Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Życie z kamieniem w pęcherzyku żółciowym, jakie jest ryzyko i skutki?


Gość Rafał

Rekomendowane odpowiedzi

Otóż mam 34 lata,zajmuję się sportem i mam kamienia w pęcherzyku ok 1cm.Nie chcę,go usuwać,bo boję się,że zmieni się diametralnie moje życie.Z drugiej strony nie wiem czym to grozi..Pewnie dieta,nie wiem jak to się ma do sportu i życia w aktywnym jego rozumieniu...Proszę mi przybliżyć istotę tej kwestii...Ile trwa zabieg i jakie niesie ryzyko i konsekwencje?Z góry dziękuje i pozdrawiam doktora...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma Pan objawy związane z kamicą pęcherzyka żółciowego należy usunąć pęcherzyka. Taka kamica może doprowadzić do poważnych powikłań czyli ostrego zapalenia pęcherzyka, żółtaczki mechanicznej, zapalenia dróg żółciowych czy też poważnego ostrego zapalenia trzustki. Zabieg wykonywany jest najczęściej laparoskopowo, trwa około40-50 minut, powikłania to niezmierna rzadkość. Po usunięciu pęcherzyka Pan tryb życia (dieta, aktywność) nie ulega żadnej zmiany. Nie ma praktycznie żadnych implikacji klinicznych i fizjologicznych po usunięciu pęcherzyka (jak po usunięciu wyrostka robaczkowego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem 3 dni po usunięciu woreczka i gdybym musiała jeszcze raz przez to przejść to zrobiłabym to ponownie.Gdybym nie usunęła woreczka z kamieniem powikłania mogłyby być o wiele poważniejsze w skutkach,łącznie z rozlaniem się woreczka i śmiercią ewentualnie może grozić to nowotworem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Mam kilka kamieni w woreczku żółciowym o wielkości 1,5cm mam skierowanie do szpitala natomiast kiedy udalam sie do kliniki by zapisac sie na termin zabiegu to pani chirurg oznajmila mi ze skoro mnie nie boli brzuch w tej okolicy to nie ma potrzeby usuwania woreczka.. Czy to mozliwe ze czlowiek moze zyc z takimi kamieniami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×