Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból i pieczenie języka


Gość wiola

Rekomendowane odpowiedzi

Od blisko dwóch miesiecy zmagam sie z bólem i pieczeniem jezyka .Około dwa miesiace temu byłam mocno przeziebiona , dostalam katar i kaszel .Wydzielina z zapalnych zatok sciekała mi po tylnej scianie ,a kaszel utrzymywal sie prawie 3 tygodnie .W tym samym czasie pojawił sie ból jezyka w jego srodkowej częsci i pieczenie (czesc jezyka ktora unosi sie przy przelykaniu ).Ten stan utrzymywal sie dalsze dwa tygodnie .Zauwazylam na srodku jezyka biala plamke na srodku , bez żadnych nacieków ,taki biały mały nalot (nie mam zadnych krostek czerwonych )ktorego nie można usunac.Ten stan uspokoił sie na kilka dni po tym jak choroba minęła, ale od tygodnia ból przy przelykaniu i pieczenie wrociło.Nie wiem co robic .Nie brałam żadnych antybiotykow. Używalam jedynie sprayu TYMSAL.Nic nie pomaga .Ponadto zauważyłam ,ze zbiera mi sie czesto biały nalot w tylnej czesci jezyka po jedzeniu .Szczotkuje jezyk i usuwam ten nalot .Mam wtedy chwile ulgi .Pojawil sie teraz nieprzyjemny zapach z ust .Czy to grzybica ?? Moze to jakis problem z przewodem pokarmowym .Jestem juz zmeczona tym stanem.Co powinnam zrobic .??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej byłoby w tej sprawie skonsultować się z laryngologiem. Rzeczywiście objawy i stan języka może świadczyć o zapaleniu grzybiczym śluzówki języka. Laryngolog po badaniu zaleci odpowiednie postępowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Wiola, ja też mam duże problemy z językiem - ból, taki jak po poparzeniu. Czerwone miejsca, otoczone białą obwódką. Mam ten problem od wielu lat, ale ostatnio strasznie się nasilił. Trochę się przestraszyłam, wybieram się do specjalisty - lekarz *periodontolog*. Tobie też radzę. Edyta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cierpiałam na pieczenie języka i ból gardła ok 5 lat , chodziłam do stomatologa laryngologa ,lekarza rodzinnego byłam w poradnia leczenia śluzówek Akademii Medycznej w Poznaniu każdy robił swoje badania wymazy/na bakterie, grzyby/ każdy stwierdzał że wyniki są dobre nic nie powinno się dziać a mnie gardło strasznie bolało i język piekł, aż pewnego razu poszłam do lekarza rodzinnego po receptę na lek którym mnie leczył neurolog , ponieważ lekarz rodzinny dobrze znał mój problem zainteresował się tym lekiem ,w ulotce informacyjnej pisało że ten lek jako skutek uboczny powoduje suchość gardła ,przekrwawienie gardła , zalecił mi odstawienie leku i po 2 tygodniach / w tym czasie stosowałam SAL EMS/ problem zniknął

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brałam Dalacin C a teraz tydzień po braniu antybiotyku mam biegunkę,nalot na języku i suchość języka szczególnie po jedzeniu,jakby przeszkodę przy przełykaniu,ból żołądka.Ta suchość języka jest nie do zniesiena.Biały nalot ,który nie schodzi po szczotkowaniu a pod nalotem różowe krostki.Co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam ból i pieczenie języka od dwoch lat.Boli mnie tez podniebienie oraz usta.Od dwoch lat moją pomadką która tworzy jakby płaszcz ochronny jest linomag i alantan.Robilam badania podstawowe,bylam u 3 periodontologow,byłam u laryngologow,byłam u allergologa,neurologa,byłam wszędzie....nikt nie moze mi pomóc....nikt.jestem załamana bo nie da sie normalnie z tym zyc.Czuję tak język jakbym miała do niego podłączona baterię...takie jest wlasnie uczucie.podniebienie tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam wszystko co sprzyja stanom zapalnym gardła: refluks, zatoki, skrzywiona przegroda, czy przepuklina rozworu przełykowego i liczne uchyłki...Na dodatek mam problemy z szyjnym kręgosłupem i często czerwony migdałek...czasem niemiły zapach z ust, piekący jezyk a najcześciej piecze mnie gardło od strony prawej...Co robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość agnieszka

