Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guzek z tyłu głowy na kości czaszki


Gość Halina

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, u męża zauważyłam guzek z tyłu głowy na kości czaszki nie było żadnego uderzenia , jest twardawy i raczej nie rośnie. Nie ma objawów żadnych dolegliwości, samopoczucie dobre nie ma stanów przeziębienia. Po wstępnej panice, zapisałam męża do onkologa, nie wiem czy może byłby lepszy chirurg? Jestem zdenerwowana i proszę o radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogłabyś napisac co powiedział onkolog bo mam podobny problem za lewym uchem mam juz kilka lat guza jest twardy tak jakby był cześcia czaszki i nie wiem czy to jest coś poważniejszego czy poprostu taka deformacja , nie boli mnie ale troche się niepokoje bo niepamiętam zbym go wcześniej miałą. I w moim przypadku chyba będzie lepiej pójść do chirurga?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim przypadku na początku radziłbym udać się do chirurga. Może to tak uformowana kość, może jakiś kostniak. Zapewne będzie konieczne wykonanie RTG czaszki. O tym wszystkim zadecyduje chirurg po bezpośrednim badaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, mam podobny problem, po wizycie u stomatologa i miejscowym znieczuleniu przy wyrwaniu zęba w różnych częściach jamy ustnej chrząstce nosa i z tyłu czaszki zrobiły mi się drobne guzki na kości, zbadałam sobie krew, ale rak to nie jest, uf, kamień spadł mi z serca, ale nie wiem co to jest, mam teraz uraz natury psychicznej, nie chodzę do dentysty, nie wiem co mam zrobić, czy takie guzki usuwa się chirurgicznie, muszę też przyznać, że po tej niefortunnej wizycie musiałam wyrwać wcześniej zdrowy ząb, bo zrobił mi się torbiel, inny ząb też ma to samo, i nie wiem czy to mogło być uczulenie na lek czy co, albo trafiłam na dentystę faszystę, guzki jak są tak są, nie bolą ale irytują!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×