Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Czy konieczna rehabilitacja po bezzabiegowej artroskopii?


Gość Wojciech

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 2 dni temu miałem zabieg artroskopii. Stwierdzono częściowe uzkodzenie bocznego więzadła o pęknięcie rzepki - jednak nie kwalifikujące się do zabiegu rekonstrukcji czy wycięcia. W tej chwili mam znaczącą opuchliznę na kolanie prawym i chodzę o kulach. Moje pytanie jest następujące: kiedy moge odłożyc kule i zacząć stawiać samodzielnie kroki oraz czy przyczyną nieschodzenia opuchlizny może być woda w kolanie która może się pojawić po zabiegu? Ewentualnie po czym poznać żę zbiera się woda w kolanie? Serdecznie dziękuję z góry za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi oceniać i zalecać cokolwiek Panu bez poznania dokładnych informacji medycznych i bez badania Pana. Jak Pan zauważył to portal chirurgii ogólnej, a nie ortopedii dlatego, więc mogę w tej sprawie udzielić tylko ogólnikowych informacji. Taki obrzęk kolana po tym badaniu może się utrzymywać 1-2 tygodni. Powinien Pan skontaktować się z ortopedą prowadzącym Pan leczenie on zadecyduje szczegółowo o dalszym postępowaniu. Płyn w kolanie głównie objawia się powiększeniem stawu kolanowego i charakterystycznym objawem balotowania rzepki (potrafi to zbadać tylko lekarz).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×