Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Co jeśli nie wrzodziejące zapalenie jelita grubego?


Gość agnieszka

Rekomendowane odpowiedzi

Od prawie 3 lat mam stwierzone nieswoiste zapalenie jelita grubego , i na nie jestem leczona głównie sulfalazyną i cyklonaminą , + rzadziej exacyl , metronidazol , duspatalin retard , miałam wykonane 2 kolanoskopie - gdzie obraz histopatologiczny nie potwierdza rozpoznania , bo nie jest typowy - a leczenie niestety nie przynosi skutku co więcej choroba od początku jest w stanie ostrym - od początku występuje duże krawienie w z jelita - i zupełnie się ono nie zmiejsza w trakcie leczenia . Czy może to być coś innego - i ewentualnie co - jakie badania ewentualnie wykonać. Mój lekarz prowadzący jest przekonany że to wrzodziejace zapalenie jelita grubego - mnie jednak niepokoi bardzo to krwawienie i to że nie widzę by przyjmowane leki na nie niepomagały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale rzeczywiście przy takich objawach (głównie krwawieniach) może to być wrzodziejące zapalenie jelita grubego mimo tego, że badanie histopatologiczne tego nie potwierdza (czasami się tak zdarza). Leczenie tej choroby jest bardzo trudne, czasami nieefefektywne, musi się nim zająć specjalista gastroenterolog. Być może konieczne będzie wprowadzenie sterydoterapii lub leków immunosupresyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×