapiły przerzuty na płuca i 4 wezly chłonne o wymiarach 3x2x2 cm. W przypadku płuc czeka ją kilkukrotna kuracja jodem co pół roku natomiast co do węzłów chłonnych chirurg podejmie decyzję czy leczenie będzie operacyjne czy naswietlanie. Proszę o informację czy tego typu przerzuty są wyleczalne i ewentualnie jakich rokowań nalezy się spodziewać dla jej wieku.

Dziękuje za udzielenie jakiejkolwiek odpowiedzi.

Reklama
u?ytkownik
haemophilus

Prawdopodobieństwo wyleczenia jest duże, ponieważ jest to osoba młoda. Poza tym usunięto wyjściową zmianę, a leczenie jodem promieniotwórczym jest w tym wypadku dobrym leczeniem.

u?ytkownik
Daniel

Rozumiem, jednakże zastanawia mnie fakt przerzutu na płuca, który przy badaniach poprzedzających usunięcie tarczycy nie został zdiagnozowany.

u?ytkownik
haemophilus

Tak, mam na myśli tutaj zmiany właśnie w płucach. Rokowania są dobre. Wcześniej być może nie wykonano tak dokładnych badań.

u?ytkownik
Lidia

Życzę dużo zdrowia dla siostry Pana Daniela. Pozdrawiam. Wiem jaki to ból dla Was. Trzymajcie się ciepło. Dużo zdrówka i miłości.

u?ytkownik
m

Moja mama ma guski na plucach i tak sie strasznioe boje prosze codziennie pana boga oto rzeby bylo dobrze bo tak sie strasznie boje lekasz powiedzieal ze to morze byc po pszebytej chorobie a nie dlugo bedzie wynik co ja mam robic

Twoja odpowiedź