Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Jak często można robić lewatywę?


Gość Renata

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Mam 23 lata, niedawno miałam szczelinkę odbytu, obecnie jest już ona zagojona i wyleczona. Niestety ostatnio mam dość często zatwardzenia (prawdopodobnie od stresu bo o dietę dbam) i tym samym bolesne wypróżnienia. Boję się że ona może mi się odnowić albo zrobić nowa od tego, wolałabym tego uniknąć bo nie za miło to wspominam. Od kilku dni zaczęłam robić sobie lewatywę z samej przegotowanej wody w ilości 1/4 szklanki tak ok. 30 minut przed wypróżnieniem. Od tego momentu jest bardzo dobrze, nie wiem tylko czy mogę to robić przez dłuższy czas? Czy to może mieć jakieś skutki uboczne, np. grzybica? Dodam że codziennie biorę probiotyk. Zależy mi na fachowej opinii Pana doktora, bo w Internecie różnie o tym piszą. Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radziłbym nie wykonywać wlewek doodbytniczych (lewatyw) w przypadku szczeliny odbytu. W czasie podaży doodbytniczej wlewki kaniulą można doprowadzić do wznowy wygojonej szczeliny przez uszkodzenie śluzówki odbytu. Proszę spróbować zastosować środki przeczyszczające (doustnie nie w formie czopków) typu ziołowego lub syrop np. Lactulosum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marcin Z.

Nie zgadzam się do końca z powyższą odp. ponieważ w przypadku szczeliny, środki przeczyszczające mogą bardziej uszkodzić/podrażnić. Robiąc lewatywę należy pamiętać aby końcówkę wlewki i odbyt posmarować *czymś poślizgowym* np. olejem jadalnym, oliwką dla dzieci i należy uważać aby podczas wkładania niczego nie uszkodzić. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze ktos to kiedys przeczyta i nie wpakuje sie w taki problem jaki mam ja. od ilus lat wykonuje lewatywy. doszlo do tego, ze sie doslowbie uzaleznilam i robilam ja codzienbie. dzisiaj jestem w okropnym stanie. nie odczuwam potrzeby zalatwiania sie, chcoziaz mam wzdety brzuch i chodze ociezala. mam since.pod oczami, totalnie obnizone libido. gdybym mogla cofnac czas to nifdy bym tego nie zrobila. nie.polecam, jest to pojscie na latwizne, a jak sie zacznie to ciezko zaprzestac. organizm sam powinien sie oczyszzac i zmiana diety powinna w zupelnosci wystarczyc. mam nadzieje, ze wszystjo.wroci do normy, az sie boje, ze skonczy sie woreczkiem w kiesEni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem po co robisz codziennie lewatywe, nie masz wiedzy jak zdrowo i bezpiecznie wykonywac lewatywe, wkorza mnie slowo uzaleznilam sie, co to ma byc , jesli ktokolwiek zaczyna lewatywe, przez pierwszy tydzien robisz codziennie, drugi tydzien co drugi dzien, trzeci tydzien co trzeci dzien, czwarty tydzien co czwarty dzien, masz juz miesiac za soba i wystarczy raz w tygodniu zrobic lewatywe i bedziesz sie czuc swietnie, pozbedziesz sie wszystkich chorob najzdrowsza lewatywa jest z kawy, ale kawa musi byc organiczna, taka lewatywa swietnie stymuluje watrobe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość incognittum

Ludzie, zastanówcie się nad sobą co nieco...Lewatywa nie jest jakimś cud wynalazkiem i za pewne tym niby niewinnym sposobem również można spieprzyć sobie zdrowie. Jak i w przypadku głodówki, nie wolno przesadzać z takimi *pomocniczymi* a nie *zastępczymi* zabiegami na zdrowe życie! Wszystko w umiarze i za pewne ze zrównoważonym podejściem. A jak się nie ma pojęcia to się czyta, bada literaturę i to z rożnych źródeł a nie kierować się pierwszą lepszą informacją na forach bądź nawet własnym sumieniem gdy nie ma się pojęcia jak się zachować! Każdy ma odpowiedzialność za siebie, wiec Myślcie trochę, żeby potem nie wylewać ąali za przeszłą i przede wszystkim własną głupotę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość incognittum

