Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Kłujące jelito


Gość Bartekcivic2

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Bartekcivic2

Witam serdecznie! Mam 27 lat, waze 109kg i od 4 miesiecy mecze sie z problemami jelitowymi. Zaczelo sie od porannych biegunek zaraz po wypicu jakiegos napoju gazowanego po dwoch dniach troche sie uspokoilo oddawalem stolec 3-4 razy dziennie ale nie byl on takiego ksztaltu oraz konsystencji jak powinien tzn jest w malych ilosciach, zolty(ale nie jakos jasno zolty) i taki poskrecanylekko zwezony(jakby tasmowaty), czasami zdarza się normalnych ksztaltow, zdarzaja się także stolce takie poszczepione. Czesto ide do ubikacji myslac ze niewiadomo co bedzie u tu malutki bobelek(papkowaty)prawie wogole nie miewam bólow brzucha bardzo rzadko wzdecia, jak nacisne brzuch z lewej strony u dolu to mam w tym miejscu takie kucie, czasami pobolewa tez bez uciskania ale jest to naprawde takie delikatne pobolewanie i zdarza sie to rzadko. Czasami mam problem z oddaniem stolca pomimo ze po jakims czasie wychodzi od papkowaty(nie ma jakiegos zatwardzenia.) Czaasami tez miewam parcie na stolec a po wypróżnieniu okazuje się ze prawie nic nie wyszlo. Zauwazylem ze objawy nasilaja sie jak pije wiecej piwa(alkohol + gazowane) jak jem nie tak( zupki z paczki, mrozone pizze) i mam wiecej stersu. Bo np mialem okres 2 tyg kiedy stolec byl idealny i nie mialem zadnych objawow i pozniej znow wrocily. Raz na poczatku moich objawów wydawalo mi sie ze widzialem w stolcu skrzepik krwi.... ale nigdy wiecej to sie nie powtórzyło. Bylem u gastrologa zbadal mi brzuch reka i powiedzial ze to bedzie zespol jelita nadwrazliwego. Dodam ze jak czesto oddaje miekki stolec to po ktoryms tam juz podcieraniu kiedy wszystko juz jest tam podraznione czasmi na czystym juz papierze widac malusia kropeczke krwi i (ale to dopiero na koncu podcierania kiedy czuje ze już mnie tam wszystko od tego podcierania szczypie)wtedy mnie w tym miejscu szczypie. Dodam takze ze od czasu pierwszego objawu przytylem 7 kg, nie miewam goraczek, mam stresuyjacy tryb zycia, i przyznam ze jem nie zdrowo i duzo. Kilka razy robilem badania krwi, morfologie, ob, crp alat, aspat, amylaze.....zawsze wszystko w normie oprucz alatu ktory jest podwyzszony i wacha sie miedzy 55 a 80. 3 razy robilem takze badanie na krew utajona i zawsze wynik ujemny. 3 tyg temu zafundowalem sobie badanie jelita grubego RTG z podwojnym kontrastem.....radiolog powiedzial ze nie widzi zadnych zmian i jelito na calej swojej dlugosci jest czyste....ostatnio mialem okres kiedy sie uspokoilo ale od niedawna znow mam papkowate stolce o malej objetosci i ilosci tak 3-4 razy dziennie najczesciej rano po przebudzeniu, te dolegliwosci nie budza mnie w nocy... co to moze byc? Dodam, ze mocno się nakręcam ze to cos strasznego np. rak io wtedy już wogole psychika mi siada&#8230*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Aby wykluczyć ewentualne schorzenia i ostatecznie rozpoznać zespół jelita drażliwego trzeba wykonać badanie kału i badania endoskopowe. Radzę skonsultować się z lekarzem bezpośrednio, który zleci odpowiednie badania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×