ja mam popekany jezyk boli mnie gdy co kolwiek jem wszystkie potrawy dla mnie sa jak pikantne jem np.same ziemniaki i mnie boli szczypie jezyk POMOCY!!!!! co mam brac zeby go tzn jezyk wyleczyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wyleczyłam swoj język lekami na reflux wypisanymi przez lekarza rodzinnego.Po dluższym stosowaniu język przestał piec teraz jeśli zjem coś co jest nie wskazane to wtedy trochę szczypie.Nikt nie potrafił mi pomoc a robilam badania na wszystko i wyniki były ok.Może tu poszukajcie pomocy.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prośba do Pani *ania, kilka miesięcy temu*.Pani Aniu ja mam identyczne objawy jestem po wszystkich badaniach podstawowych +wymazy + witaminy i nic.U mnie to już trwa 3m-ce.Odstawiłam lek na nadciśnienie,który powodował suchość w ustach.Zero ulgi.Mam pytanie czy Pani ustąpiły te objawy?Proszę o kontakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Doroty. Czy miałaś objawy refluksu ? bo ja absolutnie ich nie mam.A język tak piecze,że można oszaleć.Próbowałam WSZYSTKIEGO.Badania dobre,brak naocznych zmian na języku,odwiedziłam wszystkich spcjalistów,zawsze każdy coś przepisze... i nic !Jaki lek brałaś na refuks? i czy należy go stale brać? Czy ten lek jest na receptę? Proszę odpisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi Drodzy jestem już załamana.Od roku boli mnie gardło i mam pęcherze na tylnej części języka oraz biały nalot. Na początku lekarz przepisał mi jeden,drugi, trzeci ,czwarty antybiotyk i nic nie pomogło .Następnie leczył mnie na grzybicę , też nic tylko poprzez stosowanie ostrej dity nabawiłam się bólów trzóstki.Miesiąc temu laryngolog stwierdził że to jest choroba układu pokarmowego i przepisał mi Millgamme i Biostyminę i ssa ćwitaminę E na noc .Niestety nie ma poprawy ,a ja nawet nie mogę za dużo mówić tak minie boli to gardło boję się że to mogą być sprawy rakowe gdyż to chyba zbyt długo trwa .DODAM ŻE ŻADNEJ DIETY NIE KAZAŁ MI STOSOWAĆ ALE ODŻYWIAM SIĘ NIE REGULARNIE GDYŻ PRACUJĘ NA ZMIANY A OBIADY JADAM ŻADKO.Proszę o pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał Tombak pisze w swojej książce Droga do zdrowia , że pieczenie języka to może być anemia i niedobór żelaza, suchy popękany język to może być cukrzyca, żółty nalot na języku- podrażnienie pęcherzyka żółciowego i możliwe hemoroidy. warto mieć i przeczytać tę książkę. Kilka sposobów na np ostrogi, obustronne zapalenie oskrzeli u mojej córki w 9 miesiącu ciąży wyleczyliśmy tak jak w książce czyli mleko+miód+szczypta sody oczyszczonej i pić kilka razy dziennie . Naprawdę pomogło na 6 dzień lekarz badał i ani śladu zapalenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani nie tak dawno pisałam ze boli mnie gardło od roku i mam biały nalot w tylnej części języka a co najgorsza pęcherzyki na śluzówkach gardła i w tylnej części języka .Laryngolog jak wspomniałam przepisał mi Biostyminę i Millgama,i stwierdził ,ze mam coś z jelitami wiec postanowiłam działać dalej zrobiłam gastroskopię i stwierdzono Helikobakter Pylori więc lekarz przepisał mi dwa antybiotyki na raz i osłonowe na żołądek ,Zażywałam leki przez 10dni po miesiącu powtórzyłam znów kurację antybiotykową i cóż żołądek troszkę mniej boli ale też i dietę stosuję ,natomiast śluzówki gardła mniej o dziwo od roku obolałe mnie j bolą ale pęcherze na tylnej części języka nadal są . Martwię się że te pęcherze nie mają żadnego związku z ta bakterią,gdyż z wieloma osobami które chorowały na to paskudztwo nikt nie miał owrzodzeń w gardle ni żadnych pęcherzków .Bardzo proszę napiszcie mi czy ktoś coś wie na ten temat ,ponieważ czekam teraz w kolejce do gastrologa ale aż w kwietniu mam termin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koochani z moim jezykiem cierpialam katusze pomogla masc Solcoseryl malenka tubka ale bardzo wydajna nie wiem czy wyleczy moj jezyk ale z pewnoscia bol ustapil odzyskalam chec do zycia a, biore tez zastrzyki milgamma N. oczywiscie po konsultacji z lekarzem ,narazie wzielam 5 zastrzykow przypisanych mam 10 z pewnoscia wezme wszystkie naprawde czuje sie lepiej o niebo lepiej trudno powiedziec ze zdrowa ale nareszcie nie boli dziekuje Panu Bogu i Pani Magister z apteki ktora mi te masc polecila droga ....ale zadzialala dajcie znac jesli komus tez pomoze pozdrawiam Slawa z bydgoszczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×