Renata, 1/4 szklanki jest nadaremnym sposobem na oczyszczenie jelita* po co w ogóle to robić? W aptekach dostępne są jedno razowe preparaty do lewatywy, około 150ml, ale to jest lek i nie wolno tego za często. Jeżeli chodzi o zwykłą wodę, to musisz wziąć pod uwagę około 0.5L ...jelito ma sporą pojemność i spokojnie zmieści ilość płynów powyżej 0.5L. Poza tym, aby woda przeszła przez jelito, potrzebuje trochę czasu...na przykład, przyjmując odpowiednia pozycję (możesz wpisać w wyszukiwarce: Jak robić lewatywę...skorzystaj w kilku źródeł) odczekujesz przynajmniej 10min aby osad miał możliwość odczepić się od scianek jelita (inaczej nadaremnie się trapisz procesem oczyszczania). Nigdy nie rób lewatywy ciepłą wodą. Powinna być ona poniżej temperatury ciała i nigdy Nie więcej (na przykład, woda w jeziorze w sezonie letnim ma około 20 stopni, taka letnia temperatura wody zapewni, że nie zaszkodzisz swojemu jelicie) ponieważ ciepła woda uszkadza tkankę jelita. I nie przesadzaj z lewatywami...po pierwszym zabiegu jelito musi się zregenerować, wiec robiąc codziennie lewatywę sama siebie krzywdzisz! I jak już to robisz to przynajmniej .5L wody, przecież jelito musi się chociaż trochę wypełnić, a nie że wlejesz 1/4 szklanki co wypełni samą odbytnicę. Na temat jelita: http://hydrokolonoterapia.com/articles/anatomia_i_funkcje_jelita_grubego Na temat lewatyw: http://www.vismaya-maitreya.pl/naturalne_leczenie_lewatywa_-_jak_to_zrobic_cz2.html A i tutaj nie kierowałbym się tylko tym jednym źródłem...poczytaj trochę, zadawaj pytania. A że internet jest wypełniony pierdołąmi...cóż, lekarze też rożnie mówią. Na to już nie ma rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez ratuje sie lewatywa, bo jestem po operacji jelita i u mnie wystepuja problemy z trzymaniem stolca, albo latania do toalety na raty przez np. 3 godziny. Ten sposob doradzila mi pielegniarka od stomii i powiedziala ze to nie uzaleznia bo jest to naturalny sposob podraznienia jelita i uczenia go wyprozniania. Nie robie tego codziennie ale musze przyznac, ze coraz czesciej bo daje mi to pewny komfort psychiczny. Jezeli tego nie robie jelito pracuje po swojemu nie zauwazylam zadnych zmian. Do tej irrygacji mam komplet skladajacy sie z woreczka, zylki plasikowej miekkiej zakonczonej jakby kapelusikiem, ktory minimalnie wchodzi do odbytu nic nie kaleczac. Uzywam okolo 400ml wody. Ale pewnosci nie mam czy ta metoda rzeczywiscie moze byc stosowana przez lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Widzę że niektóre wypowiedzi są bez sensu i nie poparte żadną wiedzą. Zaczęłam stosować lewatywę niedawno,bo miałam dość ciągłych zaparć i tego co im towarzyszy i wbrew co inni piszą śliwki itp. jedzonko u mnie nie odnosiło żadnych skutków. Zanim do tego się posunęłam odwiedziłam kilku lekarzy , robiłam co mi zalecają , łykałam tabletki itd. i nic w toalecie byłam tylko gościem czyli raz na tydzień no i czasami co 4-5 dni,wyobraźcie sobie jak wyglądał mój brzuch(wzdęty , bolący) w końcu pewna pani doktor poleciła mi książkę gdzie dokładnie pisze jak oczyszczać organizm zewnątrz ale i wewnątrz.Słowo Lewatywa pojawiało się w niej dość często więc zastosowałam ją i teraz mogę otwarcie powiedzieć że uporałam się z wieloma problemami ,zaparcia zniknęły , samopoczucie jest lepsze , cera się poprawiła mogę tak wymieniać jeszcze długo. Musze tez dodać że takie cuda niewidy ze mnie wychodziły że film sains fiction mogę o tym nakręcić :) Powyżej Ewa opisała ile razy wykonuje się lewatywę a ja chcę tylko dodać że woda powinna mieć temperaturę ciała czyli od 36,5 - 38,0 max. a nie jak tu piszą 22 stopnie , kolejny fakt to ilość wody to ma być od 1,5 litra do 2l. no za pierwszym razem można zrobić to z 1l. kolejna sprawa do wody dodajemy 2 łyżki soku z cytryny by zakwasić płyn. Cały etap oczyszczania jelita z toksyn, złogu kamieni kałowych ,pleśni powinien trwać ok. 4 tygodni . Ludzie piszą o szkodliwości działania lewatywy no ale jak ktoś nie wie co i jak to fakt można sobie zaszkodzić, ja wiem jedno ktoś napisał że oczyszczanie jelit jest jak mycie zębów ,jeśli to będziesz robił pozbędziesz się brudu,bakterii itd i dzięki temu będą pełniły swoją funkcję sprawniej ,moje teraz działają idealnie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robienie częstych lewatyw prowadzic moze do zespolu jelita nadwrazliwego i zaburzenia flory bakteryjnej, osłabienia organizmu, wiec nie warto - kosztem detoksykacji organizmu. Wiec radzę sobie wybic z głowy opinie innych i wnioski ludzi ktorzy nie maja pojecia o czym pisza. Radze sie dobrze zastanowic zanim sie zacznie robić lewatywy bo nie kazdemu one pomagaja, niektorym moga nawet powaznie zaszkodzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dominika

