Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Przepuklina kręgosłupa szyjnego bez dolegliwości


Gość Lena

Rekomendowane odpowiedzi

Panie Doktorze, Dwa lata temu stwierdzono u mnie przepuklinę odcinka szyjnego na poziomie C5-C6 i C6-C7. Nie mam żadnych dolegliwości ! Bradzo dużo pływałam i nadal pływam ,stosuję masarze lecznicze i ćwiczę szyję w chwili wolnej... moze dlatego nie mam zadnych dolegliwości, mimo tego obawiam się ,że ten stan nie będzie jednak wiecznie trwać...słyszałam o opracji polegającej na usunięciu dysku.Co wstawia się w miejscu usuniętego dysku ? czy taką oprację trzeba powtórzyć? biorąc pod uwage statystyki - ile takich **zabiegów** zakończyło się niepowodzeniem? z góry dziękuję, pozdrawiam Lena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie zabiegi wykonuje się w ostateczności przy nasilonych objawach chorobowych lub powikłaniach choroby. Najczęściej usuwa się dysk i usztywnia dwa sąsiednie kręgi lub wszczepia w to miejsce materiały syntetyczne. Przy prawidłowym wykonaniu zabiegu i braku progresji choroby nie trzeba takich operacji powtarzać. Zabiegi w kilku procentach (5-10) mogą zakończyć się niepowodzeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jan z Bremen Niemcy

Boje się o tym pisać ale to jest też mój problem od 2012 roku . Mieszkam w Bremen Niemcy przeszłem operację na dyskach szyjnych C 5,6,7 . Mam dwie protezy w kręgach szyjnych C 5,6 ruchomą C6,7 sztywną . Żadna rehabilitacja nie dała porządnego skutku.Mam niesamowite problemy przy normalnych zwrotach głowy. Jazda samochodem bardzo trudna, spanie ,siedzenie przystwarza problemy zresztą karzdy ruch to czyni i nie ma szans na poprawę. Zapomniałem o pływaniu zupełnie kompletna porażka . Nie podważalną przyczyną tej choroby była moja praca .A mianowicie ponad 20-lat mojej pracy fizycznej na wózku widłowym z jazdą do tyłu,i pakowanie ciężaró ręcznie na palety. Niestety niemiecki urząd tzw.BGHW (Berufsgenossenschaft Handel und Warenlogistik) gdzie złorzyłem moją petycję o uznanie choroby zawodowej zupełnie oddalił .To tyle pokrótce ale walczędalej. Do czego zmierzam , otórz przed paroma dniami widziałem niesamowitą operację,którą przeprowadzili neurochirurdzy polscy .Nie samowite. Pokazywał to TVP1. Polecam tym osobom którzy cierpią na tą dolegliwość okontakt z TVP1 lub ze mną . Mój e-mail

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×