Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból pod prawym żebrem przechodzący do prawej łopatki i kręgosłupa


Gość Elżbieta

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Piszę z wielkim problemem jakim jest ból pod prawym żebrem rozciągający się do prawej łopadki i kręgosłupa.Mam go od czerwca i robiłam badania USG jamy brzusznej,krwi,moczu,prześwietlenie kladki piersiowej,prześwietlenie podpiersia,badanie wątroby.Zdjęcie klatki piersiowej oraz krg.piersiowego wykazało zrost w prawym kącie przeponowo-żebrowym.Dyskretna prwostronna skolioza kr.piersiowego.Na szczycie kyfozy widoczne są wyostrzenia krawędzi trzonów kr.piersiowego o charakterze spondylosis def.Taki właśnie jest opis ze zdjęcia klatki piersiowej.Ból nasila się podczas wysiłku fizycznego,a najbardzie boli gdy jadę autobusem,są to bóle kłujące i naciskające na żebro przechodzące do kręgosłupa i prawej łopadki.Bol ten ustępuje gdy śpię i siedzę spokojnie.Proszę o jakąś radę co to może być lub jak to leczyć bąć jakie badania jeszcze zrobić.Piszę ponieważ wszyscy lekarze mówią że wyniki badań są dobre a mnie strasznie boli.Proszę o jakąś odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bóle spowodowane są zapewne zmianami zwyrodnieniowymi kręgosłupa. Radziłbym w tej sprawie skonsultować się jeszcze z neurologiem, najlepszym sposobem leczenia zapewne będzie rehabilitacja (zabiegi fizjoterapeutyczne np. masaże)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Elżbieta

Jest coraz gorzej,niewiem co mam robić.Byłam w szpitalu dwa razy i dają mi kroplówkę i do domu bo nic nie mogą wykryć.11 grudnia mam tomografię komputerową,jest to dlamnie bardzo duży okres czasu.W bólu mam już całe podbrzusze i całe plecy.Czuję jakbym miała pełne jelita i nadodatek ten pulsujący ból.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może konieczne będzie wykonanie także rezonansu magnetycznego kręgosłupa. W przypadku dolegliwości bólowych nie do opanowania i dużych zmian w zakresie rdzenia kręgowego i korzeni nerwowych możliwe, że będzie konieczny zabieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Borykma sie z podobnym bólem od 15 lat. Ból jest i charakterze napadowym , jak złapie trzyma ze 3 dni , nasila sie wieczorem i w nocy. Wędruje, raz wyrażnie pochodzi od kręgosłupa , raz pod prawym żebrem , raz pod prawą łopatką...jak juz się na dobre rozkręci mamwrażenie wzdęcia, palenia w mostku, jakby ktos nadmuchał mi jelita powietrzem, dotykam się po nadbrzuszu i wtedy silnie kłuje ale jakby nie w mijescu gdzie dotykam. Pomaga gorący termofor, scopolan..czyli rozkurczowe. Tomografia kregosłupa wykazało dyskopatię odcinka szyjnego i piersiowego...nie pomagają zadne tabletki od ortopedy rozkurczające mięsnie przy kregosłupie...mój ból pogarsza się zarówno po forsownym ruchu jak i po tłustym jedzeniu...gastrolog jedynie po wywiadzie wykluczył gastrologiczne przyczyny..w USG wszystko w normie...15 lat bólu co 2 tyg, 3 czasami co 3 miesiace i brak rozwiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×