A mi właśnie takie oczyszczanie przy zespole jelita drażliwego pomogło, lekarze chcą tylko nas leczyć a nikt nie chce wyleczyć dlatego też leczy się objawy a nie przyczynę, oczywiście zapchane jelita jakoś się zapchały, trzeba zmienić dietę ale żeby to przyniosło jakiś rezultat należy najpierw oczyścić jelita, samą dietą będzie ciężko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lewatywo bijca

ja robię raz na tydzień,taki smród ze hej nawet sąsiadka mnie zaczepiła i mówiła mi chłopie gdzie ty sie stołujesz,a ja z niej łacha wale i cisnę 2 litry w okrężnice która później zwiedza sąsiadce kanał wentylacyjny hehhe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do LEKARZ: Nie wiem czy sobie zdajesz sprawę z tego, że niejaki Hipokrates, o ile mnie pamięć nie myli twórca tej medycyny którą niby reprezentujesz twierdził, że lewatywa jest jedną z najważniejszych metod na utrzymanie organizmu w zdrowiu. Podobnie jak wiele innych przekazów z przeszłości o tym mówiło. A to, że Ty i Twoi koleżkowie po fachu będący na pasku korporacji farmaceutycznych, których jedynym celem jest zysk finansowy wmawiacie ludziom, że tylko współczesna farmakologia może im pomóc (co jest bezczelnym kłamstwem w świetle faktów i statystyk) powinno wszystkim uświadomić, że z prawdziwą medycyną, tą stworzoną przez Hipokratesa nie macie dziś kompletnie nic wspólnego, a nawet jesteście na przeciwnym jej biegunie. I nikt mi nie wmówi, że buc pracujący wyłącznie dla zysku i któremu ktoś każe sprzedawać określone leki jest zainteresowany wyleczeniem kogokolwiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, nie powołujcie się na Hipokratesa, on pewnie twierdził również, że upuszczanie krwi jest dobre na zapalenie płuc! Chyba jednak medycyna jest na innym poziomie niż w jego czasach. Pisanie w taki sposób o lekarzach, jak powyżej, jest krzywdzące i moim zdaniem niedopuszczalne! Zapewne kilka lewatyw nikomu nie zaszkodzi, ale jeżeli ktoś je stosuje zamiast tego, co właśnie owa natura mu umożliwia, to coś jest chyba nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się w pełni zgadzam z przedmówcą. Ktoś kto rzeczywiście ma problem ze zdrowiem i pójdzie do lekarza, to się odbija od jednego do drugiego specjalisty, nabija kolejnym kieszeń, swoj portfel mocno nadwyrężając, niestety nie przekłada się to na lepsze zdrowie. O dobrego lekarza jest BARDZO ciężko, z moich doświadczeń 90% lekarzy nie zna się w ogóle na leczeniu, dlatego nie ma jak zdrowy rozsądek również w stosunku medycyny konwencjonalnej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Pani Iwono, Bardzo proszę o ponowny i świeży wpis na temat lewatywy. Mam nadzieję, że w dalszym ciągu jest Pani w dobrej kondycji, którą zawdzięcza pani min. lewatywom. Mam pytanie: z jaką częstotliwością należ w początkowej fazie wykonywać zabieg oczyszczający. Wydaje mi się, że raz w tygodniu to na pewno za mało. pozdrawiam asior

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×